[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Index růstu S&P 500 / Citigroup

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Růstové akcie  > Index růstu S&P 500 / Citigroup

Index růstu S&P 500 / Citigroup

DEFINICE S&P 500 / Citigroup Expansion Index

S&P 500 / Citigroup Development Index je index vážený tržní kapitalizací vyvinutý společností Regular and Poor’s ve spojení s Citigroup. Skládá se z akcií v rámci indexu S&P 500, které vykazují silné růstové charakteristiky. Růstový index S&P 500 / Citigroup je výsledkem číselného hodnotícího systému založeného na třech růstových faktorech a čtyřech hodnotových faktorech k určení složek a jejich váh.

ROZDĚLÁVÁNÍ Index růstu S&P 500 / Citigroup

Index je určen níže uvedenými základními faktory růstu a hodnoty.

Faktory růstu:

  1. Míra růstu zisku na akcii za pět allow
  2. Pětiletý růst tržeb na akcii
  3. Pětiletá vnitřní míra růstu

Hodnotové faktory:

  1. Poměr cena-kniha
  2. Poměr ceny k peněžnímu toku
  3. Poměr ceny k prodeji
  4. Dividendový výnos

Výkon indexu

Index růstu S&P 500 / Citigroup je základem professional iShares S&P 500 Expansion ETF (fond obchodovaný na burze), jehož symbolem tickeru je IVW. V pětiletém období 2012–2017 vzrostla hodnota IVW o 162% ve srovnání s nejběžnějším referenčním indexem S&P 500, který se zvýšil o 139%. Hlavním důvodem překročení indexu růstu byla skutečnost, že index růstu obsahoval (a nadále obsahuje) společnosti jako Apple, Amazon, Microsoft, Fb a Google, všechny růstové společnosti s vysokým oktanovým číslem během tohoto období.

Indexové nebezpečí

Investoři, kteří nakupují do pasivních vozidel, jako jsou ETF, si musí být vědomi, že jsou ve své podstatě hybnou silou, protože jsou vázáni na podkladová aktiva, která jsou vážena tržní kapitalizací. Pokud skupina technologických akcií v indexu rychle roste v tržní hodnotě, jsou pasivní fondy a ETF nuceny tyto akcie nakupovat, aby byly v souladu s indexem. Tlak poptávky zvyšuje ceny akcií, což má za následek další zisky indexu růstu. „Neškodný kruh“ zvyšování cen se však může náhle a neočekávaně prolomit a potenciálně se vyvinout do začarovaného kruhu, v němž ceny akcií klesají, což snižuje hodnotu indexu a způsobuje větší prodej pasivních vozidel k udržení rovnováhy s podkladovým indexem.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: