Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Hierarchická deterministická peněženka – definice peněženky HD

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Hierarchická deterministická peněženka – definice peněženky HD

Hierarchická deterministická peněženka – definice peněženky HD

Co je High definition peněženka?

Peněženka Hd nebo hierarchická deterministická peněženka je digitální peněženka nového věku, která automaticky generuje hierarchickou stromovou strukturu soukromých / veřejných adres (nebo klíčů), čímž řeší problém toho, že je uživatel musí generovat sám.

Vysvětlení peněženky High definition

K uložení kryptoměnových tokenů nebo mincí se používá standardní peněženka pro kryptoměny. Má veřejnou adresu, kterou může uživatel dát ostatním, aby od nich přijímala finanční prostředky, a soukromý klíč, který uživatel používá k utrácení uložených tokenů.

Tento mechanismus kombinace veřejného a soukromého sektoru zajišťuje bezpečnost tokenů kryptoměny, ale přichází s další režií uživatele, který je vyžadován k opakovanému generování náhodného páru soukromých / veřejných adres (nebo klíčů) a zálohování pokaždé, když jeden nakonfiguruje nový pár adresy. Jak se zvyšuje počet transakcí, stává se tento proces professional uživatele těžkopádným.

Hd peněženky nebo hierarchické deterministické peněženky řeší tento problém odvozením všech adres z jednoho hlavního semene (odtud název hierarchický). Všechny peněženky Hd používají variantu standardního 12-slovního hlavního semene klíče a pokaždé, když je toto semeno na konci rozšířeno o hodnotu čítače, která umožňuje automaticky odvodit neomezený počet nových adres.

Hd peněženky eliminují potřebu uživatele neustále generovat a čekat na vygenerování zabezpečených klíčů, takže si musí dělat starosti pouze s pořízením zálohy.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: