Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Internetoví giganti utrácejí rekordní částky, firmy z oblasti elektroniky upravují rozpočty

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie ("Tech stocks")  > Internetoví giganti utrácejí rekordní částky, firmy z oblasti elektroniky upravují rozpočty

Internetoví giganti utrácejí rekordní částky, firmy z oblasti elektroniky upravují rozpočty

Pokud jde o formulování vládních politik, nejsilnější technologičtí manažeři Silicon Valley mají vždy místo u stolu – doslova, jak tomu bylo během technologických summitů v Bílém domě, které jsme viděli. Rovněž zajišťují, že jejich hlasy jsou slyšet prostřednictvím lobování v Sněmovně, Senátu, Bílém domě a federálních agenturách.

A rok 2018 se ukázal jako další velký rok professional lobbování, zejména pro internetové společnosti. Je snadné pochopit proč. Kromě intenzivní kontroly ze strany federálních regulačních orgánů, která měla usnadnit ruské zásahy do amerických voleb, čelily kritice za nakládání s osobními údaji, stížnostem, že jsou zaujaté vůči konzervativcům, a výzvám ke zvýšení místních daní, které platí.

Podle OpenSecrets utratil Google Alphabet Inc. (GOOG) většinu ze všech ostatních technologických společností v zemi. Jeho celkové výdaje za rok činily neuvěřitelných 21,74 milionu dolarů.

Investopedia

Dosah společnosti Google se rozšířil na všechny způsoby rozhodování o zásadách. V loňském roce loboval za účty související s politickými reklamami, licencováním hudby, autonomními vozidly, drony, zelenými kartami, ochranou dat, vládním dohledem, obchodování s lidmi, patentovou reformou, reformou daně z příjmu právnických osob, vízem dočasného pracovníka H-1B, odloženou akcí professional Příchody v dětství (DACA), kybernetická bezpečnost a krize opiátů.

Internetové společnosti Google, Fb Inc. (FB), Amazon.com Inc. (AMZN), Twitter Inc. (TWTR), Alibaba Group (BABA) a Salesforce.com Inc. (CRM) v loňském roce utratily rekordní částky, aby ovlivnily vládu . Celkově internetové společnosti v loňském roce utratily 77,2 milionu dolarů, což je nárůst z 68,61 milionu dolarů v roce 2017. Více než 60% z toho tvořili tři nejvýznamnější investoři – Google, Amazon a Fb.

Došlo k mírnému poklesu, kolik utratily elektronické společnosti, které vyvíjejí softwarové a hardwarové počítačové technologie. Celková částka za toto odvětví poklesla ze 147,33 milionů USD v roce 2017 na 144,8 milionů USD v roce 2018.

Microsoft Corp. (MSFT), Samsung Electronics The united states, Intel Corp. (INTC), Siemens AG a Dell Systems byly jedinými společnostmi s nejvyššími výdaji (nad 3 miliony USD) v této kategorii, které v loňském roce zvýšily své rozpočty. Oracle Corp. (ORCL) a Apple Inc. (AAPL) utratily v roce 2017 rekordní částky, ale professional rok 2018 znovu neuvolnily své peněženky.

Největší výdaje

Google i Amazon v roce 2018 posílily lobbování v oblasti dopravy a zaměřily se na účty, které by vytvořily federální rámec pro autonomní vozidla a poskytly regulační úlevu. Google v loňském roce dokonce navštívil skeptickou senátorku Dianne Feinsteinovou ve Washingtonu DC, aby ji podle Recode posadil na technologii automatického řízení. Nakonec to bylo neúspěšné úsilí.

Společnosti zaznamenaly větší úspěch se zákonem FAA Reauthorization Act z roku 2018, který byl podepsán do práva v říjnu 2018 a připravuje půdu professional doručování dronů.

„Daně“ získaly mnoho zmínek ve zprávách lobbingu Amazonu po několika útocích prezidenta Trumpa na tuto záležitost. V roce 2017 společnost ustoupila a začala vybírat daně z prodeje ve všech státech, které je mají, ale to se týká pouze zboží prodávaného přímo společností Amazon. Je ironií, že Amazon podporuje směnky, které by opravňovaly státy požadovat, aby vzdálení prodejci vybírali daně a utráceli lobbování dolarů, aby prosazovali jejich předání. Je možné, že si společnost uvědomuje, že výběr státní daně z obratu výrazně znesnadní její menší on the net konkurenci. Takže na rozdíl od toho, co říká Trump, Amazon podporuje internetové daně. Podobně Amazon také loboval za zvýšení federální minimální mzdy poté, co zvýšila svou vlastní minimální mzdu, což vedlo některé k domněnce, že to byla další strategie, jak poškodit její konkurenty.

Trump také uvedl, že poštovní služba Spojených států účtuje firmě příliš málo a do zpráv lobbingu Amazonu jsou zahrnuty „problémy související s poštovní reformou a poštovními sazbami, včetně zákona o reformě poštovních služeb z roku 2017 (HR 756)“.

V průzkumech lobbování společnosti Google jsou všudypřítomné zmínky o problémech hospodářské soutěže a antimonopolních zákonech, zatímco Fb, který byl zasažen masivním porušováním údajů a odhalil partnerství sdílení dat s čínskými firmami, se nejvíce zaměřil na „integritu platformy“ a „problémy týkající se zabezpečení dat, transparentnosti a zveřejnění. “

Google i Facebook také lobovali u vlády za zákon o čestných reklamách, který by v případě přijetí přinesl větší transparentnost politické reklamy na on the web platformách.

Technologické společnosti pokračovaly v boji proti vládě v otázkách dohledu, zejména v případě vládních požadavků na facts. Google je silným zastáncem zákona o ochraně osobních údajů e-mailů (HR 387), zákona zavedeného v lednu 2017, který vyžaduje, aby vláda získala povolení před vyžádáním přístupu k soukromým e-mailům. Za návrh zákona lobovali také Twitter a Facebook. Zprávy o lobbování společností Google a Fb zmiňují také zákon International Intelligence Surveillance Act, který umožňuje neoprávněné sledování ze strany NSA a byl znovu schválen v lednu 2018.

Ačkoli chce Fb omezit vládní dohled, současně aktivně bojuje za ochranu vlastního přístupu k informacím o uživatelích. Společnost lobuje proti zákonu BROWSER Act, který by vyžadoval, aby umožnil uživatelům opt-in nebo opt-out používání, zveřejňování nebo přístupu k citlivým údajům.

Rovněž loboval za hrozící zákon o soutěži a uchování novinářů z roku 2018, který by novinovým společnostem umožnil vyjednat „spravedlivé podmínky, které by vydávaným a předplatným a reklamním dolarům přivedly zpět vydavatelům, a zároveň chránit a chránit právo Američanů na přístup ke kvalitním zprávám“.

Veřejný nepřítel

Vzhledem k tomu, že současná administrativa bere nebo hrozí odebráním věcí, které si Huge Tech váží, jako je síťová neutralita, víza a soukromí na internetu, a členové Kongresu sestavují návrhy zákonů, které přinutí společnosti převzít odpovědnost a nést odpovědnost za klamavé politické reklamy a porušování ochrany soukromí, průmysl rychle ztrácí vnímací hru. Jak varoval Buzzfeed, Big Tech má nyní na obou koncích politického spektra mocné lidi, kteří si myslí, že je třeba ovládnout.

Zatímco lídři v tomto odvětví byli kdysi oslavováni jako ušlechtilé a prozíravé velmoci, odborníci se nyní obávají, že technologičtí giganti jsou monopoly, které jsou nekontrolovatelně ziskové, protože poškozují vše od umění po malé podniky, lidské vztahy a demokracii.

Senátorka Elizabeth Warrenová, která se uchází o prezidentský úřad, nedávno zveřejnila příspěvek Medium, ve kterém se zasazovala o „rozbití Amazonu, Facebooku a Google“. Napsala: „Musíme zajistit, aby dnešní technologičtí giganti nevytlačili potenciální konkurenty, nezastavili další generaci skvělých technologických společností a neměli tolik moci, aby mohli podkopat naši demokracii.“

Kritika vychází také ze samotného odvětví. Generální ředitel společnosti Salesforce (CRM) Marc Benioff chce, aby byl Facebook kvůli své návykové povaze regulován jako tabáková společnost. Bývalý zaměstnanec uvedl, že společnosti nelze důvěřovat, že se bude regulovat v novinách New York Times. Bývalý manažer společnosti Apple a dva investoři chtějí, aby společnost byla aktivnější v prevenci závislosti na uživateli.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web