Průvodce » Brokeři » Jak dlouho trvá, než zprostředkovatelé potvrdí obchod?

Jak dlouho trvá, než zprostředkovatelé potvrdí obchod?

Při provádění obchodu se čas potřebný k obdržení potvrzení po zadání pokynu liší v závislosti na typu pokynu, likviditě obchodovaného trhu a na tom, zda je trh otevřený pro pravidelné obchodování či nikoli. Provedení vaší objednávky se nazývá výplň a několik úvah jde o to, jak rychle dostanete své výplaty zpět od svého makléře.

Shrnutí

  • Výplň je, když obdržíte zpět ceny a částky obchodů, které jste zadali u svého makléře, jejichž načasování bude ovlivněno typem objednávky a tržními podmínkami.
  • Tržní objednávky poskytují poměrně okamžité výplně, ale nemůžete kontrolovat ceny, které za své objednávky obdržíte.
  • Omezené objednávky zaručují cenu, ale může se stát, že nebudete plněni, dokud cena akcií nedosáhne vašeho limitu.
  • Jakmile jsou objednávky vyplněny, může projít procesem zúčtování a vypořádání dalších pár dní, i když je hned uvidíte na svém účtu.

Tržní objednávky: Okamžité vyplnění

Objednávky zadané mezi 9:30 a 16:00 východního standardního času od pondělí do pátku na newyorské burze cenných papírů nebo Nasdaq jsou okamžitě odeslány na trh. Pokud neurčíte, že objednávka je rozšířená tržní objednávka, objednávky na nákup a prodej akcií umístěných mimo tyto časy platí, dokud se trh znovu neotevře.

Tržní objednávka u likvidních akcií, jako je Apple (AAPL) nebo Facebook (FB), je téměř vždy vyplněna a okamžitě potvrzena. Objednávka s menším, méně likvidním akcie však může trvat déle, než se vyplní a obdrží potvrzení od makléře. Je nemožné přesně určit, jak dlouho vše záleží na tom, zda je na druhé straně „nabídky“ (nebo naopak) „dotaz“, který může obchod zaplnit. Pokud je obchod limitním příkazem, jeho vyplnění může trvat podstatně déle – pokud je vůbec vyplněno.

Akcieové objednávky, jejichž vyplnění může trvat déle

Objednávky s podmínkami, jako jsou limity, end-reduction, halt-obtain a all-or-practically nothing, mohou platit na neurčitou dobu před vyplněním, nebo nemusí být vyplněny vůbec. Tržní objednávky na velké množství akcií na trzích s omezeným obchodem mohou po určitou dobu obdržet několik částečných výplní, které se liší v závislosti na dostupném množství akcií.

Je téměř vždy vhodné nakupovat nebo prodávat pomocí limitních objednávek, i když je limit o 20 nebo 30 centů vyšší než tržní cena (u nákupní objednávky), aby bylo zajištěno příjemné vyplnění. Existují případy, kdy likvidita může na krátkou dobu zmizet (iu akcií jako AAPL nebo FB), což způsobí, že investoři budou plněni tržními pokyny za mnohem vyšší nebo nižší cenu, než se očekávalo. Objednávky na velké množství akcie by měly být buď rozděleny, nebo provedeny pomocí limitních objednávek.

Jak zjistit, kdy je potvrzen obchod uzavřený s makléřem

Při uskutečňování obchodu s makléřem online nebo telefonicky se ujistěte, že byl obchod proveden a potvrzen.

On line makléři mají různé obchodní platformy. Většina z nich má obrazovku pro zadání objednávky a obrazovku professional objednávky různých stavů: otevřená, vyplněná, částečně vyplněná a zrušená. Po zadání objednávky zobrazte tyto obrazovky, abyste zajistili provedení zamýšlené akce. Chcete-li zrušit objednávku, zkontrolujte na obrazovce zrušené objednávky a otevřené objednávky, abyste se ujistili, že původní objednávka byla skutečně zrušena. Ujistěte se, že se to projeví i na obrazovce zrušené objednávky.

Pokud investujete telefonicky, získejte od makléře ústní potvrzení o naplněném množství a ceně. S těmito podrobnostmi si můžete být jisti, že váš makléř splnil vaše přání. Několik dní poté, co jste provedli obchod po telefonu, byste měli od svého makléře obdržet potvrzení e-mailem (nebo online). Ujistěte se, že podrobnosti tohoto potvrzení odpovídají vašim obchodním záměrům. Obchody uskutečněné telefonem jsou obvykle viditelné také na webových stránkách společnosti nebo na obchodní platformě, takže je můžete okamžitě potvrdit.

Vypořádání obchodu a zúčtování

Po provedení obchodu vstoupí transakce do takzvaného období vypořádání. Během vypořádání musí kupující provést platbu za cenné papíry, které zakoupil, zatímco prodávající musí doručit získané zabezpečení. V závislosti na typu zabezpečení se information vypořádání budou lišit. Většina akcií dnes v United states vypořádá T + 2, což znamená, že jsou na vašem účtu 100% zúčtovány do druhého pracovního dne po uzavření obchodu.

Jako příklad toho, jak fungují info vypořádání, řekněme, že investor kupuje akcie společnosti Amazon (AMZN) v pondělí 28. ledna 2019. Makléř okamžitě po jeho vyplnění strhne z účtu investora celkovou cenu objednávky, ale standing akcionáře Amazonu bude v záznamech společnosti professional investora vyřešen až ve středu 30. ledna. V té době by se investor stal akcionářem záznamu.

Jakmile se obchod vypořádá a na váš účet budou připsány prostředky z jakéhokoli prodeje akcií nebo jiného typu cenného papíru, může se trader rozhodnout prostředky vybrat, znovu investovat do nového cenného papíru nebo zadržet částku v hotovosti na účtu. Pro ty, kteří chtějí vyplatit část zisku (nebo to, co zbylo ze ztráty), zkontrolujte, zda váš makléř nabízí převody na váš bankovní účet pomocí Automated Clearing Dwelling (ACH) nebo bankovním převodem.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování