Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Investiční strategie pro selhání trhu

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Investiční strategie pro selhání trhu

Investiční strategie pro selhání trhu

Akcie ve Spojených státech jsou na býčím trhu od roku 2009, přičemž po finanční krizi v roce 2008 dosáhly akcie nových vrcholů. Ke konci května 2016 měl Dow Jones Industrial Typical (DJIA) sedmiletý výnos 109,19% a index S&P 500 měl sedmiletý výnos 136,40%. S nafouknutím ocenění se mnoho investorů obává potenciálních rizik selhání trhu, která se obvykle vyznačují ztrátami přes 20% během prodlouženého 12měsíčního období. I když těchto propadů je často málo a jsou daleko, moudrí investoři jsou připraveni se strategiemi na zmírnění potenciálních ztrát. V případě poklesu trhu vám následujících pět investičních strategií může pomoci chránit vaše investice.

Fixní příjem a státní pokladny

Hledání bezpečných rájů s pevným příjmem, jako je například Treasurys, je nejzákladnějším způsobem, jak chránit své investice před poklesy trhu. Pokud ocenění rostou a ekonomické ukazatele zaostávají, pak trh hlásí odpojení a ocenění jistě poklesnou, protože jsou v průběhu času efektivně oceňovány. Pro investory může získávání hotovosti ze vzájemných fondů a jiné likvidní investice a jejich převod do Treasurys při předvídání nebo pociťování dopadů poklesu trhu výrazně chránit před ztrátami. Treasurys lze professional investory vždy spolehnout jako na bezpečné útočiště, protože Treasurys v zásadě nemají žádné riziko. Přesněji řečeno, investování hotovosti do cenných papírů chráněných proti inflaci (Ideas) zajišťuje míru návratnosti a stále překonává inflaci.

Tvrdá aktiva

Dalším bezpečným útočištěm pro investory jsou tvrdá aktiva, jako jsou nemovitosti. Zajištění a investování do nemovitostí se stabilní hodnotou vám může poskytnout klid v případě poklesu trhu. U nemovitostí je vaše investice podpořena tvrdým aktivem s hmatatelnou hodnotou. Majitelé domů by zároveň měli být opatrní, pokud jde o další finanční zátěž související s nemovitostmi. Přidaná zátěž, jako jsou další úvěrové linky na bydlení, může poškodit úvěrový profil majitele domu a zvýšit splátky úroků, což zvyšuje riziko během potenciálního poklesu trhu.

Zajištění možností prodeje

Pokud jste spojeni s některými ze svých rizikovějších investic, nejlepším způsobem zajištění proti potenciálním ztrátám na trhu je nákup prodejních opcí. Set put opce vám nabízejí možnost prodeje, když úrovně zabezpečení dosáhnou stanoveného nejnižšího bodu. Dostupná nabídka nabídek pro prodejní opce je široká a poskytuje řadu investic professional zajištění. Pokud kryjí přímé investice do akcií, mohou investoři koupit odpovídající prodejní opce. Pokud nejsou k dispozici identické opce, mohou se investoři obrátit na sofistikovanější syntetické strategie prodejních opcí, které replikují portfolio prostřednictvím prodejních opcí zajišťujících komplexní prodej při poklesu trhu. Professional obecnější ochranu mohou investoři využít také možnosti umístění indexu, které lze uplatnit, když tržní index dosáhne stanovené minima. Set opce přicházejí s nákladem, stejně jako všechny typy pojištění, a riziko uzavření opce s právem prodeje, které vyprší, je ztráta, kterou utrpíte z nákladů prodejní opce bez uplatněného přínosu.

Prodej hovorů

Reverzní strategie professional nákup prodejních opcí na ochranu před krachem trhu zahrnuje prodej opcí na koupi. Při prodeji kupní opce prodávající očekává, že cena cenného papíru poklesne, a snaží se identifikovat kupujícího, který je ochoten kupní opci koupit za účelem koupě cenného papíru za stanovenou cenu. Prodejce simply call opce těží z nákupu cenného papíru kupujícím za vyšší cenu, než jaká předpokládá, že bude oceněn na obchodním trhu. Podobně jako prodejní opce se opce na nákup opce obchodují pro konkrétní cenné papíry a indexy. Lze také vyvinout složitější strategie prodeje opcí na volání, které synteticky replikují a chrání určené investiční pozice.

Inverzní strategie

Poslední možností pro investory, kteří na horizontu předpovídají krach trhu, je investovat do produktů zajištěných trhem, které poskytují ochranu před konkrétními riziky poklesu. Existuje celá řada těchto investic, přičemž nejznámější z nich jsou inverzní fondy obchodované na burze (ETF) a pákové inverzní ETF. Mezi příklady patří AdvisorShares Ranger Equity Bear ETF (NYSEARCA: HDGE) a ProShares UltraShort NASDAQ Biotechnology ETF (NASDAQ: BIS). Tyto fondy zaujímají aktivní inverzní postavení na trhu, které se snaží těžit z poklesu nebo pádu trhu. Pákové inverzní ETF posouvají ochranu krátkých stran o krok dále tím, že využívají páky ke zvýšení zisků z pozic s krátkým prodejem. Tyto inverzní fondy jsou navrženy speciálně professional situace, kdy může dojít k vážným ztrátám v důsledku poklesu trhu.

Shrnutí

Celkově těchto pět možností poskytuje investorům různé úrovně likvidity pro řízení potenciálního selhání trhu. Pevná aktiva mohou poskytnout zabezpečení prostřednictvím hmatatelné hodnoty. Přesunutí aktiv do bezpečných rájů, jako jsou Treasurys, poskytuje likvidní a zjednodušující přístup, který lze provést relativně rychle, pokud investoři předpovídají známky poklesu nebo pádu trhu. Kupní opce, opční ceny a inverzní strategie jsou o něco sofistikovanější. Kupní opce lze primárně aktivně obchodovat, což umožňuje relativně rychlé krytí investic. Podobně se inverzní strategie obvykle obchodují denně s vysokou úrovní likvidity, což umožňuje komplexní pokrytí prostřednictvím blokových investičních obchodů. Je dobré zahrnout jak indexované opce, tak fondy inverzní strategie jako další vrstvu ochrany před rizikem ve všech tržních cyklech v jakémkoli portfoliu mohou však být ještě optimálněji využity v případě krachu trhu. S možnostmi vyžadujícími syntetické strategie k pokrytí portfoliových rizik může být obchodování komplikovanější s méně přípustnou likviditou professional okamžitý pokles trhu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web