Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

GE snížil dividendu na penny za akcii

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Dividendové akcie  > GE snížil dividendu na penny za akcii

GE snížil dividendu na penny za akcii

Je těžké uvěřit, že takový legendární americký konglomerát, jako je Typical Electric Business (GE), narazil na taková minima. Úterý byl pro GE obzvláště špatný den, protože jeho akcie se propadly o více než 10% pod 10 USD za akcii, což je devětleté least.

Letos již na polovinu

K tomuto rozšíření nedávného výprodeje došlo poté, co společnost v úterý ráno oznámila, že od roku 2019 sníží svou jednou oceněnou výplatu čtvrtletní dividendy o více než 90% na ,01 USD za akcii. Čtvrtletní dividenda za rok 2018 již byla snížena polovina na ,12 USD z ,24 USD v roce 2017. General Electrical znamená, že díky tomuto snížení dividend ročně ušetří téměř 4 miliardy USD. Problémová společnost byla obzvláště tvrdě zasažena nedostatečným výkonem svého bojujícího energetického podnikání, o kterém oznámila, že bude rozdělen na dvě jednotky.

Kdysi stálý pěstitel

Níže uvedený graf ukazuje stálý historický růst roční výplaty dividend GE, přičemž ke zvýšení dochází téměř každý rok od konce 70. permit až do výšky 1,24 USD na akcii ročně v roce 2008, kdy zasáhla finanční krize. Odtud dividenda prudce poklesla, ale poté začala opět růst v roce 2011. K dalšímu prudkému poklesu došlo, jak je uvedeno, v roce 2018, kdy byla dividenda snížena na polovinu.

Vzhledem k tomu, že roční výplata by měla v roce 2019 dramaticky klesnout na ,04 USD ročně, dividendy GE nebudou od roku 1977 tak nízké úrovně. Vzhledem k tomu, že mnoho akcionářů historicky drží akcie GE primárně kvůli svým čtvrtletním výplatám, není překvapením, že akcie jsou nyní vykládáno – příslovečná husa jednoduše přestala snášet zlatá vejce.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: