Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Investoři interpretují rozhodnutí společnosti Apple zadržet čísla iPhone

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie  > Investoři interpretují rozhodnutí společnosti Apple zadržet čísla iPhone

Investoři interpretují rozhodnutí společnosti Apple zadržet čísla iPhone

Rozhodnutí společnosti Apple Inc. (AAPL) přepracovat strukturu výkaznictví ohromilo investory a analytiky.

Po celá léta investoři věnovali velkou pozornost tomu, kolik zařízení Apple bylo prodáno za čtvrtinu, pomocí čísel k výpočtu průměrných prodejních cen a určení celkového zdraví společnosti. Ve čtvrtek technický gigant zastavil éru prodejů chytrých telefonů určujících cenu akcií a informoval své akcionáře, že již nebude rozdělovat, kolik iPhonů, iPadů nebo počítačů Mac dodává.

Finanční ředitel společnosti Apple Luca Maestri se snažil tuto změnu ospravedlnit. Tvrdil, že jednotkové prodeje jsou dnes „méně relevantní“, protože společnost dodává širokou škálu modelů Apple iphone a iPad za několik různých cen a často je dodávána s dalšími produkty, informoval Economic Occasions. Místo toho Maestri vyzval investory, aby se zaměřili na výnosy a ziskové marže, aby si společnost vážili.

Zprávy o tom, že Apple v příštím čtvrtletí nahradí údaje o přepravě jednotek údaji o nákladech na prodej professional každou kategorii zařízení, spolu s varováním před možnými slabšími výnosy v rozhodující sváteční sezóně, snížily akcie v předobchodním obchodování o 6,49%.

Něco skrývat?

Investoři a analytici interpretovali změnu účetnictví jako znamení toho, že dny Apple, kdy se prodával nárazový components, skončily.

„Společnosti obvykle přestanou vykazovat metriky, když se metriky chystají změnit,“ uvedl Walter Piecyk z BTIG Study, podle Channel NewsAsia. „To není dobrý pohled na Apple.“

„Velké společnosti se často zhoršují, když se čísla zhoršují,“ uvedl podle agentury Bloomberg Neil Mawston, výkonný ředitel společnosti Method Analytics. Poznamenal, že Motorola omezila veřejné hlášení o dodávkách telefonů, když se před několika lety začaly snižovat tržby. Nedávná zpráva poradenské firmy uvedla, že „neúnavné zaměření společnosti Apple na zvyšování cen omezuje celkový růst objemu“.

Jiní byli o něco shovívavější a poukazovali na to, že tento krok znamená dobře zdokumentovaný přechod společnosti Apple z velké hardwarové společnosti na obchod se službami. Mnoho z nejrychleji rostoucích podniků technologického giganta je nyní založeno na předplatném a tyto typy podnikání jsou často oceňovány zaměřením na růst výnosů a marží.

Gene Munster řekl CNBC, že byl rozhodnutím „šokován“ a pochopil, proč cena akcií klesá. Dodal však, že pro společnost Apple je to dobrá věc, protože donutí investory přemýšlet o společnosti Apple jako o službě.

„Pokud v příštích několika letech nedojde k zásadnímu představení nového produktu, jako je Iphone, nebudeme svědky toho, že by tržby z hardwaru společnosti rostly nějakým velkým způsobem,“ řekl CNBC Jay Srivatsa, generální ředitel společnosti Upcoming Wealth. „Stává se z něj podnikání v oblasti služeb. Myslím, že jedním z důvodů, proč to už nebudou rozdělovat, je ten přechod, kterým společnost projde.“

Srivatsa varoval, že investoři se po letech propojení společnosti s Iphone pravděpodobně touto změnou neohřejí. Z tohoto důvodu očekává, že akcie společnosti Apple mírně poklesnou z laskavosti, přinejmenším do doby, než bude nová struktura hlášení plně strávena.

„Každá diskuse o Apple se vždy týká jejich Apple iphone. Myslím, že bych měl začít mluvit o Apple Spend nebo iTunes nebo o softwarové a servisní stránce podnikání – aby se tato zpráva skutečně dostala k investorům a stala se hlavním tématem vlastnit Apple – bude to nějakou dobu trvat, “řekl.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: