Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

eToro spouští GoodDollar a začíná poskytovat univerzální základní příjem

AkciePrůvodce.cz > Zprávy  > Brokeři novinky  > eToro  > eToro spouští GoodDollar a začíná poskytovat univerzální základní příjem

eToro spouští GoodDollar a začíná poskytovat univerzální základní příjem

S vynucenými odstávkami, které vlády nutí přijímat nouzová stimulační opatření a vysílat prostředky na účty občanů, přilákal obnovený zájem Common Essential Income (UBI), známý také jako Essential Income. Tato skutečnost neunikla pozornosti makléřské společnosti eToro, která zahájila iniciativu společenské odpovědnosti společností GoodDollar (G $) a jejímž cílem je přinést základní příjem do hlavního proudu dodávaného na blockchainu.

GoodDollar, který byl spuštěn veřejně 7. září, přináší řešení, které umožňuje občanům z celého světa požadovat základní příjem prostřednictvím mince G $, digitální měny, kterou si může nárokovat každý majitel mobilního telefonu, a převést ji na místní měnu.

Základní příjem je dlouhodobý systém, který si v poslední době získal novou pozornost a význam, protože vlády začaly dávat peníze přímo občanům prostřednictvím finančních záchranných balíčků. Zákon o koronavirové pomoci, úlevě a ekonomické bezpečnosti (CARES) je odklonem od minulých balíčků finančních stimulů pro jeho podpisovou politiku zajišťující každému Američanovi jednorázovou hotovostní platbu ve výši 1 200 $.

Když pomineme pandemii, rozdíly v bohatství se nadále zvětšují, přičemž 20 procent nejbohatších lidí na světě vlastní 94 procent bohatství planety, což je téma, které pomáhá stimulovat rostoucí zájem o základní příjem jak u vůdců myšlenek, tak u tvůrců politik.

“Náš současný ekonomický product nemusí vždy fungovat dobře a generovat dobře, a to má dva důvody: Jedním z nich je úroveň nerovnosti, která je způsobena tím, jak systém funguje, kde bohatí bohatnou a chudí chudší a druhým je nedostatečná transparentnost toho, jak se peníze používají a pohybují kolem systému, “říká Yoni Assia, generální ředitel společnosti eToro.

Cvrlikání
TWTR
CEO vede výzvu k základnímu příjmu

Krize COVID-19 zdůraznila naléhavou potřebu chránit ty ve společnosti, jejichž živobytí je kvůli krizi znehodnoceno. Jde o globální krizi v oblasti zdraví, která vede k globální ekonomické krizi, v moderní době bezprecedentní a považovaná za fenomén jednou za generaci. Zdá se, že žádné vlády ani globální agentury nemají ucelenou příručku pro úspěšné zvládání krize, píšeme to za pochodu.

Piloti základního příjmu se objevili po celých Spojených státech a dalších částech světa s platbami rozdávanými občanům za účelem splnění jejich základních potřeb.

V červenci se CEO Twitteru Jack Dorsey, hlasitý obhájce základního příjmu, zavázal, že podpoří starosty za garantovaný příjem (MGI), koalici starostů z amerických měst včetně Los Angeles a Atlanty, 3 miliony dolarů. Dorsey, která o několik měsíců dříve přesunula 1 miliardu dolarů akcií Sq. do charitativního fondu Commence Tiny LLC, volal iniciativa „nástroj k odstranění rozdílů v bohatství a příjmech, vyrovnání systémové rasy a genderových nerovností a vytvoření ekonomické bezpečnosti pro rodiny“.

Mark Zuckerberg z Facebooku také v minulosti vrhl svou váhu za základní příjem, stejně jako Tesla
TSLA
Elon Musk a bývalý demokratický prezidentský kandidát Andrew Yang. Yangova nevládní organizace Humanity Ahead získala od Jacka Dorseyho miliony dolarů na podporu pilotů základního příjmu a některých nově vznikajících politických kandidátů, kteří tuto myšlenku přijali.

Nejsou to jen američtí filantropové se zaměřením na základní příjem. V nedávné průkopnické studii publikované na Oxfordské univerzitě, kterou vedl profesor Timothy Garton Ash, 71 procent respondentů z celé Evropy podpořilo myšlenku základního příjmu, sociální politiky, která byla kdysi považována za radikální. Jak více zemí zkoumá výhody základního příjmu professional společnost, Světová banka nedávno vydala průvodce, který pomáhá orientovat se v pojmech, důkazech a postupech.

Blockchain umožňuje univerzální základní příjem

Ekonomicky posílení postavení lidí je ústředním principem základního příjmu s přímými, bezpodmínečnými platbami, které občanům umožňují nakupovat potraviny, oblečení a důležité léky pro své rodiny. Jak nejlépe získat platby občanům bezpečným a spolehlivým způsobem, je jednou z velkých otázek, které je třeba řešit.

Mnoho lidí v United states věří, že současné systémy získávání peněz lidem, jako jsou šeky na poště, jsou nevhodné professional tuto práci a zdůrazňují závady a programové chyby, které bránily desítkám milionů v přijímání jejich stimulačních kontrol Covid-19.

Vlády jednoduše nejsou nastaveny tak, aby poskytovaly občanům hotovost ve velkém.

V květnu Andrew Yang pokročilý případ pro „portál občanství“, kde by jednotlivci měli volný přístup k výhodám, prohlížení daňových informací, obnovování licencí a připojování bankovních účtů. Skandinávské země již mají mnoho z těchto systémů zavedených a propojují občanské a jejich bankovní účty, daně, podnikání a zdravotní záznamy. Nyní vlády po celém světě hledají tyto modely a nové technologie, aby podpořily nová řešení.

Technologie blockchain a distribuovaná účetní kniha (DLT) se objevuje jako slibná volba pro příští generaci infrastruktury professional vládní daňovou a platební infrastrukturu díky své bezpečnosti a transparentnosti při prosazování přesné účetní knihy transakčních dat mezi velkým počtem protistran. Důležité je, že bezpečná rychlost, kterou můžete pohybovat penězi v síti a globálně, je sociální inovace.

Základní příjem není jediným uvažovaným nápadem, který představuje odklon od konvenčního myšlení. Rozvíjející se sektor decentralizovaného financování (Defi) si klade za cíl otřesit současný finanční systém zavedením přístupných nových řešení dlouhodobých problémů, jako je nerovnost bohatství, centralizace, vyloučení měny a vysoké transakční poplatky.

Produkty Defi, jako jsou půjčky, výpůjčky, sázky a obchodování, umožňují uživatelům přímo komunikovat na zabezpečených, decentralizovaných protokolech, zatímco nová řešení identit založená na blockchainu mohou vládám lépe pomoci spravedlivě a transparentně rozdělovat finanční prostředky. Jedním z často uváděných případů použití Defi je převést 1,7 miliardy lidí na světě bez bankovního účtu a zanechaných tradičním finančním systémem.

Společnost Defi, která je propagována jako finance pro 21. století, využívá na blockchainu inteligentní smlouvy bez povolení. Trh DeFi rychle roste s odhadovanou hodnotou 15 miliard dolarů, která je v současné době uzamčena v samo-provádějících finančních produktech vytvořených pomocí počítačového kódu, který často „vystříhá prostředníky“.

GoodDollar je nové základní řešení příjmů

GoodDollar je výsledkem touhy vybudovat produkt Essential Revenue, který je oddělený a nekontrolovaný jednou konkrétní vládou, přičemž těží z mechanismů správy a podpory veřejné blockchainové sítě.

“Při výzkumu společnosti GoodDollar a konceptu základního příjmu jsme si uvědomili, že problémem současného ekonomického modelu je definice úrokové sazby, která vlastně platí pro ty, kteří mají nejvíce peněz.” Chceme-li vytvořit spravedlivější a rovnější ekonomiku, potřebovali jsme pojmout úrokovou sazbu a pouze ji jinak rozdělit.

“Pokud úroková sazba a systém nejsou kontrolovány zemí, jak se řídí a jak jí můžete nakonec věřit?” Blockchain je velmi jasná odpověď – decentralizované finance nám umožňují postavit to jako něco, co je společné dobro, což je otevřený zdroj, který je veřejný, transparentní, řídí se inteligentními smlouvami v kódu, a proto by se mohl potenciálně globálně rozšířit, “říká Assia.

Během několika krátkých dnů GoodDollar připojil tisíce uživatelů z více než 40 zemí, včetně regionů s velkým počtem občanů bez bankovního účtu, včetně Jižní Afriky, Nigérie, Ghany, Keni, Senegalu, Argentiny a Venezuely. Všechny ražby a transakce mincí G $ jsou viditelné v řetězci, přičemž boční řetězce umožňují nízké transakční náklady.

V rámci probíhajícího řešení si projekt klade za cíl poskytnout infrastrukturu professional nasazení základního příjmu na místní, státní a národní úrovni a přilákat desítky milionů občanů.

COVID-19 urychlil potřebu řešení hospodářské krize. Nejen ti občané, kteří byli tradičně finančně vyloučeni, mohou mít prospěch ze základního příjmu, pandemie způsobila obrovskou nezaměstnanost v dělnických a středních třídách po celém světě.

“”Máme skutečně štěstí v eToro, že jsme během krize zažili výrazný růst našeho podnikání, ale uvědomujeme si, že rozdíl ve finanční nerovnosti ve společnosti se díky COVID-19 zvyšuje rychleji.” Po celém světě je dnes podstatně více lidí nezaměstnaných než před devíti měsíci, což nás nyní zaměřuje na další poskytování řešení. Chceme, aby lidé šli na web a vzali si své GoodDollars, našli professional ně využití a řekli o tom světu, “říká Assai.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web