Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Investice 2020: Budoucnost financí

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Investice 2020: Budoucnost financí

Investice 2020: Budoucnost financí

Je těžké uvěřit, že první Apple iphone vyšel před něco málo přes 12 lety. Je ještě těžší si představit život bez našich smartphonů. V posledním desetiletí došlo k tornádu inovací, které spojilo naše osobní životy a naše digitální životy v neoddělitelném koktejlu, který bude definovat toto století i mimo něj. Nikde nebyla tato kombinace tak silná než v našich peněženkách.

Finanční průmysl byl vždy v čele inovací prostřednictvím technologií, a to z dobrého důvodu. Od otevřeného obchodování s výkřiky na fyzických burzách až po vysokofrekvenční a algoritmické obchodování prostřednictvím ultrarychlých sítí od vkladních knížek na papírové spořící účty až po robo-poradce, kteří sledují naše výdaje a investice, technologické inovace byly prioritou jak professional finanční instituce, tak pro spotřebitele, oba toužící po co nejplynulejších transakcích.

Jak jsme se sem dostali

Roky 2010 byly érou personalizace, vytváření platforem a demokratizace investic. On the net makléři, robo-poradci, finanční instituce a burzy cenných papírů se vyvinuli, aby vytvořili platformy a nástroje, které povzbuzují více lidí k ukládání, investování, plánování a správě jejich finančních životů. Současně explodovala tvorba finančních a investičních produktů, což spotřebitelům poskytlo někdy ohromné ​​množství možností, které někdy věci komplikovaly. To vše se stalo, když se globální ekonomika posunula pod nohy a vytvořila rychle se měnící, občas nestabilní prostředí, které bude formovat další generace.

Odkud však jde konvergence technologie a financí? To je otázka, kterou jsme se rozhodli prozkoumat prostřednictvím INVESTING 2020: The Potential of Finance, speciální zprávy Investopedia, která pojednává o tom, jak se změní naše finanční životy v příštích dvou desetiletích.

Zkoumáme vzestup Číny a její dopad na ekonomiku United states, umělá inteligence, 5G, nerovnost příjmů, budoucí investiční fashionable, job burz cenných papírů a dopady změny klimatu, mezi mnoha dalšími tématy.

Abychom dostali několik odpovědí, požádali jsme odborníky ve finančním světě, aby poskytli jejich pohled na to, jak bude v příštích 20 letech vypadat na finančních trzích, osobních financích, globální ekonomice a finančních technologiích (fintech).

Provedli jsme rozhovory s legendárními investory jako Ray Dalio a Stephen Schwarzman o budoucnosti globální ekonomiky a investování. Mluvili jsme s výkonnou ředitelkou Nasdaq Adenou Friedmanovou o budoucnosti burz cenných papírů a o tom, jak vývoj v oblasti umělé inteligence a blockchainu utváří trhy. Máme hostující sloupky od odborníků z oboru, jako je Lex Sokolin o budoucnosti fintech a Julian Hebron o budoucnosti nákupu domů. Legendární finanční poradce Ric Edelman psal o budoucnosti odchodu do důchodu a v rozhovoru s Danem Eganem společnosti Betterment o budoucnosti finančního poradenství.

Toto je jen malá ukázka toho, co najdete v tomto projektu, který budeme pokračovat v budování po celý rok 2020. Technologie se pohybují rychle, ale nikde rychleji než ve světě peněz.

Připoutejte se a užívejte si!

Caleb Silver – šéfredaktor

 

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web