Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Hollywoodská burza cenných papírů (HSX)

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Pokročilé trading strategie a nástroje  > Hollywoodská burza cenných papírů (HSX)

Hollywoodská burza cenných papírů (HSX)

Co je to hollywoodská burza?

The Hollywood Stock Trade je on line predikční trh, na kterém „investoři“ sázejí na výkon různých složek zábavního průmyslu. Sázky se uzavírají pomocí kreditů s názvem Moviestocks, Starbonds, TVStocks, Movie Funds, Idol Warrantů a derivátů. Obchoduje se v „hollywoodských dolarech“, které hráči dostávají při otevření účtu, úspěšných obchodech a účasti na kvízech na webu. Každá „investice“ má image podobný tickeru: Například symbol professional Iron Person 3 je IRNM3.

Porozumění hollywoodské burze cenných papírů (HSX)

Hra Hollywood Inventory Trade využívá technologii virtuálních specialistů, kterou vynalezli spoluzakladatelé a tvůrci Hollywood Stock Trade Max Keizer a Michael R. Burns. Burza funguje od roku 1996 a její vlastníkem je společnost Cantor Fitzgerald, která v roce 2010 zahájila burzu v reálném světě podobnou HSX s názvem Cantor Trade.

Předchozí inkarnace této hry zahrnovaly hudební trh (professional nákup hudebních umělců), ceny pro nejlepší výherce a ve zkratce „výkupní“ application, ve kterém by hollywoodská burza odměňovala špičkové hráče nákupem jejich portfolií za cenu 1 $ za 1 $ milion směnné měny, pokud hráč uvedl portfolio na prodej na eBay. Tyto funkce byly ukončeny. Praxe prodeje portfolií na eBay zahájil Curtis Edmonds, bývalý právník Texasu.

Hollywoodská burza cenných papírů přilákala během boomu dotcomu nějaké soukromé investice a provozovala televizní reklamy na kabelových kanálech ve snaze přilákat hráče. Po havárii dotcomu výměnu získali jednotky Cantora Fitzgeralda. Cantor Fitzgerald využil ceny Moviestock na burze k podpoře svých hazardních her ve Velké Británii, kde sázející mohou sázet na to, kolik peněz americké filmy vydělají.

The Hollywood Inventory Exchange and Prediction Marketplaces

Hollywoodská burza je obecně považována za predikční trh. Predikční trhy jsou trhy vytvořené k obchodování na základě výsledků událostí. Tržní ceny mohou naznačovat, jaká je podle davu pravděpodobnost události. Smlouva o predikčním trhu se obchoduje mezi a 100 procenty. Jedná se o binární opci, jejíž platnost vyprší za cenu nula procent nebo 100 procent. Lze předpokládat, že předpovědní trhy patří do obecnějšího konceptu crowdsourcingu, který je speciálně navržen tak, aby agregoval informace o konkrétních tématech, která nás zajímají.

Predikční trhy, které bývají docela přesné, existují professional širokou škálu témat. Některé, jako například Iowa Electronic Marketplaces, obchodují se skutečnými penězi. V poslední době se predikční trhy staly docela populárními pro volby. Net fivethirtyeight.com, který mimo jiné analyzuje pravděpodobný výsledek voleb, faktory predikčních trhů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: