Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

eToro spouští univerzální základní příjem prostřednictvím Blockchainu

AkciePrůvodce.cz > Zprávy  > Brokeři novinky  > eToro  > eToro spouští univerzální základní příjem prostřednictvím Blockchainu

eToro spouští univerzální základní příjem prostřednictvím Blockchainu

Izraelská makléřská platforma professional elektronické obchodování, eToro, oznámila zahájení své neziskové iniciativy GoodDollar, jejímž cílem je poskytnout globální základní příjem prostřednictvím kryptoměny. Myšlenka původně začala na World wide web Summit 2018, což stačilo k zapálení fungujícího modelu univerzálního základního příjmu (UBI).

Po vypuknutí pandemie COVID-19, která uvedla globální ekonomiku do nevídaného stavu před šílenstvím, začala řada vlád usilovat o další zkoumání systému UBI. Využitím nástrojů blockchainu a decentralizovaného financování proměňuje GoodDollar koncept UBI ve skutečnost a zavádí hodnotovou strukturu typu „trickle-up“, která dodává kupní sílu přímo do rukou lidí a je transparentní a spravedlivá.

Vše, co opravdu potřebujete, je telefonní číslo a připojení k internetu, abyste mohli získat kryptoměnu G $. Díky peněžní rezervě kryptoměn lze G $ nakupovat a prodávat přímo prostřednictvím rezervy GoodDollar. Jeho hodnota je odvozena od zájmu generovaného jednotlivci a korporačními příznivci, kteří vkladají kryptoasety do protokolů bez oprávnění třetích stran, které generují výnos. Prostřednictvím nashromážděného úroku z rezervy jsou raženy mince G $ a denní částka je vyčleněna k rozdělení jako základní příjem. Product, který funguje podobně jako dluhopis sociálního dopadu nebo nadační product, umožňuje držitelům kapitálu udržitelně podporovat iniciativy sociálního dopadu, další vývoj modelu investování do sociálního dopadu.

“Chceme propojit 1,7 miliardy lidí, kteří zůstali bez bankovního styku, s finančním světem a nabídnout každému člověku přístup k základním finančním aktivům,” říká GoodDollar eToro spoluzakladatel Yoni Assia. “Díky technologii blockchain může nyní mít kdokoli s internetovým připojením vlastní digitální peněženku professional uložení digitálních aktiv.” Doufáme, že GoodDollar bude sloužit dalším 100 milionům uživatelů kryptoměn prostřednictvím volné distribuce nové formy internetových peněz, které lze použít k generování více místních a globálních ekonomických aktivit. A co je stejně důležité, nabízíme rámec pro vytváření a distribuci bohatství, který je udržitelný a spojuje zájmy držitelů kapitálu a příjemců základního příjmu. “

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: