Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Fidelity oznamuje novou nabídku kryptoměn zaměřenou na institucionální investory

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Fidelity oznamuje novou nabídku kryptoměn zaměřenou na institucionální investory

Fidelity oznamuje novou nabídku kryptoměn zaměřenou na institucionální investory

Obří Wall Avenue se dostává do kryptoměn.

Na konferenci Bloomberg Institutional Crypto Meeting v New Yorku společnost Fidelity Investments, monstrum finančních služeb s aktivy v hodnotě 2,5 bilionu dolarů pod správou, oznámila zahájení činnosti Fidelity Digital Belongings – podnikání v oblasti digitálních aktiv zaměřené na institucionální investory. Nový obchod nabízí sortiment služeb zaměřených na institucionální investory. Mezi ně patří správa kryptoměn, provádění obchodu odpovídajícími protistranami, které mají zájem o obchodování s digitálními aktivy, a zákaznický servis professional digitální měny. Dříve se objevovaly zprávy, že Fidelity vyvíjí burzu kryptoměn.

Platforma, jejíž spuštění se očekává někdy v roce 2019, začne tyto služby zpočátku nabízet professional bitcoiny a ethereum a později rozšíří své portfolio nabídek. V tiskové zprávě oznamující spuštění Abigail Johnson, generální ředitel a předseda představenstva Fidelity, uvedla, že nová služba plánuje „zpřístupnit investorům digitálně nativní aktiva, jako jsou bitcoiny“. „Digitální aktiva jsou připravena stát se akceptovatelnými jako investovatelná aktiva a úložiště hodnoty, obchodovatelná na globálních, licencovaných burzách a přístupná jednotlivcům a institucím po celém světě,“ napsala společnost v příspěvku na blogovací platformě Medium.

Služba v práci od roku 2014

Nová nabídka služeb společnosti Fidelity funguje již nějakou dobu. Společnost se sídlem v Bostonu začala s výzkumem bitcoinů a kryptoměn v roce 2014, uvedl Tom Jessop, vedoucí rozvoje podnikového podnikání ve společnosti Fidelity. V rámci výzkumu zaměstnanci těžili bitcoiny, nakupovali kryptoměny z burz a prováděli základní výzkum charakteristik kryptoměny. Následně aplikovali učení na výrobu nové nabídky služeb.

Jessop vysvětlil rozhodnutí společnosti zaměřit se na institucionální investory (na rozdíl od retailového trhu) a uvedl, že současná infrastruktura je „silně zkosená“ vůči retailovým investorům a těm, kteří si ji brzy osvojili. “Viděli jsme poptávku po nabídce institucionální kvality,” uvedl a ukázal na rostoucí počet univerzitních dotací investujících do kryptoměnových fondů. „Při našich rozhovorech s institucemi nám říkají, že aby mohli smysluplně pracovat s digitálními aktivy, potřebují pro vstup do tohoto prostoru důvěryhodného poskytovatele platformy. Tyto instituce vyžadují sofistikovanou úroveň služeb a zabezpečení, která se rovná zkušenostem Jsem zvyklý obchodovat s akciemi nebo obligacemi, “vysvětlil Jessop. Samotná společnost Fidelity potřebuje investiční služby pro 13 000 finančních institucí, uvedl Jessop a dodal, že nová služba již má „silný okruh zákazníků“.

Je jisté, že několik společností již nabízí podobné nebo identické služby v rámci ekosystému kryptoměny. Ale chybí jim známost a známka kvality, kterou nabízí velké jméno, jako je Fidelity. Jessop uvedl, že dnešní oznámení by mohlo sloužit jako katalyzátor professional stávající hráče, aby se více snažili o své nabídky.

Investování do kryptoměn a dalších počátečních nabídek mincí (ICO) je vysoce riskantní a spekulativní a tento článek není doporučením Investopedie ani pisatele investovat do kryptoměn nebo jiných ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací. K datu vzniku tohoto článku autor vlastní ,21 bitcoinu a 1 litecoin.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web