Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

FCNTX: Přehled Fidelity Contrafund

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Podílové fondy  > Nejlepší podílové fondy  > FCNTX: Přehled Fidelity Contrafund

FCNTX: Přehled Fidelity Contrafund

Fidelity Contrafund (FCNTX) je největší aktivně spravovaný podílový fond na světě, s více než 112 miliardami spravovaných aktiv (AUM) k 25. březnu 2020. Contrafund je spravován společností Fidelity Investments, jedním z největších podílových fondů v svět.

Shrnutí

  • Contidelund společnosti Fidelity patří mezi nejvíce držené fondy podle plánů 401 (k) a dalších penzijních plánů.
  • Contrafund dosahuje svých výnosů výběrem růstových akcií s vysokou pravděpodobností zhodnocení kapitálu.
  • Vzhledem k obrovské velikosti fondu má tendenci soustředit se na americké velké společnosti s tržními hodnotami vyššími než 10 miliard dolarů.
  • Fond vyžaduje minimální investici ve výši 2 500 USD.

Pojmenování a investiční cíl

Když byl fond poprvé založen v roce 1967, byl pojmenován Contrafund pro svůj původní investiční cíl, kterým bylo zaujmout protichůdný názor investováním do akcií nebo sektorů v neprospěch. V 80. letech byla Fidelity katapultována na nejvyšší úroveň fondů pro správu investic, když legendární sběrač akcií Peter Lynch dovedl Magellanův fond k obrovskému úspěchu. V 90. letech a dále byl na řadě William Danoff, aby pochodeň nesl jako správce fondu pro Fidelity Contrafund.

Od té doby, co Danoff začal spravovat fond, se jeho cíl změnil na jednoduché dosažení zhodnocení kapitálu výběrem akcií s dobrým růstem. Manažeři fondů používají základní analýzu zdola nahoru k nalezení společností, o nichž se domnívají, že jsou připraveny na trvalý nadprůměrný růst výnosů, který se neodráží v ceně akcií.

Investiční manažer

William Danoff nastoupil do společnosti Fidelity v roce 1986 jako analytik cenných papírů a manažer portfolia. Vystudoval Harvardskou univerzitu v roce 1982 a poté získal magisterský titul a titul MBA na University of Pennsylvania. Převzal vedení Contrafund v roce 1990, kdy byl považován za kontradiktorní fond.

Danoff postupně změnil poslání fondu na investování do spravedlivých nebo podhodnocených, dobře spravovaných, „best-of-plemene“ společností s dobrými vyhlídkami na růst výnosů. Za posledních 25 let jeho schopnost vybírat akcie přilákala více než 100 miliard dolarů aktiv, čímž se Contrafund stal jedním z nejúspěšnějších růstových fondů všech dob.

Držení portfolia

Fond investuje primárně do velkých amerických akcií, ale má malý počet zahraničních cenných papírů. Fond upřednostňuje technologický sektor, kde je historicky přidělena zhruba třetina jejich aktiv, následovaná komunikacemi, zdravotní péčí a finančními prostředky. K 25. březnu 2020 je pět největších podílových fondů ve společnostech Facebook Inc., Amazon.com, Microsoft Corp, Berkshire Hathaway Inc. a Visa Inc. Prvních deset podílových listů fondu tvoří téměř 45% jejich portfolia.

Alokace investorů

Contrafund je považován za vynikající základní podíl professional dlouhodobá investiční portfolia zaměřená na růst. Vzhledem k expozici fondu vůči domácím velkým kapitálovým růstovým akciím by neměl tvořit většinu portfolia investora. Fond investuje přibližně 92% do domácích akcií, zatímco přibližně 7% investuje do zahraničí. Professional diverzifikovanější akciové portfolio by měl být Contrafund doplněn mezinárodním akciovým fondem kvůli jeho nízkým zahraničním podílům.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web