Globální depozitní potvrzení (GDR)

Co je globální depozitní potvrzení?

Globální depozitní potvrzení (GDR) je bankovní certifikát vydávaný ve více než jedné zemi professional akcie zahraniční společnosti.

Pochopení globálního depozitního dokladu

Globální depozitní potvrzení (GDR) je velmi podobné americkému depozitnímu dokladu (ADR). Jedná se o typ bankovního certifikátu, který představuje akcie zahraniční společnosti, takže akcie pak drží zahraniční pobočka mezinárodní banky. Samotné akcie se obchodují jako domácí akcie, ale globálně je nabízejí různé pobočky financial institution k prodeji. Soukromé trhy používají GDR k získávání kapitálu denominovaného v amerických dolarech nebo eurech. Když se soukromé trhy pokusí získat eura místo amerických dolarů, NDR se označují jako EDR.

Investoři obchodují s NDR na více trzích, protože jsou považovány za obchodovatelné certifikáty. Investoři využívají kapitálové trhy k usnadnění obchodování s dlouhodobými dluhovými nástroji ak vytváření kapitálu. Transakce NDR na mezinárodním trhu mají obvykle nižší související náklady než některé jiné mechanismy, které investoři používají k obchodování se zahraničními cennými papíry.

Akcie na globální depozitní potvrzení

Každá NDR představuje určitý počet akcií konkrétní společnosti. Jedna GDR může představovat kdekoli od zlomku sdílené položky k více sdíleným složkám, v závislosti na jejím designu. V situaci, která zahrnuje více akcií, ukazuje hodnota příjmu částku vyšší než cena za jednu akcii. Depozitní banky spravují a distribuují různé GDR a fungují v mezinárodním kontextu.

Obchodování s akciemi globálních depozitních potvrzení

Společnosti vydávají NDR, aby přilákaly zájem zahraničních investorů. GDR poskytují levnější mechanismus, kterého se tito investoři mohou účastnit. Tyto akcie se obchodují, jako by byly domácími akciemi, ale investoři si je mohou koupit na mezinárodním trhu. Depozitní banka často převezme akcie během procesu transakce, čímž zajistí oběma stranám úroveň ochrany a zároveň usnadní účast.

Zprostředkovatelé, kteří zastupují kupujícího, řídí nákup a prodej GDR. Makléři obecně pocházejí z domovské země a jsou prodejci na zahraničním trhu. Skutečný nákup aktiv je vícestupňový a zahrnuje makléře ve vlasti investora, makléře se sídlem na trhu spojeném se společností, která akcie vydala, banku zastupující kupujícího a depozitní banku.

Pokud si to trader přeje, mohou makléři jménem GDR také prodat. Investor je může prodat tak, jak je, na správných burzách, nebo je může převést na běžné akcie professional společnost. Navíc je lze zrušit a vrátit vydávající společnosti.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.