Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Hlavní konkurenti společnosti Chipotle

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Nejlepší akcie  > Hlavní konkurenti společnosti Chipotle

Hlavní konkurenti společnosti Chipotle

Chipotle Mexican Grill Inc. (CMG) je lídrem na trhu v sektoru neformálních jídel a čelí pěti hlavním soupeřům. Patří mezi ně Qdoba Mexican Eats, Moe’s Southwest Grill, Baja Fresh Mexican Grill a Rubio’s Coastal Grill. Chipotle také méně soutěží s Taco Bell, lídrem na trhu v odvětví rychlého občerstvení v mexickém stylu.

Konkurence se zintenzivnila, když průmysl zažil během krize s koronaviry v roce 2020 nebývalé výzvy. Společnosti v řetězci restaurací pokračují v soutěžení na několika různých úrovních. Mezi tyto faktory patří nabídky, kulinářské zážitky, inovace a ceny a také velikost, geografický dosah, pověst a atraktivita pro investory. Chipotlovi soupeři používají k dosažení svého růstu různé přístupy.

Shrnutí

  • Chipotle se rychle rozšířil kvůli rostoucí poptávce po mexickém jídle a rostoucí preferenci rychlého neformálního stolování.
  • Qdoba Mexican Eats, Moe’s Southwest Grill, Baja Clean Mexican Grill a Rubio’s Coastal Grill jsou hlavními konkurenty společnosti Chipotle.
  • Ačkoli se Taco Bell zaměřuje spíše na rychlé občerstvení než na rychlé občerstvení, začal také konkurovat Chipotle zlepšováním kvality svého jídla.

Pozadí na Chipotle

Než se ponoříme do podrobností o svých konkurentech, pomůže vám dozvědět se více o Chipotle. Stejně jako ostatní řetězce rychlých restaurací se Chipotle snaží spojit pohodlí a nízkou cenu restaurací rychlého občerstvení s kvalitnějšími pokrmy a atraktivnějším prostředím. Jídla jsou obvykle o něco dražší než v restauraci rychlého občerstvení. Jídlo se také připravuje na místě ze zdravějších surovin, jako je čerstvá zelenina, drůbež a masné výrobky.

Od roku 1998, pět allow po svém založení, provozoval Chipotle pouze 16 restaurací, všechny v Coloradu. Téhož roku se hlavním investorem stal monstrum rychlého občerstvení McDonald’s Company (MCD). Do roku 2006, kdy McDonald’s dokončil prodej od společnosti Chipotle, se jídelní řetězec v mexickém stylu rozšířil na 500 míst. Do roku 2019 veřejně obchodovaný Chipotle vlastnil a provozoval přes 2 600 restaurací.

Mexická jídla Qdoba

Společnost Qdoba v roce 2019 provozovala a franšízovala restaurace na více než 700 místech. Jako velký mexický řetězec rychlých restaurací je jedním z nejvýznamnějších konkurentů společnosti Chipotle. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že přibližně polovina restaurací Qdoba byla v roce 2019 franšízami. Po 15 letech expanze pod vlastnictvím gigantu rychlého občerstvení Jack in the Box (JACK) byla společnost Qdoba v roce 2018 prodána společnosti Apollo World-wide Administration. Chuck E. Cheese’s a Peter Piper Pizza.

Moe’s Southwest Grill

Moe’s Southwest Grill, který vlastní společnost Aim Brands, měla v roce 2019 více než 700 restaurací, většinou umístěných východně od řeky Mississippi. Restaurace Moe’s Southwest Grill se snaží odlišit zábavným a nekonvenčním prostředím. Obsahují položky nabídky pojmenované po televizních a filmových hvězdách. Aim Manufacturers zdůrazňuje franchising. Počátkem roku 2020 mezi jejich další značky patřily tetičky Anne, Carvel, Cinnabon, Jamba, McAlister’s Deli, Schlotzsky’s a Seattle’s Very best Coffee.

Čerstvý mexický gril Baja

MTY Foods Group je společnost, která provozuje nebo franšízuje Baja Fresh new Mexican Grill a dohlíží také na La Salsa Refreshing Mexican Grill. Baja Fresh Mexican Grill představil v roce 2013 nový style and design restaurace spolu s vylepšeným menu, které klade větší důraz na chuť a čerstvost jídla. Když společnost MTY v roce 2016 získala mexický gril Baja Fresh, měla restaurace 162 míst. Její dceřiná společnost La Salsa Clean Mexican Grill měla v té době 23 poboček.

Rubio’s Coastal Grill

Chipotle není nejstarší speedy-informal jídelní řetězec v mexickém stylu. Ve skutečnosti Rubio začalo o deset permit dříve. Rubio’s však nedosáhlo stejné geografické stopy jako Chipotle. Přestože Rubio’s sídlí převážně na Západě, během roku 2019 expandovaly na Floridu. V soukromém vlastnictví provozuje Rubio své provozovny na více než 200 místech.

V roce 2010 se společnost Rubio’s stala soukromou prostřednictvím fúze s dceřinou společností Mill Road Capital. Rubio’s se nyní snaží odlišit od Chipotle a dalších konkurentů odhalením nových čerstvých rybích předmětů a některým svým kalifornským restauracím dodává plážový vzhled.

Taco Bell

Chipotle je stále trpasličí velikostí gigantem rychlého občerstvení Taco Bell, který měl v roce 2019 více než 7 300 míst. Tradiční řetězce rychlého občerstvení však nerostou zdaleka tak rychle jako section rychlého občerstvení. Na druhou stranu Taco Bell provedl změny, aby držel krok s posuny v preferencích spotřebitelů. Představili menu Fresco se zdravějším jídlem a během posledního desetiletí také vylepšili kvalitu svých ingrediencí. Taco Bell je ve vlastnictví Yum! Brands (YUM), světový lídr v řetězcích rychlého občerstvení. Mňam! Manufacturers také vlastní Pizza Hut a KFC.

Sečteno a podtrženo

Chipotle byla jednou z nejdynamičtěji rostoucích společností v restauračním průmyslu na počátku 21. století. Chipotle využívá rostoucího vlivu hispánské kultury v Americe a rostoucí chuti národa k rychlému stolování. Po počátečním zhroucení v reakci na koronavirus se akcie Chipotle zotavily na nová maxima poté, co za pouhé dva měsíce získaly více než 100%.

Chipotle však nemá monopol na rychlé mexické jídlo. Musí čelit blízkým konkurentům, jako jsou Qdoba Mexican Eats a Moe’s Southwest Grill. Pro investory může být klíčovým hlediskem struktura podnikání. Chipotle vlastní téměř všechny své restaurace. To z něj dělá volatilnější a agresivnější hru professional investory na akciovém trhu. Ti, kteří chtějí otevřít franšízu, se však musí podívat na konkurenty.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: