Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

DEFINICE GDAX

Coinbase, první licencovaná americká bitcoinová burza a jedna z nejpopulárnějších, byla založena v roce 2012 a pomohla přinést digitální měny investorům jak v United states, tak v zahraničí. Tváří v tvář masivnímu nárůstu uživatelské základny a objemu obchodování v roce 2015 se Coinbase rozhodla rozšířit své nabídky bitcoinů o další digitální měny, jako je ethereum. Společnost zřídila samostatné burzy pro individuální nebo „příležitostné“ investory a vysoce aktivní obchodníky. 10 z nich byl nakonec přejmenován na GDAX, což znamená Worldwide Digital Asset Trade.

ROZDĚLENÍ GDAX

GDAX je určen professional profesionálního obchodníka, který je vysoce aktivní. Na rozdíl od Coinbase, který zahrnuje poněkud vyšší poplatky za obchody, umožňuje GDAX uživatelům zefektivnit obchody a vyhnout se vysokým poplatkům. GDAX byl dříve známý jako Coinbase Exchange, ale v roce 2016 byl přejmenován. To může u některých potenciálních uživatelů Coinbase stále působit nejasnosti. V době psaní tohoto článku jsou s Coinbase spojeny dva různé produkty: Coinbase sama o sobě je burzou, která spotřebitelům usnadňuje snadné transakce a pomáhá ukládat digitální prostředky. GDAX je naopak pro profesionály.

Zabezpečení je hlavním zájmem všech digitálních směnáren měn a GDAX se nijak neliší. Vzhledem k tomu, že se zaměřuje na uživatelskou základnu profesionálních obchodníků, je bezpečnost obzvláště důležitá. Podle webu GDAX podléhá výměna pravidelným bezpečnostním a finančním auditům IT. Přibližně 98% digitálních aktiv pro zákazníky je uloženo zcela offline v tzv. „Studeném úložišti“, což zajišťuje, že tato aktiva jsou chráněna nejlepším možným způsobem před hackery a krádeží. GDAX dále nabízí uživatelům klid, který jim přináší práce s pojištěnou burzou. Všechny zůstatky USD na GDAX jsou kryty pojištěním FDIC s maximálním krytím až 250 000 $ na zákazníka.

GDAX se prezentuje jako burza, která se těší vysoké úrovni důvěry svých uživatelů. Jedním z důvodů je podpora, kterou získala od nejlepších investorů, jako je Newyorská burza cenných papírů, firma rizikového kapitálu Andreessen Horowitz, Union Sq. Ventures a další. Kromě toho GDAX nenabízí žádné poplatky za makléřské obchody, stejně jako množstevní slevy pro všechny poplatky příjemci. Tyto poplatky mohou v některých případech klesnout až na ,1%. Kombinace cen a důvěry společně podpořila masivní růst mezi uživatelskou základnou GDAX.

GDAX také nabízí svým uživatelům výhodu významné sítě burzy Coinbase. Uživatelé Coinbase se mohou snadno zaregistrovat k účtu GDAX, aniž by museli odstraňovat stejné typy překážek, které vyžaduje většina burz. Jednotlivci mohou dále kdykoli bezplatně převádět prostředky mezi účty GDAX a Coinbase.

Od tohoto psaní je GDAX k dispozici zákazníkům v Usa a také v několika částech Evropy, Kanady, Austrálie a Singapuru. Mezi dostupné měnové páry pro zákazníky v United states of america patří BTC / USD, ETH / USD, ETH / BTC, LTC / USD a LTC / BTC. GDAX není nastaven pro transakce v široké škále digitálních měn. V tomto okamžiku burza nabízí obchody BTC, BCH, ETH a LTC. Uživatelé, kteří chtějí obchodovat s temnějšími altcoiny, možná budou muset hledat jinde. Protože však tyto čtyři kryptoměny patří k nejoblíbenějším (a nejaktivněji obchodovaným) digitálním měnám na světě, GDAX se přesto těší vysokému objemu obchodování.

GDAX funguje na modelu poplatku výrobce a příjemce. Za příkazy generující likviditu (příkazy od tvůrce) se účtují poplatky v jiné sazbě než ty, které přijímají likviditu (příkazy odběratele). Od této chvíle stanoví společnost GDAX poplatky professional výrobce na %. Poplatky za převzetí se mohou pohybovat od ,1% do ,3% v závislosti na objemu obchodování zákazníka za posledních 30 dní. Vklady a výběry z kryptoměny lze dále provádět zdarma a za vedení účtu GDAX ani za správu prostředků na účtu nejsou účtovány žádné poplatky. Účty mohou držet aktiva neomezeně dlouho a nebudou uzavřeny v důsledku nečinnosti uživatelů. Professional srovnání, uživatelé Coinbase v United states platí minimálně ,15 USD za poplatky za konverzi nebo sazbu 1,49%. Porovnáním těchto poplatků rychle vyjde najevo, že uživatelé provádějící časté obchody budou pravděpodobně preferovat strukturu poplatků spojených s GDAX.

Svět digitálních směnáren se neustále mění. Stává se to z několika důvodů: Vlády po celém světě se ještě musí zcela dohodnout na regulaci digitálních měn. Kromě toho jsou v nabídce vždy nové kryptoměny a digitální směnárny. S rostoucí konkurencí vytvářenou rostoucím oborem se burzy spoléhají na pověst, důvěryhodnost, bezpečnost, účinnost a další faktory. Společnost GDAX dokázala těžit ze síly značky a názvu Coinbase a stala se jednou z nejpopulárnějších digitálních měn za posledních několik permit. Uživatelé, kteří chtějí často obchodovat za nízké poplatky, mohou zjistit, že GDAX je vynikající volbou pro jejich transakce s kryptoměnou, zvláště pokud se zaměřují na nejoblíbenější jména.

Investování do kryptoměn a počátečních nabídek mincí (ICO) je velmi riskantní a spekulativní a tento článek není doporučením Investopedie ani pisatele investovat do kryptoměn nebo ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací. K datu vzniku tohoto článku autor vlastní bitcoin a ripple.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web