Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak funguje sousedství a vydělávání peněz?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Udržitelné investování  > Jak funguje sousedství a vydělávání peněz?

Jak funguje sousedství a vydělávání peněz?

Sousedství, první komunitní investiční tržiště na světě vám umožňuje „investovat do změny, kterou chcete ve světě vidět.“

Vydávání dluhopisů na financování komunitních projektů není ve Spojených státech novým fenoménem. Za více než 200 enable byly do sousedních projektů přivedeny biliony dolarů na stavbu čehokoli od místní základní školy po ikonický most Golden Gate. “Naše města si každý den půjčují více než 1 miliardu dolarů na stavbu a údržbu škol, parků a dalších důležitých občanských projektů, a to prostřednictvím procesu, který převzal prostředník a globální banky,” zveřejnil generální ředitel společnosti Neighborly Jase Wilson v diskusi o produktu Hunt.

Společnost Neighborly vytvořila pro jednotlivé retailové investory relativně jednoduchý a přizpůsobený proces přístupu na trh obecních cenných papírů v hodnotě 3,6 bilionu dolarů. Přitom mohou uživatelé systému Neighborly investovat do bezpečných a od daně osvobozených cenných papírů, které mají dopad na jejich vlastní komunity a konkrétní zájmové projekty. Umožněním jednotlivcům prohledávat komunální dluhopisy podle místa, příčiny a výnosu mohou investoři podporovat komunitní projekty v blízkosti domova. Tento sociální podnik nejen zlepšuje podmínky místních komunit, ale také slibuje bezpečný a atraktivní návrat pro investory, jako jste vy a já.

Řešení neefektivnosti

Jase Wilson zahájil společnost Neighborly ze San Franciska v březnu 2012. Wilson vyrostl uprostřed chudoby na Středozápadě, později studoval inženýrství, územní plánování a design and style na University of Missouri – Kansas City a MIT. Když zahájil svou kariéru v práci professional městské samosprávy prostřednictvím občanské softwarové společnosti, rychle viděl obrovský potenciál na trhu komunálních dluhopisů, který byl vysoce výnosný, nedostatečný a omezený na několik obchodníků.

Wilson pomyslel na myšlenku, která se stala Sousední během neformální snídaně s obchodníkem s obecními dluhopisy. Uvažoval o neúčinnosti tolika prostředníků, kteří se dostali do cesty, aby se kapitál dostal na zem, do rukou stavitelů komunit. Tehdy se zeptal, proč neexistuje AngelList pro města nebo Kickstarter pro komunální dluhopisy. To, co začalo jako relativně jednoduchá myšlenka crowdfundingu založeného na darování, se proměnila v ještě větší platformu professional skutečné investice do cenných papírů.

Poslední kolo počátečního financování vygenerovalo 5,5 milionu dolarů z Audio Ventures od Ashtona Kutchera a Formace 8 Joe Lonsdale, aktualizované na AngelList. Neighborly má nyní kanceláře v Kansas City a San Francisku.

Část Fintech revoluce

Stejně jako ostatní dnešní fintechové startupy přináší Neighborly produkt pro veřejnost, který byl kdysi výhradně exkluzivní professional ty, kteří mají rozsáhlé finanční zdroje.

Sousedství je o posílení demokracie, aby mohla ovlivnit komunity, ve kterých žijeme. Dnes jsou investoři a průměrní spotřebitelé více sociálně uvědomělí než kdykoli předtím, což se odráží v rostoucí popularitě crowdfundingu, vzájemných půjček a dopadových investic.

Jak funguje sousedství

Komunální dluhopis je v podstatě IOU od vlády United states. Když si koupíte obecní obligaci, stanete se věřitelem vlády. Na oplátku vám bude garantován happy budoucích plateb úroků od vládních subjektů po stanovenou dobu a částka vyplacená celkem, jakmile dluhopis dosáhne splatnosti. Obecní dluhopisy osvobozené od daně jsou zvláště zajímavé professional investory, protože vytvářejí příjem chráněný před federálními, státními a místními daněmi.

Sousední umožňuje uživatelům nastavit osobní profil s jejich preferencemi ohledně rizika, výše kapitálu ochotného investovat a očekávaného výnosu. Na základě těchto podrobností společnost Neighborly používá technologii k zasílání individuálních doporučení jednotlivcům, oznámení o prodeji a vystavení. Ve službě Neighborly můžete vyhledávat podle místa a také podle typu projektu, například „Doprava“, „Městské prostory“, „Sport“ a další skupiny. Po obdržení seznamu potenciálních projektů můžete sledovat dohodu o dluhopisech a nakonec poskytnout financování těm, které si vyberete.

Professional uživatele programu Neighborly je nabídka přidané hodnoty obrovská, což omezuje úkoly a poplatky třetích stran. Techniky strojového učení hodnotí riziko komunálních dluhopisů vedle tradičních agentur a analytiků. Ve prospěch orgánů místní správy poskytuje Neighborly platformu professional vyhledání, organizaci a správu dokumentace. To eliminuje potřebu nákladných a často neúčinných právních a poradenských služeb.

Ambiciózní budoucnost

Wilson nakonec doufá, že změní způsob fungování průmyslu komunálních dluhopisů. Očekává, že umožní emitentům obecních dluhopisů zasílat obchody přímo sousedovi. Do dlouhodobé vize bude rovněž začleněno hlášení celého životního cyklu projektu. V budoucnu budou mít menší projekty, jako je komunální solární infrastruktura a bydlení s nízkými příjmy na trzích s vysokými cenami, větší šanci na získání potřebných finančních prostředků, aby mohly fungovat. Dlouhodobým cílem souseda je demokratizace přístupu na širší trh dluhopisů s pevným výnosem.

Jak soused vydělává peníze

Jako společnost financovaná ze soukromých zdrojů je Neighborly schopna soustředit úsilí na zlepšování a rozšiřování svých služeb. Generální ředitel Jase Wilson odpověděl na otázku, jak Neighborly plánuje vydělat peníze na Solution Hunt, a uvedl, že „v současné době se méně zaměřujeme na tržní / obchodní model, více se zaměřujeme na něco revolučního na trhu, kde je mnoho evoluční opravy. “

V tuto chvíli se zdá, že Neighborly získává na síle, než se pustí do způsobu generování výnosů se ziskovým obchodním modelem. Neighborly „vzdává veškerých poplatků za platformu a transakce po omezenou dobu“, což naznačuje, že se tyto nápady mohou stát realitou. Jako sociální podnik není pravděpodobné, že startup nebude prodávat informace, nebo rychle přijme reklamy tváří v tvář, aby přinesl zisk.

Závěr

První komunitní investiční trh na světě vyrostl z pozorování pracovníků města z neúčinnosti současného trhu komunálních dluhopisů v Usa. Sousedství úspěšně získalo důvěryhodný trh a zpřístupnilo ho a přizpůsobilo množství Američanů, kteří hledali diverzifikaci svých portfolií a investice do svých místních komunit.

Jelikož společnost Fintech vytvořila cesty pro průměrného retailového investora professional přístup na akciový trh, před Neighborly se udělalo jen málo pro demokratizaci přístupu k prostoru s pevným výnosem. Do budoucna posune společnost Neighborly své sociální poslání na další úroveň a rozšíří svůj dosah, aby nejen transformovala trh komunálních dluhopisů, ale také nabídla další produkty v prostoru s pevným výnosem.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: