Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Italský trh s deriváty (IDEM)

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Opce a deriváty  > Italský trh s deriváty (IDEM)

Italský trh s deriváty (IDEM)

Co je italský trh s deriváty?

Italian Derivatives Industry (IDEM) je burza derivátů se sídlem v italském Miláně. IDEM je součástí italské burzy Borsa Italiana, kterou vlastní Londýnská burza. IDEM umožňuje obchodování s futures kontrakty na indexy, akcie a komodity, jako je elektřina, stejně jako mini kontrakty. Stejně jako mnoho burz s deriváty po celém světě zaznamenal IDEM v posledních letech stálý nárůst objemu od domácích i zahraničních investorů.

Porozumění italskému trhu s deriváty (IDEM)

Burza Borsa Italiana sahá až do počátku 18. století, kdy byla vytvořena, aby nahradila bývalou Borsa di Comercio. Italský trh s deriváty (IDEM) zahájila italská vláda v roce 1994. V roce 2000 byla italská vláda IDEM spolu s představenstvem italské burzy privatizována. Vládou kontrolovaná burza cenných papírů předala kontrolu nad IDEM a italskou burzou cenných papírů společnosti Borsa Italiana, kterou soukromě drží London Stock Trade Team (LSE). Borsa Italiana je odpovědná za správu IDEM a italské burzy.

Italská burza derivátů (IDEM) je zúčtována společností Cassa di Compensazione e Garanzia (CC&G), která je rovněž součástí London Stock Trade Group. IDEM obchoduje přibližně 200 000 kontraktů denně, což jej řadí na přední evropské burzy derivátů podle objemu. IDEM obchoduje s deriváty, konkrétně opcemi a futures.

Postupy na trhu s italskými deriváty

Italský trh s deriváty (IDEM) funguje od pondělí do pátku od 9:00 do 17:40 SEČ, předobchodní relace od 8:00 do 9:00 a po uvedení na trh od 18:00 do 20:30. IDEM je euro. Více než 80 členů z evropských zemí je přímo napojeno na IDEM a na IDEM působí více než 20 společností vytvářejících trh.

Italský trh s deriváty (IDEM) obchoduje s deriváty primárně z indexu Money Times Inventory Exchange (FTSE) Milano Indice di Borsa (MIB). Index FTSE MIB je primárním srovnávacím indexem pro italský akciový trh, který představuje přibližně 80% italské kapitalizace na domácím trhu a sleduje 40 italských akcií.

Produkty obchodované na IDEM zahrnují futures na index FTSE MIB, mini futures FTSE MIB, futures na dividendový index FTSE MIB, opce indexu FTSE MIB, týdenní opce FTSE MIB, minitures FTSE 100, italské a celoevropské futures na jednotlivé akcie, italština a celoevropské futures na dividendy pro jednotlivé akcie a italské opce na jednotlivé akcie.

V IDEM jsou dva segmenty. IDEM Equity uvádí seznam futures a opcí na jedno i indexové obchody a opcí a obchoduje s italskými a celoevropskými deriváty. IDEX uvádí italské mocenské futures a obchoduje s deriváty komodit a souvisejícími indexovými deriváty.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: