Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

International Petroleum Investment Company (IPIC)

AkciePrůvodce.cz > Komodity  > Investice do ropy  > International Petroleum Investment Company (IPIC)

International Petroleum Investment Company (IPIC)

Definice Worldwide Petroleum Financial investment Firm (IPIC)

International Petroleum Investment Company (IPIC) je vládní investiční organizace, která spravuje státní investiční fond pro Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech (SAE). Účelem IPIC je investovat na mezinárodní úrovni v odvětví uhlovodíků. V roce 2016 se IPIC spojil s Mubadala Growth Organization a vytvořil Mubadala Expenditure Organization.

Porozumění mezinárodní ropné investiční společnosti (IPIC)

IPIC byla založena 29. května 1984 vládou Abu Dhabi. Abú Dhabí je hlavním městem Spojených arabských emirátů (SAE). Má přibližně 2 miliony obyvatel a drží 9% světových zásob ropy a 5% světových zásob plynu. IPIC byl vytvořen s cílem využít přírodní ropné bohatství Abú Dhabí – z ropných zdrojů objevených v padesátých letech – k vybudování ekonomiky a vybudování kritické infrastruktury professional budoucnost občanů Abú Dhabí.

Jednou z prvních investic IPIC byla v roce 1988, kdy získala velký menšinový podíl ve španělské rafinérii CEPSA. IPIC se specializuje na globální energetická odvětví související s uhlovodíky: průzkum a těžba, přeprava a potrubí, maloobchod a promoting a průmyslové služby. Jeho investice jsou dlouhodobě zaměřené.

Fúze s Mubadala Development Company

Společnost Mubadala Development Enterprise byla založena v roce 2002 s cílem dále diverzifikovat ekonomiku Abu Dhabi. IPIC se spojila s Mubadala Improvement Firm dne 29. června 2016. Strategické rozhodnutí poté učinil prezident Spojených arabských emirátů a vládce Abú Dhabí Khalifa bin Zayed bin Sultan Al Nahyan v roce 2017 o vytvoření nové společnosti Mubadala Investiční společnost, která by zahrnovala IPIC a Mubadala Growth Corporation.

Mubadala Expenditure Enterprise je známá jako globální investiční síla v Abú Dhabí. Má rozmanité investiční portfolio, které zahrnuje více než 30 zemí na mezinárodní úrovni a 13 sektorů, jako je letecký a kosmický průmysl, polovodiče, obnovitelná energie a veřejné služby, finance, zdravotnictví a nemovitosti. Po dokončení fúze činila aktiva společnosti celkem přibližně 125 miliard dolarů, což z ní činí 14. největší státní investiční fond na světě. Nyní je známá jako přední strategická investiční společnost v Abú Dhabí.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: