Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak funguje legalizace marihuany v Kanadě?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > Jak funguje legalizace marihuany v Kanadě?

Jak funguje legalizace marihuany v Kanadě?

17. října 2018 Kanada oficiálně legalizovala užívání marihuany dospělými k rekreačním účelům. Zatímco legalizace marihuany byla tématem poutavým také v celých Spojených státech, United states dosud neučinily podobný krok na federální úrovni. Analytici v rozvíjejícím se odvětví legálního konopí již spekulovali, že kanadské legalizační řízení jej zvýhodní, pokud jde o možnost sklízet finanční odměny. Mnoho z nejslibnějších nových společností ve vesmíru skutečně sídlí v Kanadě. Je však důležité si uvědomit, že proces legalizace v Kanadě není bez složitosti. Z tohoto důvodu budou kanadské společnosti zaměřené na konopí stále muset strategizovat stejným způsobem jako americké společnosti v regionech, které konopí legalizovaly. Níže prozkoumáme některé podrobnosti procesu legalizace v Kanadě.

Více unhappy pravidel

Jedním z nejdůležitějších ustanovení postupu legalizace kanadské marihuany je, že zatímco některá pravidla jsou stanovena na národní úrovni, 13 provincií v zemi si také zachovává velkou míru autonomie při stanovování vlastních předpisů. To znamená, že stejně důležité podrobnosti, jako kde si zákazníci mohou koupit marihuanu, se určují odlišně podle toho, kde se tito zákazníci nacházejí v celé zemi.

Například Ontario, které je nejlidnatější kanadskou provincií, umožní podle New York Periods otevření soukromě provozovaných obchodů s konopím 1. dubna 2019. Zákazníci v Britské Kolumbii naopak budou mít ve městě Kamloops pouze jeden obchod, na který se budou moci spolehnout při svých nákupech konopí osobně. Saskatchewan zaujal kontrastní přístup a umožnil 51 soukromě provozovaných obchodů. Quebec omezuje osobní prodej na vládní výdejny.

To vše znamená, že zákazníci nemohou předpokládat, že proces získávání konopných produktů bude stejný, když cestují nebo se stěhují z jedné provincie do druhé. To bude mít také významný dopad na společnosti, které se rozvíjejí v každé provincii je těžké si představit, že by se maloobchodník zaměřil na oblast, ve které mohou působit pouze vládní obchody.

Zavádění produktu

Ke dni legalizace byly k dispozici pouze samotné oleje, semena, květiny a rostliny marihuany. Poživatiny, koncentráty a další související produkty budou uvedeny na trh později, v roce 2019. Ostatní produkty, které byly ve vývoji, včetně krémů a kosmetických produktů, přesto nemusí v Kanadě splňovat zákonné předpisy.

Úloha vlády

Významnou úvahou pro kanadské společnosti zabývající se konopím všeho druhu i pro investory do těchto společností je function, kterou bude hrát kanadská vláda. Kromě osobního prodeje v obchodech s licencí poskytovatele (LP) povolují předpisy také on-line prodej. Ve většině provincií budou vládní provozovny usnadňovat on-line prodej. Některé provincie navíc umožňují, aby vládní výdejny regulovaly distribuci konopných produktů a fungovaly jako prostředník mezi LP a spotřebitelem. Očekávejte, že vláda bude hrát významnou roli při regulaci ceny konopí, dostupnosti konkrétních kmenů a dalších souvisejících faktorů.

Samostatné právní otázky

Existuje mnoho dalších právních otázek, které je třeba vyřešit ohledně užívání konopí v Kanadě. Zaprvé není jasné, jak bude po legalizaci zacházeno s osobami dříve odsouzenými za trestné činy související s konopím. Je možné, že vláda nakonec některým nebo všem těmto jednotlivcům odpustí, ale to se od tohoto psaní neřeší.

Zůstávají také další otázky: věk potřebný k legálnímu nákupu konopí se liší například v jednotlivých provinciích a není jasné, kde přesně bude spotřebitelům dovoleno kouřit marihuanu, protože některé oblasti se snaží uzákonit zákaz kouření v reakci na legalizaci.

Průmysl legálního konopí v Kanadě vykazuje obrovské sliby, ale investoři by si měli být vědomi toho, že je pravděpodobné, že bude existovat mnoho zlomů, které budou muset být vyřešeny. Mezitím je možná nejlepším přístupem opatrnost.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web