Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Hyperledger Iroha

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Hyperledger Iroha

Hyperledger Iroha

DEFINICE Hyperledger Iroha

Hyperledger Iroha je blockchainová platforma navržená tak, aby byla jednoduchá a snadno integrovatelná do různých obchodních použití, která vyžadují technologii distribuované účetní knihy. Podporuje snadné vytváření, transakce a správu komplexních digitálních aktiv, inteligentních smluv, identit a datového obsahu v jeho blockchainové síti.

ROZDĚLÁVÁNÍ Hyperledger Iroha

Pomocí Irohy může podnik vytvářet a spravovat jednoduchá digitální aktiva, jako je jakákoli standardní kryptoměna, nebo složitá, jako jsou nedělitelná práva, autenticita certifikátu a patenty.

Typické příklady použití Iroha zahrnují následující: Umožňuje budování certifikačních identit, což umožňuje udělování i ověřování různých certifikátů vydávaných jednotlivcům vzdělávacími a zdravotnickými institucemi. Na blockchainu může být uložen vysokoškolský titul kandidáta a jakékoli kvalifikační agentuře nebo zaměstnavateli může být přiděleno ověřovací právo k ověření informací kandidáta během procesu přijímání.

Iroha lze také použít k vytvoření digitálních avatarů skutečných aktiv, s nimiž lze obchodovat za nulové nebo nízké transakční poplatky. Například současný vlastník veterána může vytvořit digitální aktivum, které představuje veterán na blockchainu, a poté jeho vlastnictví propojit sám se sebou. K převodu vlastnictví pak může vytvořit nabídku pomocí transakce s více podpisy, která zahrnuje náklady na převod v konkrétní měně. Zainteresovaná protistrana může nabídku na blockchainu přijmout a transakci dokončit převodem měny na současného vlastníka a na oplátku získat vlastnictví automobilu.

Dalšími aplikacemi, kde Iroha najde využití, je například správa identit potřebná pro požadavky Know Your Client (KYC). Místo toho, aby uživatel odesílal dokumenty KYC každému ústavu samostatně, může na blockchainu vytvořit potřebnou identitu, ke které mají přístup různé kvalifikační instituty podle potřeby pro dodržování KYC.

Iroha umožňuje snadné nasazení a údržbu, širokou škálu knihoven kódů professional vývojáře, které umožňují bezproblémový vývoj aplikací, bezpečnou kontrolu a oprávnění nad uživatelskými rolemi a aktivitami, snadnou správu aktiv a identitu účastníka a modulární designovou architekturu pro usnadnění blockchainového ekosystému.

Iroha se liší od ostatních populárních blockchainových sítí, jako je Bitcoin a Ethereum, protože ty fungují jako účetní knihy bez povolení, které umožňují komukoli se připojit a udělit přístup ke všemu v síti. Provoz Iroha je povolen, to znamená, že pouze účastníci s vhodným přístupem se mohou připojit, komunikovat a přispívat do blockchainového systému. Dotazování na details je také omezeno na Iroha, protože ne každý má právo číst a ověřovat data na blockchainu. Na rozdíl od bitcoinu nebo ethereum nemá Iroha nativní kryptoměnu, ale může ji vytvořit způsobilý účastník, jak je požadováno pro jejich vlastní podnikové použití.

Iroha také tvrdí, že nabízí výhody oproti inteligentním smlouvám společnosti Ethereum. Zatímco inteligentní smlouvy na Ethereu mohou vyžadovat psaní těžkopádného kódu, stejného lze dosáhnout rychle a jednoduše pomocí vestavěných příkazů v Iroha k rychlejšímu dokončení běžných úkolů a s menší složitostí a menším rizikem.

Hyperledger Iroha je jedním z projektů zastřešených společností Hyperledger a je hostitelem nadace Linux Foundation. Japonská fintech společnost Soramitsu Co. Ltd. otevřela zdrojový kód pro Iroha. Původně k tomu přispěli Soramitsu, Hitachi, NTT Knowledge a Colu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web