Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Goldman uvádí na trh inteligentní beta verze ETF za diskontní ceny

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > Goldman uvádí na trh inteligentní beta verze ETF za diskontní ceny

Goldman uvádí na trh inteligentní beta verze ETF za diskontní ceny

Při zpětném pohledu se zdá, že společnost Goldman Sachs Group, Inc. (GS) čeká na svůj čas a čeká na vstup do hry fondu obchodovaného na burze (ETF) s vítěznou sadou nabídek. Velká banka a správce aktiv začala zkoumat prostor směnných kurzů (ETN) již v roce 2007 a až v roce 2015 zahájil Goldman svůj první ETF.

Tento produkt – Goldman Sachs ActiveBeta US Significant Cap Fairness ETF (GSLC) – zaznamenal obrovský úspěch. Jak uvádí zpráva ETF.com, GSLC nashromáždil aktiva 100 milionů dolarů za pouhé dva měsíce a 1 miliardu dolarů ročně. Společnost GSLC, která vydělala na špičkové pozici společnosti Goldman v jiných oblastech investičního prostoru, dokázala nabídnout vícefaktorový přístup k americkým akciím s velkou kapitalizací při nákladovém poměru pouhých ,09%.

Od svého prvního ETF v roce 2015 zahájil Goldman spuštění zhruba tuctu dalších chytrých beta fondů. V prostoru ETF investoři očekávají neuvěřitelně nízké poplatky. Jedním důležitým aspektem strategie ETF společnosti Goldman je, že poplatky jsou zhruba tak nízké, jak přicházejí. Díky inteligentním strategiím beta za ceny vanilkového indexu Goldman narazil na kombinaci, která se pro investory ETF ukázala jako neuvěřitelně lákavá. (Viz také: Goldman spouští Influence ETF na základě Paul Tudor Jones Ranking.)

Více než 9,3 miliardy USD v AUM

K 31. srpnu 2018 obsahovalo 12 ETF na seznamu nabídek aktivní správy Goldman Sachs více než 9,3 miliardy USD v celkových spravovaných aktivech (AUM). Z těchto 12 nabídek zůstává největší GSLC s necelými 4 miliardami USD v AUM. GSLC také nabízí nejnižší poměr výdajů ETF společnosti Goldman, vedle ETF Equivalent Fat US Massive Cap Fairness ETF (GSEW), který také sportuje náklady pouhých ,09%. Z tuctu nabídek nemá žádný poměr výdajů vyšší než ,45% a průměrný poměr výdajů je přibližně ,24%.

Většina z těchto produktů začíná sektorem nebo tržním segmentem, který je obvykle pokryt vanilkovým produktem, a poté přidává také faktor nebo inteligentní beta komponentu. Existuje například šest akciových ETF ActiveBeta, z nichž každý řadí potenciální podíly podle čtyř faktorů. Tyto fondy poté spojí výsledky do vícefaktorového smíšeného indexu. Existují tři produkty s pevným výnosem Access, které využívají základní analýzu a omezení likvidity, aby uklidily ty nejsilnější umělce z velké skupiny emitentů dluhopisů. (Viz také: Vznik vícefaktorových ETF.)

Kromě mnoha inteligentních beta ETF existují i ​​další strategie. Goldman Sachs JUST US Large Cap Equity ETF (JUST) stále nachází způsob, jak se odlišit od podobných produktů jiných emitentů. JUST je společensky odpovědný fond, který přizpůsobuje své podíly tak, aby odpovídaly prioritám jeho investorů.

Přiměřený výkon

Zatímco ETF společnosti Goldman jsou vysoce konkurenceschopné z hlediska nákladů, nízké poplatky také znamenají relativně nízkou návratnost. Podle ETF.com „většina firemních fondů poměrně úzce obejme svá srovnávací měřítka v jednotlivých segmentech, a přestože na ročním základě všechny Goldman ETF překonávají nejlepší konkurenční fond ve vesmíru, většina z nich to dělá o procentní bod nebo méně. ” Například GSLC měla mezi 31. srpnem 2018 meziroční návratnost 10,75%. Tento výkon je silný, ale je jen o něco více než o procentní bod vyšší než SPDR S&P 500 ETF (SPY), který ve stejném období zaznamenal návratnost 9,57%.

Vymáhání malé výhody oproti konkurenci je stále dost na to, aby ETF společnosti Goldman byly pro investory velmi lákavé. GSLC je o celých 41 bazických bodů levnější než průměrná velká kapitálová ETF. Professional společnost Goldman se zatím ukázal jako velmi úspěšný přístup k hledání populárního vanilkového ETF a následnému generování vícefaktorového vozidla, které je pak silně zlevněno. I když ne všechny ETF společnosti Goldman jsou levnější než jejich konkurenti, zdá se, že pattern směřuje k nižším a nižším poplatkům, což jistě potěší investory. (Další čtení najdete na: Goldman ETF nabízí vícefaktorový přístup k rozvinutým trhům.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web