Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je hromadná platba?

Hromadná platba je způsob placení několika příjemcům on-line současně. Místo zadávání platebních údajů každého příjemce zvlášť mohou uživatelé nahrát tabulku obsahující všechna relevantní knowledge nebo použít programové rozhraní (API) professional hromadné platby. Hromadné platby lze nastavit jako jednorázové transakce nebo, pokud je částka platby vždy stejná, jako opakující se automatické platby. Hromadné platby lze také označit jako „hromadné platby“.

Shrnutí

  • Hromadné platby se týkají transakcí zahrnujících několik příjemců odeslaných současně jedním odesílatelem, což šetří spoustu času a nákladů při odesílání více plateb.
  • Hromadné platby jsou usnadňovány prostřednictvím technologických platforem a společností poskytujících platební služby.
  • Hromadné platby se běžně vyskytují u platebních závazků, mezd a hromadného zpracování.

Porozumění hromadné platbě

Hromadné platby jsou rychlejší, jednodušší a potenciálně nákladově efektivnější řešení zasílání šeků (i když za použití služby hromadných plateb je poplatek) a příjemci oceňují rychlejší a bezpečnější příjem svých peněz, což pomáhá chránit a zvyšovat reputaci plátce .

Namísto čekání na obdržení šeku v e-mailu obdrží příjemci prostřednictvím e-mailu nebo mobilního telefonu odkaz na nárokování platby prostřednictvím zabezpečeného on the web účtu. Poté mohou převést peníze na svůj bankovní účet, obdržet je na platební kartu, vyzvednout na místě vyzvednutí hotovosti nebo je použít k on the internet nákupům, v závislosti na tom, jaké možnosti nabízí poskytovatel hromadných plateb. Služby hromadných plateb jsou obvykle dostupné od společností zabývajících se převodem peněz, jako je PayPal.

Hromadné platby v praxi

Protokoly plateb umožňují odesílatelům hromadných plateb sledovat jejich úplnou historii plateb a odesílatelé mohou snadno exportovat údaje o platbách do tabulkových nebo účetních aplikací. Platby lze zasílat příjemcům také v různých zemích a v různých měnách. Tímto způsobem umožňují hromadné platby podnikům těžit z potenciálních výhod rozšíření působnosti jejich zákazníků a prodejců po celém světě, aniž by došlo k přetažení splatných účtů.

Mezi situace, kdy mohou hromadné platby výrazně šetřit čas, patří vyplácení provizí přidružených společností, rabaty zákazníků, pobídky k průzkumu a zaměstnanecké výhody, zejména když jsou tyto platby zasílány často.

Dávkové zpracování je běžná forma hromadné platby. Jedná se o zpracování transakcí ve skupině nebo v dávce. Jakmile probíhá dávkové zpracování, není nutná žádná interakce uživatele. To odlišuje dávkové zpracování od zpracování transakcí, které zahrnuje zpracování transakcí po jednom a vyžaduje interakci uživatele. I když lze dávkové zpracování provádět kdykoli, je obzvláště vhodné pro zpracování na konci cyklu, jako je zpracování zpráv banky na konci dne nebo generování měsíčních nebo dvoutýdenních mezd.

Hromadná platba: provedení a výhody

Hromadné platby přesouvají platební model z odesílatele na příjemce. Místo toho, aby odesílatel platby nabízel omezené možnosti platby, si příjemce může zvolit, jak dostat zaplaceno, a vykonávat větší kontrolu nad procesem platby. Organizace, které platbu zasílají, mohou dále ušetřit peníze, zejména pokud jde o mezinárodní platby, které tradičně vyžadují značné poplatky za bankovní převody a směnárny plus poplatky za papírování spojené s obchodováním s mnoha finančními institucemi v mnoha zemích.

Hromadné platby mohou také ušetřit čas odesílatelům, protože příjemci mohou poskytnout své osobní informace prodejci hromadných plateb, nikoli odesílateli. Uvolněné zdroje, jako je čas a peníze, mohou být přesměrovány na hlavní obchodní aktivity nebo uvolněny, aby se snížily náklady.

Odesílatelé by se měli ujistit, že jejich dodavatel hromadných plateb používá silné bezpečnostní postupy k ochraně své platformy před úniky dat a dalšími bezpečnostními hrozbami.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: