Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Hrajte s lopatou

Co je hra Choose-and-Shovel?

Hra typu decide on-and-shovel je investiční strategie, která místo konečného výstupu investuje do základní technologie potřebné k výrobě zboží nebo služby. Jedná se o způsob, jak investovat do průmyslového odvětví, aniž byste museli snášet rizika trhu s konečným produktem. Investiční strategie je pojmenována po nástrojích potřebných k účasti na kalifornské zlaté horečce.

Shrnutí

  • Hra typu decide on-and-shovel je investiční strategie spočívající v nákupu akcií v nástrojích nebo službách, které průmysl používá k výrobě produktu.
  • Díky hře typu pick-and-shovel může trader koupit akcie u dodavatele professional průmyslové odvětví namísto společnosti, která vyrábí hotové zboží.
  • Ačkoli hry typu select-and-lopata mohou pomoci snížit riziko pro investory, pokud se odvětví, které společnost dodává, potýká také s dodavatelem.

Jak hra Select-and-Shovel funguje

Hra „pick-and-shovel“ je strategie investování, která spočívá v nákupu akcií v nástrojích nebo službách, které průmysl používá k výrobě produktu, místo v samotném produktu. Jinými slovy, trader by mohl investovat do dodavatele odvětví, místo aby investoval do hlavních výrobců produktů v tomto odvětví.

Tato strategie je pojmenována po nástrojích používaných k těžbě zlata během kalifornské zlaté horečky 40. a 50. enable. Prospektoři potřebovali koupit trsátko a lopatu, aby mohli těžit zlato. I když neexistovala žádná záruka, že prospektor najde zlato, společnosti, které prodávaly trsátka a lopaty, vydělávaly příjmy, a tedy byly dobrými investicemi.

Strategie pro hry Decide on-and-Shovel

Mezi tradiční hry typu decide-and-lopata patří investoři kupující akcie společností, které vyráběly ropné vrty, místo aby investovaly do producentů ropy. Investoři by také mohli nakupovat akcie společností, které vyrábějí tovární stroje, místo aby investovaly do společností, které používají stroje k výrobě konečného produktu nebo dokončení zboží.

Investice do surovin, jako je kov, které se mají použít ve výrobním procesu nebo do zařízení, je hra na lopatu. Pokud dodavatel prodá svůj produkt nebo vstupní materiál více společnostem a průmyslovým odvětvím, mohou investoři snížit riziko finanční ztráty, protože se nemusí spoléhat na prodej jednoho výrobce produktu. Investice typu choose and lopata mohou být konzistentněji ziskové a nemusí nutně kolísat s tržbami jednoho odvětví.

Moderní hry typu choose-and-lopat jsou užitečným způsobem, jak vydělat peníze v průmyslových odvětvích, která jsou nová nebo riskantní nebo příliš úzká, aby přilákala významné investory, ale která vyžadují nástroje a vstupy k výrobě produktů nebo služeb, které prodávají.

Rizika s výběrem a lopatou

Stále však existují rizika spojená s výběrem a lopatou, protože průmyslová odvětví, která dodávají, by musela zažívat růst tržeb a výnosů. Řekněme například, že trader koupil akcie společnosti, které dodávají vrtné zařízení professional ropný průmysl, a tempo růstu ekonomiky se zpomalilo. Cena ropy by pravděpodobně poklesla kvůli menší poptávce, která by vedla k tomu, že ropné společnosti omezily produkci ropy. Ve výsledku by dodavatel vrtného zařízení zaznamenal také pokles tržeb a výnosů.

Skutečný svět hry Decide on-and-Shovel

Trh s elektrickými vozidly (EV) v průběhu permit prudce vzrostl, protože výrobci automobilů spěchají dobýt část rostoucího trhu. Investoři mohou investovat do výrobců automobilů, aby mohli hrát trh s elektromobily, nebo si mohou koupit některého z dodavatelů. Sázkou a lopatou by byla společnost Panasonic Company, která je významným dodavatelem baterií EV pro automobilové společnosti. Společnost Panasonic je již dlouho jedním z dodavatelů společnosti Tesla Inc. a od února 2020 oznámila společný podnik se společností Toyota Motor Company na výrobu baterií EV.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: