Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak fungují blockchainové ETF?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Jak fungují blockchainové ETF?

Jak fungují blockchainové ETF?

Globální mánie obklopující základní technologii blockchainu kryptoměn otevírá nové cesty pro investice a obchodování prostřednictvím nedávno spuštěných fondů obchodovaných na burze (ETF).

Ačkoli americké regulační orgány odmítly ETF založené na bitcoinech, schválily ETF založené na blockchainu, což připravilo půdu pro spuštění ETF založených na základní technologii. Kanadské regulační orgány rovněž schválily první blockchainový ETF v zemi s názvem Blockchain Technologies ETF (HBLK), který byl spuštěn počátkem února 2018. (Viz také: SEC popírá nabídku Winklevoss Twins na zahájení bitcoinového ETF.)

Dva nedávno spuštěné blockchainové ETF ve Spojených státech zahrnují Actuality Shares Nasdaq NexGen Overall economy (BLCN) ETF a Amplify Transformational Knowledge Sharing (BLOK) ETF, kterým se za týden podařilo shromáždit investice v hodnotě 240 milionů dolarů, což je pozoruhodný výkon professional nová spuštění.

Tento článek zkoumá blockchainové ETF, jak fungují, kam investují, základní metodiku, kterou dodržují, a inherentní rizika.

Potenciál blockchainu

Zatímco měnový systém založený na blockchainu, stejně jako bitcoin, je přezkoumáván různými regulátory po celém světě, základní koncept blockchainu zaznamenal vysokou adaptabilitu a potenciál.

Kromě kryptoměn nachází blockchain stále větší využití v různých dalších odvětvích, mezi něž patří služby, správa dodavatelského řetězce, vývoj digitálních aplikací, průmysl digitální zábavy, biotechnologie a dokonce i zemědělství. To způsobilo, že mnoho technologických společností přijalo blockchainovou technologii professional vývoj nových systémů a také prozkoumalo možnosti portování stávajících systémů na blockchainovou základnu professional vyšší účinnost a lepší využití.

Podle informačního listu BLCN ETF má blockchain potenciál ušetřit bankám náklady na infrastrukturu v rozmezí 15 až 20 miliard dolarů do roku 2022. Navíc se očekává, že kolem 10% globálního HDP bude uloženo na blockchainových platformách.

Investice do subsektoru Blockchain

Investoři se otevírají myšlence investovat do blockchainu, který se objevuje jako specializovaný subsektor, který se někdy klasifikuje do technologického sektoru a někdy do finančního sektoru.

Tyto investice lze provádět různými způsoby. Například lze přímo nakupovat virtuální měny patřící k různým systémům založeným na blockchainu, jako je etherový token na Ethereu. To však může být pro společného investora složitá záležitost a také s sebou nese inherentní riziko ztrát, pokud by konkrétní blockchainový systém selhal. (Viz také An Introduction to Ethereum Common.)

Snadný přístup je investovat do akcií kótovaných společností, které pracují v blockchainovém prostoru. Například pokud IBM dosahuje významného pokroku ve vývoji systémů založených na blockchainu a získává z nich příjmy, jejich akcionáři mohou očekávat, že budou těžit ze zvýšené návratnosti akcií IBM. Tento přístup však také nese riziko specifické professional akcie. (Další informace najdete v článku IBM Could Ride Blockchain Craze to New Highs.)

Blockchain ETF

Zadejte blockchain ETF, které nabízejí efektivní investiční nástroj pro investice do vybraného koše akcií specifických professional blockchain. ETF nebo fond obchodovaný na burze nabízí dvojí výhody – nabízí diverzifikaci rozložením peněz do více akcií, jako je podílový fond, a živé obchodní příležitosti v reálném čase, jako je akcie, která se mění s každým tikem, což umožňuje vnitrodenní obchodní příležitosti aktivním obchodníkům.

Takové blockchainové ETF sledují výkonnost podkladového indexu, který funguje jako měřítko.

Základní index a metodika

Podívejme se na příklad na základní index a metodiku fungování ETF.

BLCN ETF je pasivně spravovaný ETF, který se pokouší sledovat výkon speciálně navrženého indexu s názvem Truth Shares Nasdaq Blockchain Economic climate Index. Tento index se skládá ze společností, které se zabývají výzkumem, vývojem, podporou nebo využíváním technologie blockchain a přidruženými podniky.

Metodika indexu přiřazuje „Blockchain Score“ každému potenciálnímu podniku, který může být vhodným kandidátem professional zařazení do tohoto indexu. Toto skóre je založeno na několika faktorech o tom, jak podnikání společnosti přispívá k blockchainovému ekosystému, jeho vyspělosti blockchainového produktu a souvisejícímu ekonomickému dopadu, investicím a výdajům na aktivity výzkumu a vývoje, výsledkům společnosti a inovacím.

Tato metodika založená na faktorech zajišťuje, že potenciál blockchainové společnosti a jejího podnikání je měřen s vyšší přesností professional realistické ekonomické zisky, renovované obchodní vyhlídky a provozní kompetence. 50 až 100 společností s nejlepšími výsledky blockchainu se kvalifikuje professional vstup do tohoto indexu a stejné akcie se replikují v BLCN ETF. Index je vyvážen každých šest měsíců.

Na druhé straně je BLOK ETF aktivně řízeným ETF, jehož cílem je investovat do globálních společností, které získávají významné příjmy z transformačního podnikání spojeného se sdílením dat nebo se zabývají výzkumem a vývojem, testováním proof-of-thought a / nebo implementace podobné technologie.

Průmyslové a regionální pokrytí

Jak pro BLCN, tak professional BLOK ETF jsou globální společnosti z celé řady průmyslových odvětví otevřené professional investice. Patří mezi ně společnosti z bankovního a finančního sektoru, technologie, IT služby, hardware, online, telekomunikační služby a dokonce i biotechnologie, které mohou využívat nějakou formu sdílení dat nebo systémy založené na blockchainu. (Viz také: Může Blockchain učinit léky levnější a bezpečnější?)

Například BLCN ETF drží společnosti jako Cisco Methods Inc (CSCO), Intel Corp (INTC), Overstock.com Inc (OSTK), Microsoft Corp (MSFT) a Barclays PLC (BCS), zatímco podíly BLOK ETF zahrnují Tchaj-wan Semiconductor Co (TSM), NVidia Corp (NVDA), IBM Corp (IBM), Overstock.com Inc. a GMO Net Inc.

Protože technologie blockchain zůstává otevřená a globální, jsou do těchto ETF zahrnuty společnosti z celého světa. Regionálně mají obě ETF většinu expozice blockchainovým společnostem se sídlem v Severní Americe, zatímco zbytek sdílejí asijské a evropské společnosti v různých poměrech.

Rizika blockchainu ETF

Žádná investice nepřichází bez rizika a totéž platí pro blockchainové ETF.

Vzhledem k tomu, že blockchainové ETF jsou investicí založenou na tématech, nesou inherentní riziko neprovedení, nepřizpůsobivosti nebo selhání blockchainového ekosystému. I když u blockchainových systémů existuje rostoucí úroveň přijetí, koncept je stále v rodící se fázi a zůstává závislý na vývoji celkového ekosystému, spolehlivosti a stabilitě blockchainové sítě, její konfiguraci a úspěšném přijetí.

Dalším inherentním rizikem je, že jeden může nakonec vsadit významnou část peněz na technologické startupy, které jsou náchylné k neúspěchu. Zatímco diverzifikace prostřednictvím ETF do značné míry zmírňuje takové riziko specifické professional akcie, zůstává riziko, že některé podniky nebudou dobře fungovat.

Kromě toho existuje smíšená taška v předních holdingových společnostech takových ETF, které se značně překrývají se stávajícími technologickými a internetovými společnostmi.

Například i když Microsoft a IBM patří k nejvýznamnějším holdingům professional BLCN i BLOK, jedná se v zásadě o technologické společnosti, které získávají větší podíl svých výnosů z produktů a služeb, které nejsou založeny na blockchainu. Podobně jsou společnosti Cisco a Intel primárně společnostmi v oblasti hardwarových komponent, které získávají většinu svých výnosů ze síťových zařízení a počítačových procesorů, přičemž mají omezený podíl z hardwaru, který se používá v systémech založených na blockchainu.

Blockchainové segmenty mohou na tyto akcie přispívat pouze malou částí celkových výnosů, což činí celkový výnos zranitelným vůči neplnění jejich většinových neblokových segmentů.

Je také třeba si uvědomit poměr výdajů účtovaných fondy a obchodní poplatky vybírané těmito jednotkami ETF.

Při nákupu takových ETF je třeba vzít v úvahu skutečnost, že sázejí na smíšený balík akcií, u nichž se očekává, že z dlouhodobého hlediska budou těžit z celkového vzniku blockchainu.

Závěr

Blockchain ETFs otevřely nový horizont professional běžné investory, aby mohli těžit z blockchainového sektoru. Zatímco věřící firmy v blockchainovou technologii mohou dlouhodobě investovat do svého vybraného ETF, ti, kteří hledají krátkodobé nebo vnitrodenní obchodní příležitosti, je mohou také aktivně obchodovat jako s akciemi. (Viz také, Jaký je rozdíl mezi blockchainovými ETF a bitcoinovými ETF?)

Investování do kryptoměn a dalších počátečních nabídek mincí (ICO) je velmi riskantní a spekulativní a tento článek není doporučením Investopedie nebo pisatele investovat do kryptoměn nebo jiných ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web