Průvodce » Obchodování » Futures a komodity » Futures kontrakty domácí pokladny (DBOR)

Futures kontrakty domácí pokladny (DBOR)

Definice termínovaných kontraktů domácí pokladny (DBOR)

Futures na kontrakty domácí pokladny (DBOR) jsou založeny na příjmech z filmů v pokladně. Společnosti DBOR obdržely souhlas od Commodity Futures Trading Commission (CFTC) dne 15. června 2010, přičemž obchodování s těmito smlouvami bylo povoleno na dvou burzách, Cantor Trade a Craze Trade. Kongres však krátce poté přijal právní předpisy, které zakazovaly tržní pokladny jako základ jakékoli smlouvy o futures. Tyto typy smluv nejsou v současné době k dispozici professional obchodování.

Rozpis termínovaných kontraktů domácí pokladny (DBOR)

Futures kontrakty domácí pokladny s příjmem vyžadovaly vypořádání v hotovosti na základě součtu denních příjmů z pokladen ve Spojených státech a Kanadě během prvních čtyř týdnů po prvním uvedení filmu. Zatímco smlouvy byly krátce schváleny, nezačaly obchodovat, protože byly krátce poté zakázány. Podobně jako u jiných futures produktů by vyšší tržby tržby tlačily ceny futures nahoru, zatímco nižší tržby tržby by tlačily ceny dolů.

Koncept futures kontraktů DBOR již narazil na odpor řady stran, včetně velkých filmových studií, majitelů divadel a Americké filmové asociace, z důvodu, že tyto nástroje mohou být citlivé na zasvěcené obchodování a manipulaci.

Zrušení schválení futures na DBOR

Předpokládalo se, že futures kontrakty mohou ti ve filmovém průmyslu využít k zajištění rizika. Na druhou stranu to poskytlo lidem způsob, jak spekulovat o popularitě nově vydaných a připravovaných filmů. I když kontrakty DBOR nejsou k dispozici professional obchod v United states of america, spekulanti se stále mohou nepřímo podílet na úspěchu filmů nákupem nebo zkratováním samotných filmových společností. Akcie filmové společnosti se mohou zvýšit v očekávání vydání filmu, u kterého se očekává, že bude v pokladně fungovat dobře. Může pak klesnout, pokud jsou tržby nevýrazné nebo je růst akcie příliš velký na generované tržby.

Byl to zákon Dodd-Frank podepsaný 16. července 2010, který způsobil zrušení předchozího souhlasu s futures na DBOR. Zákon zahrnoval ustanovení, která zakazovala futures kontrakty na tržby filmových pokladen nebo jakýkoli index či nástroj, který by takové prodeje mohl nebo mohl napodobovat. Zatímco CFTC původně pro schválení smluv hlasovalo tři ku dvěma, o měsíc později rozsáhlý reformní zákon tyto smlouvy v dohledné budoucnosti v Usa zakázal.

Cantor Exchange, nyní nazývaná CX Marketplaces, je regulována v United states a nabízí obchodní produkty pro počasí i měny.

Development Exchange není funkční.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování