Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Investoři, kteří shortovali FAANG akcie, minulý týden vydělali 1,6 miliardy USD

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie ("Tech stocks")  > Investoři, kteří shortovali FAANG akcie, minulý týden vydělali 1,6 miliardy USD

Investoři, kteří shortovali FAANG akcie, minulý týden vydělali 1,6 miliardy USD

Sázky na populární technologické akcie vydělaly investorům minulý týden zisk přes miliardu dolarů, podle údajů S3 Associates.

Akcie FAANG, Facebook Inc. (FB), Amazon.com Inc. (AMZN), Apple Inc. (AAPL), Netflix Inc. (NFLX) a mateřská společnost Google, Alphabet Inc. (GOOGL), byly mezi největšími oběťmi výprodej akcií z minulého týdne, jen v pátek poklesl o 4,7% a 3,6% poté, co výsledky Amazonu a Alphabet za třetí čtvrtletí nedosáhly očekávání. Výsledkem byly zisky z tržního podílu ve výši 1,62 miliardy USD pro rostoucí počet investorů, kteří to viděli.

Silná dynamika akcií FAANG v posledních letech vedla některé analytiky ke zpochybnění jejich ocenění, zejména když se zpomalí globální růst a zpřísní se měnová politika. Information ze S3 naznačují, že investoři tyto obavy berou vážně.

Krátký zájem o pět velkých technologických akcií vzrostl v průběhu října o 7%, uvedla společnost S3, což z nich dělá jednu z 10 nejkratších společností na americkém akciovém trhu. V průběhu měsíce se počet akcií Facebooku, Amazonu, Apple, Netflixu a Alphabetu zvýšil o 2,9 milionu, 1,5 milionu, 1,6 milionu, 419 tisíc a 58 tisíc, čímž se celkový krátký zájem o akcie FAANG zvýšil až na 30,5 miliardy USD.

Od 29. října vedla společnost Apple jako nejkratší akciová společnost FAANG. Podle údajů S3 vsadili obchodníci proti výrobci Apple iphone 9 miliard dolarů, což z něj činí druhou nejkratší americkou akci po Tesla Inc. (TSLA). Na třetím místě skončil Amazon, následovaný Qualcomm Inc. (QCOM), Starbucks Corp. (SBUX), Netflix, Microsoft Corp. (MSFT), Fb, Alphabet a CVS Health and fitness Corp. (CVS).

Zdroj: S3 Partners

Ihor Dusaniwsky, generální ředitel společnosti S3 Associates, uvedl, že sázení na akcie FAANG generovalo vyšší výnosy než zkrat na S&P 500 za poslední týden. Zatímco širší trh poklesl o 3,9%, akcie FAANG klesly o -4,7%, dodal, což naznačuje 18% nadprůměrný výkon.

Na základě tohoto úspěchu a obav o směřování podnikových zisků předpověděl Dusaniwsky, že akcie FAANG budou nadále potrestány prodejci krátkého prodeje. Poukázal však také na to, že prudký nárůst sázek proti těmto kdysi milovaným společnostem by nakonec mohl vidět jejich pokles ve prospěch investorů.

„Říjnový výrazný nárůst krátkých akcií zvýší potenciál pro určité volatilní výkyvy směrem nahoru,“ napsal.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: