Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Investice do kvalitního vína

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do kvalitního vína

Investice do kvalitního vína

Váš další významný objedná určitý cabernet za 40 $, o kterém se domnívá, že bude mít v budoucnu hodnotu 400 $, a chce začít sbírat i další ročníky. Měli byste však investovat do produktu, který zmizí s rozbitou lahví, nebo jej lze z rozmarů vyprázdnit do sklenice na večírku? Jak opravdu víte, jaká má nyní láhev hodnotu a jakou bude mít v budoucnu? Navíc, jaké výdaje a prostorové nároky jsou spojené se akcieováním vína? Čtěte dále a dozvíte se více o investování do vína.

Investice do vína z lásky nebo za peníze

Když se rozhodnete investovat do sběru vína, první rozhodnutí, které musíte udělat, je, pokud investujete z lásky k určitým vínům, k vydělávání peněz nebo k jejich kombinaci.

Pokud se chystáte investovat čistě proto, že jste znalcem kvalitních vín, vybírejte vína, která vám chutnají, v naději, že zvýší jejich hodnotu. Pak, když na cestě náhodou vypijete několik lahví, je to v pořádku, protože snaha je koníčkem, jako je sbírání baseballových karet nebo známek.

Porážka rozbití a zkažení pomocí úložiště

Pokud akcieujete víno, které vypijete během několika týdnů, můžete si ho nechat ve stojanu na víno a vystavit ho doma. Udržování vína v optimálním prodejném a chuťovém stavu po delší dobu však vyžaduje pečlivější akcieování. Podle Divák na víno spisovatel, Bruce Sanderson, v „The ABCs Of Storage“, víno produkuje malé, šupinaté krystaly, pokud je vystaveno nadměrně nízkým teplotám, i když je méně pravděpodobné, že k tomu dojde u vín stabilizovaných za studena.

Na druhém konci spektra by příliš horká místnost mohla způsobit rychlé prodloužení doby, za kterou víno dosáhne své prémiové chuti a prodejnosti. Pokud vaše víno dozrává příliš rychle, budete ho muset rychleji prodat, což sníží pravděpodobnost velkých zisků v budoucnu.

Pro správné akcieování vína potřebujete tmavou oblast s optimální úrovní teploty a vlhkosti. Toho lze dosáhnout ve sklepě nebo v tmavé skříni, pokud žijete v mírném podnebí. Chcete-li se rozhodnout, zda je vaše oblast země vhodná professional akcieování vína, promluvte si s manažery vinných sklepů ve vaší oblasti. Pokud nemáte optimální podmínky, budete potřebovat vinotéku, která by se u velké sbírky mohla vyšplhat na tisíce dolarů. Budete také potřebovat značný prostor.

Nezapomeňte do rozpočtu zahrnout náklady na elektřinu pro provoz vinoték. Nejlepším způsobem, jak vypočítat odhadované náklady na spotřebu elektřiny, je zkontrolovat energetické hodnocení vinoték, které uvažujete o koupi, a poté tyto informace předat své elektrické společnosti, abyste zjistili, jaké by to bylo průměrně za měsíc.

Pokud nemáte prostor professional uložení své sbírky vín, budete chtít kontaktovat místní zařízení na akcieování vína ohledně cen, možností akcieování a výše zahrnutého pojištění.

Pojištění vína

Drahá vína jsou považována za cenné předměty, podobně jako šperky. Budete muset prodiskutovat s vaší domácí pojišťovnou, jak pokrýt vaši sbírku v plné hodnotě, což bude s největší pravděpodobností zahrnovat přidání krytí cenností. Budete chtít porovnat ceny za pojištění vína od jiných dopravců. Nezapomeňte vzít v úvahu odpočitatelnou částku, částku krytí ve vztahu k hodnotě vaší sbírky a nákladům na pojistnou smlouvu.

Pokud žijete v klimatu náchylném k přírodním katastrofám, jako jsou zemětřesení, záplavy nebo tornáda, ujistěte se, že vaše pojistka kryje rozbití nebo kontaminaci v důsledku těchto mimořádných událostí.

Sbírání podle vašeho rozpočtu

Jakmile sečtou náklady na akcieování a pojištění, měli byste si naplánovat, kolik chcete utratit. K výpočtu celkového rozpočtu použijte následující faktory:

  • Náklady na pojištění a údržbu akcieovacího zařízení a
  • Kolik peněz jste ochotni riskovat na víně po odečtení nákladů na pojištění a akcieování in addition další bezpečnější investice z vašeho celkového investičního rozpočtu.

Dopad státních předpisů

Pokud žijete ve státě, který neumožňuje nákup vína přes net, přímo ve vinařství nebo prostřednictvím maloobchodního prodejce, který není povinen nakupovat víno prostřednictvím velkoobchodníka, máte omezený výběr vín, která si můžete professional své víno zakoupit. kolekce založená na tom, co se velkoobchodníci ve vašem regionu rozhodnou nést. Než se rozhodnete spustit kolekci, zjistěte, jaká omezení dostupnosti existují ve vašem stavu. (Související čtení viz: Vinařská země: Americká láska k vínu.)

Jak zkoumat současné a budoucí hodnoty vína

Nejlepšími ukazateli současných a budoucích hodnot vína jsou hodnocení a nedostatek. Kritici vína hodnotí vína na stupnici od 1 do 100. Než si koupíte víno na základě hodnocení, přečtěte si také recenze od několika kritiků. Vína s hodnocením kolem 95 jsou považována za vysoce kvalitní.

Nedostatek je těžší předvídat. Víno, které je v současné době v omezené produkci, je dobrým ukazatelem, ale kterých vín bude později nedostatek, je obtížnější zjistit. Prozkoumejte vinařství, které vás zajímají, za minulé ceny. Můžete sledovat ceny vín pro téměř 5 000 různých vín na Vinfolio.com.

Komise

Pokud v budoucnu absolvujete prodej hodnotného vína, většina se toho děje prostřednictvím aukčních domů. Účtovaná provize se mezi online aukční síní, jako je winebid.com nebo winecommune.com, a Sotheby’s nebo Christie’s, značně liší. Než se však rozhodnete professional levnější online alternativu, ujistěte se, že prodejní ceny vín, která chcete prodat, jsou podobné. Pokud máte v současné době víno u Sotheby’s za 10 000 $ a za on the net aukci 5 000 $, rozdíl v nákladech na provizi se vyplatí. Ceny nabídek pro aukční síně on the web najdete na jejich webových stránkách, ale kamenné aukční síně budou vyžadovat telefonní hovor, aby získaly další podrobnosti.

Vinařské fondy

Pokud nemáte dostatek úložného prostoru nebo sílu vůle, abyste zabránili pití svého investičního nástroje, investujte do akcií vína a podílových fondů. Na výběr jsou desítky možností. Můžete vypít svůj oblíbený ročník a investovat své peníze bez práce spojené s vlastní sbírkou.

Závěr

Investice do vína může být riskantní záležitostí, ale pokud zvážíte všechny související náklady a jste připraveni vypít to, co neprodáte, může to být zábavný a důvtipný investiční nástroj. Navíc, pokud se vám nepodaří vybrat vítěze, můžete si vždy prohrát svou ztrátu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web