Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak akce SEC ovlivňují ceny kryptoměny

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Jak akce SEC ovlivňují ceny kryptoměny

Jak akce SEC ovlivňují ceny kryptoměny

Měsíc srpen byl pro digitální měny všeho druhu jako obvykle volatilní. Na začátku měsíce cena bitcoinů a etherea, stejně jako dalších digitálních tokenů, klesla na nejnižší úroveň roku. BTC se od té doby zotavil a nyní se obchoduje nad 6 700 USD ETH se od tohoto psaní stále chlubí a obchoduje výrazně pod 300 $. Ve zpětném pohledu mnoho analytiků navrhlo, že důvod poklesu v odvětví kryptoměn počátkem srpna měl co do činění s opatřeními americké Komise pro cenné papíry. Výše zmíněné cenové poklesy korespondovaly s oznámením, že SEC se rozhodla odložit svůj verdikt o schválení fondu obchodovaného na burze (ETF) do konce září.

Tento příklad je nejnovějším z mnoha případů, kdy se zdá, že opatření SEC měla dopad na ceny digitálních měn. V posledních několika letech, kdy se digitální tokeny staly stále více rozšířenými a populárními, se SEC stala dominantní přítomností v každodenním cyklu kryptoměn. Ať už rozhoduje o stavu digitálních měn, reguluje nové produkty, jako jsou ETF nebo futures, nebo dělá řadu dalších věcí souvisejících s novým horkým prostorem, SEC má obrovský vliv na cenu digitálních měn . Níže prozkoumáme některá z nejdůležitějších nedávných rozhodnutí a akcí SEC a jejich vliv na trh kryptoměn.

Tokeny DAO jako nelegální cenné papíry

V červenci 2017 SEC oznámila své rozhodnutí, že tokeny DAO, které byly distribuovány prostřednictvím počáteční nabídky mincí v roce 2016, byly ve skutečnosti cenné papíry. Tyto tokeny nebyly registrovány u SEC před ICO, což je v rozporu se zákonem. I když bezprostřední následky ovlivnily DAO, důsledky tohoto rozhodnutí byly velmi rozšířené SEC ukázala, že mnoho ICO může mít také potíže. Přestože SEC v době rozhodnutí neinformovala o žádných poplatcích, účinně to změnilo hru ICO, která mohla až do tohoto okamžiku po mnoho měsíců volně běhat bez regulace.

Zajímavé je, že zatímco svět kryptoměn na zprávy reagoval negativně, celkový dopad byl minimální. Podle Coin Telegraph kleslo prvních pět mincí v den oznámení ceny, ale relativně rychle se vrátila jejich hodnota.

Aplikace Winklevoss ETF zamítnuta

Začátkem léta, v červenci 2018, SEC popřela druhý pokus bratrů Winklevossů o spuštění bitcoinového ETF. 26. července SEC určila, že to nepřesvědčilo tvrzení bratrů, že bitcoinové trhy jsou „neodmyslitelně odolné vůči manipulaci“, a z tohoto a dalších důvodů se rozhodlo odmítnout jejich snahy o zahájení ETF. Trhy s kryptoměnami reagovaly rychle a negativně BTC ztratil na hodnotě více než 400 $ za pouhé 3 hodiny. Mnoho dalších mincí také pokleslo. Přední digitální měna podle tržního stropu však znovu získala hodnotu do 24 hodin.

VanEck SolidX ETF zamítnuto

V poslední době, když SEC odsunula své oznámení o plánech VanEck a SolidX ETF, trh zpanikařil. BTC ztratil přibližně 500 $ za šest hodin a v následujících dnech po oznámení pokračoval v poklesu. Ripple ztratil více než 20% své hodnoty. Je zajímavé, že tato zpráva byla rozhodně neutrální SEC neuvedla, že odmítá ETF, jako tomu bylo v případě produktu Winklevoss. Místo toho jednoduše oznámila, že odloží oznámení svého rozhodnutí. Trhy přesto silně reagovaly.

SEC a CFTC společně uznávají kryptoměny

Aby se nezdálo, že SEC je schopná pouze stimulovat ceny kryptoměny, je užitečné podívat se také na dřívější příklad. V únoru 2018 uspořádaly SEC a Komise pro obchodování s komoditami a budoucností (CFTC) společné slyšení týkající se kryptoměn, ICO a blockchainu. Regulační orgány uznaly význam nového odvětví a zdůraznily, že pro jeho dlouhodobý úspěch jsou klíčové férové ​​regulační rámce. Zástupci také naznačili, že „pokud by neexistoval žádný bitcoin, nebyl by žádný blockchain.“

Trhy reagovaly silným býčím trendem. K tomu došlo v klíčovém okamžiku, kdy se Čína a Indie snažily zakročit proti kryptoměně a trhy klesaly. BTC i ETH ve dnech následujících po jednání získaly přibližně 20%.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: