Průvodce » Brokeři » Full-Service Brokerage nebo DIY investice?

Full-Service Brokerage nebo DIY investice?

Při výběru investičního účtu je důležité znát rozdíl mezi makléři poskytujícími služby na základě poradců a více slevovými makléři pro kutily. Každý z těchto typů makléřů má různé výhody, ale výběr toho, který je nejlepší, by měl vycházet z konkrétních potřeb investora.

Makléři s úplnými službami i slevami vám umožňují nakupovat a prodávat akcie, dluhopisy, podílové fondy, fondy obchodované na burze a další investiční produkty. Mezi proměnné faktory, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování mezi nimi, patří náklady na provize a poplatky, minimum pro otevření účtu, dostupné služby a funkce, přístup k investičnímu průzkumu a nástroje. Při investování jsou nejdůležitější preference, znalosti a úroveň pohodlí investora.

Complete-Company Brokers

Tradiční makléři s kompletními službami vám nabízejí své investiční odborné znalosti, rady a služby výměnou za provize a poplatky. Součástí služby je také řada administrativních funkcí. Když klient schválí nákup nebo prodej cenného papíru, makléřská firma provede obchod a zajistí řádné vypořádání. Firma se také stará o potvrzení, výpisy, dividendy, účetnictví příjmů a poskytování daňových údajů ke konci roku.

Kromě budování, monitorování a správy investičních portfolií nabízejí makléři s úplnými službami také obvykle další služby a produkty, které se dotýkají různých částí života jejich klientů. To může zahrnovat osobní finanční plánování, pojištění, plánování nemovitostí, plánování odchodu do důchodu, účetní služby, daňové poradenství a další.

Náklady na klienta za tuto kompletní službu poradenství, správy portfolia a správy jsou vyšší poplatky, které se obvykle pohybují od 1% do 2% spravovaných aktiv za rok. Firmy poskytující kompletní služby mohou navíc účtovat provizní poplatek při každém nákupu nebo prodeji cenného papíru.

V ideálním případě jsou rady a služby, které obdržíte, komplexní a šité na míru vašim individuálním potřebám za to platíš.

Zprostředkovatelé slev

Comprehensive-assistance investiční firmy existují od počátku moderních akciových trhů a byly většinou využívány zámožnými, kteří si je mohli dovolit. Dominovali v retailovém investičním prostředí, dokud se v polovině 70. a 80. allow neobjevili diskontní makléři jako Vanguard a Charles Schwab, díky čemuž byly investice přístupnější lidem s různými úrovněmi příjmů.

U diskontních makléřů se sami rozhodnete, jaká by měla být vaše celková investiční strategie, a můžete si vybrat vlastní akcie a dluhopisy (správa portfolia). Působíte jako vlastní poradce a správce portfolia.

Tyto typy zprostředkování někdy nabízejí bezplatné vzdělávací a výzkumné nástroje, které vám pomohou s investičními rozhodnutími, a mohou nabídnout další rady za příplatek. Zprostředkování slev se i nadále postará o správu účtu – například provádění a vypořádání obchodů, poskytování potvrzení a výpisů a veškerých zákonem požadovaných zpráv.

Zprostředkovatelé slev mohou i nadále účtovat poplatky, ale obvykle jsou nižší než u zprostředkovatelů poskytujících komplexní služby – často pod 1%. Někteří z těchto makléřů mohou účtovat vyšší poplatky při poskytování lepších investičních nástrojů a jiní mohou účtovat velmi nízké poplatky při poskytování pouze základních investičních nástrojů.

Úvahy

Pokud se rozhodnete pro cestu úplných služeb, věnujte nějaký čas hodnocení makléřů: Jakou kvalifikaci má makléř, kromě určité znalosti akcií a dluhopisů, aby mohl poskytovat strategické investiční rady? Je certifikovaným finančním plánovačem (CFP)? Jakou kvalifikaci má makléř v oblasti výběru zabezpečení, aby mohl vyvinout efektivní celkové portfolio? Je autorizovaným finančním analytikem (CFA)?

Uvědomte si také, že struktura kompenzačních provizí založená na obchodování je někdy vnímána jako konflikt zájmů: Je doporučení poskytováno skutečně v nejlepším zájmu klienta nebo je poznamenáno potřebou generovat příjem professional makléře? Jakmile si vyberete makléře, měli byste i nadále sledovat, jak se jim daří, a rozhodnout, zda cena stojí za to.

Další věc, kterou je třeba vzít v úvahu, je minimální částka peněz potřebná k otevření účtu u každého brokera. Někteří makléři nemají žádné minimální nebo velmi nízké a jiní vyžadují tisíce dolarů. Tato minima se u jednotlivých makléřů s úplnými službami a slevami liší.

Makléři s úplnými službami jsou obecně vhodní pro investory, kteří chtějí lidský kontakt a vedení a necítí se pohodlně při samotném investičním rozhodování. Diskontní makléři jsou vhodnější professional investory, kteří hledají investice s nižšími náklady a rádi provádějí investiční průzkum.

Než se rozhodnete, je důležité zvážit náklady a přínosy professional každého brokera, kterého zvažujete. Skvělým místem professional zahájení kontroly pozadí a zkušeností různých makléřů je website BrokerCheck společnosti FINRA.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování