Průvodce » Brokeři » Jak fungují poplatky za zprostředkování

Jak fungují poplatky za zprostředkování

Existují dva různé typy makléřských firem: full service a diskontní. Rozdíly mezi nimi a poplatky, které si účtují, jsou značné. Kolik tedy stojí makléř? Zde je stručný průvodce tím, jak fungují makléřské poplatky u obou typů firem.

Co jsou makléřské poplatky?

Makléřské poplatky jsou obecně poplatky, které vám makléř účtuje za držení a správu vašich investic. Tyto poplatky mohou zahrnovat roční poplatky, poplatky za vyhledávání investičních údajů a poplatky za nečinnost, pokud neobchodujete pravidelně. Je důležité, abyste znali různé typy makléřských poplatků a také typy makléřů, kteří jsou k dispozici pro správu vašich investic.

Makléř s kompletními službami

Naproti tomu makléři s plným servisem dostávají provize na základě transakcí. Průměrný poplatek za transakci u makléře s plným servisem činí 150 USD. To je mnohem méně než v minulosti, ale stále mnohem více než u diskontních makléřů, kde v průměru stojí transakce přibližně 10 USD.

U makléře s kompletními službami platíte prémii za výzkum, vzdělávání a poradenství. Je však důležité si uvědomit, že makléři s plným servisem jsou také prodejci.

Existují také makléři s plným servisem, kteří si účtují roční poplatek mezi 1 % a 1,5 % z celkového majetku spravovaného pro klienta a vyhýbají se poplatkům za obchod. Pokud se necítíte pohodlně při vyhledávání a provádění vlastních obchodů, je to dobrá možnost, kterou můžete zvážit. Tito makléři budou také motivováni k dobrým výsledkům, protože pokud se aktiva vašeho portfolia pod správou zvýší, znamená to, že za jejich správu vydělají více. Pokud se zajímáte o oblast full-service brokerů, Investopedia sestavila seznam nejlepších full-service brokerů.

Průměrný poplatek za zprostředkování u makléře s plným servisem je 150 USD, zatímco průměrný poplatek za zprostředkování u diskontního makléře je 10 USD.

Diskontní makléř

Diskontní makléři obecně neposkytují investiční poradenství. Poplatky za obchodování u online diskontních makléřů se pohybují v rozmezí od 4,95 do 20 dolarů, většinou však mezi 7 a 10 dolary. Tato sazba se může měnit, protože diskontní makléři neustále snižují své poplatky, aby přilákali více zákazníků a získali podíl na trhu. Někteří dokonce nabízejí obchody zdarma. Pokud tak učiníte, mohou vám vaši domácí diskontní makléři ušetřit spoustu peněz, pokud jde o transakční náklady. Pro zájemce o oblast diskontních makléřů sestavila Investopedia seznam nejlepších diskontních makléřů.

Vlastní průzkum

Většina investorů se neobtěžuje číst dokumenty Komise pro cenné papíry (SEC), ale dokumenty SEC jsou veřejně dostupné a informace v nich jsou jako otevřený test. Odpovědi jsou poskytovány za vás. Na rozdíl od tiskových zpráv musí veřejná společnost ve svých podáních pro SEC uvádět fakta. Díky tomu je průzkum akcií poměrně snadný.

Věnujte také pozornost trendům v oboru. Pokud jsou v kurzu řetězce rychlého občerstvení, které nabízejí přírodní a ekologické potraviny, jděte s tímto trendem, nikoli proti němu. Udělejte si průzkum, abyste zjistili, které z nich jsou nejlepší. A nemusíte se ani ponořit tak hluboko. Obecně platí, že pokud je širší trh horký, růst tržeb bude klíčovým faktorem, který bude hnacím motorem růstu ceny akcií. Investoři a obchodníci milují růst tržeb v bull market prostředí. Pokud je širší trh chladný, klíčem k úspěchu bude růst čistých příjmů a silná rozvaha. Investoři a obchodníci v tomto prostředí rádi utíkají do bezpečí pro dividendy a zpětné odkupy akcií.

Podtrženo a sečteno

Pokud jste impulzivní a / nebo nejste ochotni dělat domácí úkoly, měli byste zvážit makléře s kompletními službami. V opačném případě je lepší volbou diskontní makléř, který vám umožní provádět obchody, ale nenabízí investiční poradenství.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování