Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Hlava eToro sní o ekonomice volných peněz

AkciePrůvodce.cz > Zprávy  > Brokeři novinky  > eToro  > Hlava eToro sní o ekonomice volných peněz

Hlava eToro sní o ekonomice volných peněz

Mohli bychom být na pokraji zcela nové éry, pokud jde o peníze?

Nové pokrytí zajímavého hlasu v digitálním financování naznačuje, že myšlenka univerzálního základního příjmu není mrtvá.

Yoni Assia, generální ředitel společnosti eToro, hovoří o své vizi nové ekonomiky v nadcházejících letech, která odráží myšlenky demokratického kandidáta na prezidenta Andrewa Yanga. Populární kampaň Yang vznášela univerzální základní příjem jako hlavní stabilizátor pro americkou veřejnost a motor růstu pro ekonomiku, která je v současné době v krizi.

Měsíce poté, co Yang opustil závod, Assia oživuje podobné myšlenky.

“Před deseti lety se lidstvo potýkalo s generační krizí s názvem COVID-19,” píše Assia v Coindesk Op-Ed a začíná hypotetickou budoucností, aby ilustrovala, co je s novými přístupy k dolaru možné. “Po pandemii a jejím kataklyzmatickém spadu došlo k seismickým změnám a vypukl pramen nápadů.” Slabiny naší společnosti byly odhaleny, lidé byli osvobozeni, aby o společenské smlouvě uvažovali jinak. Začaly rozhovory o funkci peněz a o tom, kdo kontroloval jejich ražbu, vyvolané bezprecedentním tiskem peněz vyvolaným pandemií. “

Jde o úvod do potěru, kde Assia stanoví některé z možností: smíchání digitální měny bez povolení s UBI v nějaké formě, jak navrhuje, by mohlo přispět k „bezplatnému vydělávání peněz“ a zmírnění některých překážek v dnešní ekonomice.

Zdá se, že obecný obraz mění strukturu ekonomiky tak, aby vydělávající měli přístup k luxusu, ale každý má prostřednictvím „humánního kapitalismu“ přístup k základům s volně distribuovanou peněžní hodnotou professional věci, jako je bydlení, jídlo a léky.

To dává smysl mnoha ekonomům, kteří odsoudili naše dlouhodobé používání modelů „trickle-down“.

“Snížení daní professional bohaté stéká ke všem ostatním,” napsal Robert Reich před téměř deseti lety, což naznačuje, že peníze plynou lépe, když jsou drženy průměrnou mzdou. “Baloney.” Ronald Reagan a George W. Bush rozdělili daně na bohaté a co se stalo? Mzdy většiny Američanů (měřeno skutečnou střední mzdou) se za Reagana začaly zplošťovat a od doby George W. Bushe poklesly. Ekonomika útlumu je krutý vtip. “

Od té doby se Reich a další tvrdě snažili ukázat, jak by spravedlivější rozdělení peněz ve skutečnosti přispělo k živému ekonomickému růstu. Problém a on a další poukazují na to, že držitelé bohatství mají rádi věci takové, jaké jsou.

Jste-li investorem, mohou vám svá stanoviska Reicha a sny Assia dávat smysl professional orientaci vašeho portfolia na změnu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: