Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Investice 100 $ měsíčně do akcií po dobu 20 let

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Investice 100 $ měsíčně do akcií po dobu 20 let

Investice 100 $ měsíčně do akcií po dobu 20 let

S investiční perspektivou 20 let jste považováni za dlouhodobého investora. Vložte své peníze na akciový trh, přímo nebo prostřednictvím podílových fondů obsahujících akcie; hodnota vaší investice může kolísat, ale v delším časovém rozpětí je váš průměrný výnos vyšší, než jaké nabízejí bezpečnější možnosti.

Váš akciový nebo investiční fond může být jeden rok vyšší o 11%, další o 6%, poté vzestup o 9% atd., Takže je to rozhodně bumpierová jízda než bezpečné a předvídatelné možnosti, jako je spořicí účet nebo vkladový certifikát (CD). Až však uběhlo 20 let, máte prakticky zaručeno, že vyjdete napřed, pokud jde o skutečné dolary na vašem účtu.

Bezpečnost má svou cenu, zatímco riziko vám přinese prémii. Vzhledem k tomu, že nemusíte ztrácet spánek kvůli krachu akciového trhu v konkrétním roce, můžete sklízet prémii, zatímco dlouhodobé rozpětí většinu rizika neguje.

Shrnutí

  • Dlouhodobý investor má minimálně 20letý časový horizont; tento časový rámec jim umožňuje vyhnout se hraní na jistotu a místo toho podstoupit měřená rizika, která se nakonec mohou z dlouhodobého hlediska vyplatit.
  • Průměrování dolarových nákladů je chytrá strategie pro dlouhodobé investory, protože zahrnuje investování stanovené částky v pravidelných časech, často měsíčně, bez ohledu na výkonnost trhu nebo sílu ekonomiky.
  • Nákup akcií a fondů, které poskytují dividendy, je další dobrou technikou, kterou může dlouhodobý investor použít, stejně jako automatické reinvestování těchto dividend.
  • Složení je pro dlouhodobého investora obrovskou výhodou, protože výnosy z aktiv jsou reinvestovány, aby v průběhu času získaly větší výnosy.

Průměrování dolarových nákladů

Při průměrování nákladů dolaru si investor v pravidelných intervalech odkládá pevnou částku, bez ohledu na jiné okolnosti. Klasickým příkladem je 401 (k). Průměrování dolarových nákladů je technika, kterou často používají dlouhodobí investoři.

Pokud každý měsíc investujete určitou částku, kupujete akcie v dobrých i špatných dobách. V dobrých časech se hodnota vašich akcií zvyšuje. Předpokládejme například, že začnete kupovat akcie v akciovém fondu, který stojí 20 $ za akcii. Rozhodnete se, že budete každý měsíc investovat 100 $. To znamená, že za svých 100 $ získáte pět akcií. O rok později se fondu dařilo a cena akcií vzrostla na 25 USD. Nyní získáte pouze čtyři akcie za svých 100 $, ale stejně jste šťastní; pět akcií z prvního měsíce před rokem ocenilo na hodnotě, 5 x 25 $ = 125 $, což znamená zisk 25 $. Druhý měsíc byly akcie 21 $, takže v tomto měsíci jste získali 4,77 akcií, což vám vyneslo zisk 19 $ atd. V dobrých časech získáte méně akcií, což snižuje budoucí potenciál vzhůru, ale také to znamená, že máte pěkný celkový zisk ze své investice.

Předpokládejme, že cena akcií v prvním roce poklesla z 20 na 15 dolarů. Při investici za první měsíc byste utrpěli ztrátu 5 x 5 $ = 25 $. Druhý měsíc jste si koupili akcie za 19 $ za kus, což znamená, že jste dostali 5,26 akcií. Ztráta z druhého měsíce se pak stane 5,26 x 4 $ = 21 $ atd.

I když tato ztráta určitě bodne, získáváte akcie se slevou oproti původní kupní ceně a nakonec získáte více akcií za svou měsíční investici 100 $. Vzhledem k tomu, že cena akcie je pouze 15 USD, můžete pořídit 6,67 akcií za měsíc, dokud pokles trvá. Když se věci rozjasní o šest měsíců později, koupili jste 6 x 6,67 = 40 akcií za to, co by mohlo být dole. Pak i při mírném odrazu na 18 $ za akcii jste nyní pouze z těchto výhodných akcií dosáhli zisku 40 x $ 3 = 120 $. Mezitím se ztráta z prvního měsíce zmenšila na 10 $, druhý měsíc na něco málo přes 5 $ a tak dále, což znamená, že už jste zpět v černém s pomstou. Když se cena akcií vrátí na původních 20 $, počáteční ztráta je zcela vymazána, zatímco zisk výhodných akcií za šest měsíců roste na 6 x $ 5 = 200 $.

Pokud zůstanete v pohodě a držíte se plánu, i když je trh nefunkční, získáte za své peníze více akcií. Tyto další akcie zvyšují návratnost investic, když se trh odrazí. To je velká část důvodu, proč pravidelní investoři do akcií získávají vyšší dlouhodobý výnos ve srovnání s bezpečnějšími investicemi navzdory dočasným výkyvům na trhu.

Dividendy

Mnoho akcií a fondů také poskytuje dividendy investorům. Dividendy jsou v zásadě zisky poskytované vlastníkům (akcionářům), které kromě pravidelného zvyšování ceny akcií poskytují několik procent navíc. Většina podílových fondů a akcií nabízí možnost automatické reinvestice dividend. Děje se to v dobrých i špatných dobách, což znamená, že průměrné náklady na dolary jsou v podstatě neviditelným posílením vašeho pravidelného investičního plánu.

Složením se výnosy aktiva znovu investují, aby se získaly další výdělky; zisky nastávají, protože investice generuje příjmy z původní částky v dolarech a vytvořené příjmy z předchozích období.

Matematika

Předpokládejme, že jste se rozhodli investovat do podílového fondu s průměrným ročním výnosem 7%, včetně dividendy. Pro jednoduchost předpokládejme, že složení se děje jednou ročně. Po 20 letech zaplatíte do fondu 20 x 12 x 100 $ = 24 000 $. Složený výnos však vaši investici více než zdvojnásobí. Snadný způsob, jak spustit čísla, je pomocí kalkulačky, ale matematiku můžete provést ručně přidáním příspěvku nového roku k původnímu součtu a následnému vynásobení nového součtu 1,07 za každý rok.

.

1. rok: $1,200×1.07=$1,284 begin aligned & text Year 1: $ 1,200 times 1,07 = $ 1,284 \ end aligned

.1. rok: $1,200×1.07=$1,284..

.

Rok 2: ($1,284+$1,200)×1.07=$2,658 begin aligned & text Year 2: ( $ 1,284 + $ 1,200) krát 1,07 = $ 2,658 \ end zarovnáno

.Rok 2: ($1,284+$1,200)×1.07=$2,658..

.

3. rok: ($2,658+$1,200)×1.07=$4,128 begin zarovnáno & text rok 3: ( 2 658 $ + $ 1 200) krát 1,07 = 4 128 $ \ end zarovnáno

.3. rok: ($2,658+$1,200)×1.07=$4,128..

Jak částka, kterou musíte investovat, v průběhu času roste, rozšiřuje se řada možností investování, které máte, což vám umožní mít ještě více diverzifikované portfolio.

Další faktory

Ve skutečnosti nebude váš roční výkaz tak uklizený, jak dokáže předpovědět kalkulátor. Pro začátečníky je matematika obvykle velmi zjednodušená v tom, že nebere v úvahu žádný z poplatků, daní a podobných faktorů. Existuje také nějaká kroutící se místnost, jak vypočítává průměry vstupující do rovnice. Historie přesto ukazuje trvale lepší výnosy z pravidelného investování do akcií nebo akciových fondů ve srovnání s jinými typy investic, což z něj činí jasnou volbu pro dlouhodobého investora.

Malá částka, například 100 USD, přinejmenším na začátku ponechává kromě podílových fondů nebo ETF malý výběr. Dokonce i zprostředkovatelé slev si účtují poplatek 5 až 10 USD za transakci při nákupu akcií; ledaže byste fušovali do riskantního penny barelu, znamená to, že nebudete schopni diverzifikovat své portfolio. Naopak podílové fondy jsou předem připravená portfolia mnoha různých akcií s jasně definovaným rizikovým profilem a vestavěnou diverzifikací.

Podílový fond si však účtuje roční poplatek, který může růst s rostoucím kapitálem na poměrně podstatnou velikost. Pokud vám vyhovuje výběr aktivnější role při výběru vašich investic, může mít smysl po několika letech vytáhnout peníze z fondu a vytvořit si vlastní diverzifikované akciové portfolio ve slevovém zprostředkování.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: