[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Ethereum

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Ethereum

Ethereum

Co je to ethereum

Ethereum, které bylo spuštěno v roce 2015, je open up-supply, decentralizovaná softwarová platforma založená na blockchainu, používaná professional vlastní kryptoměnu ether. Umožňuje vytvářet a spouštět SmartContracts a Distribuované aplikace (ĐApps) bez jakýchkoli prostojů, podvodů, kontroly nebo zásahů třetích stran.

Ethereum není jen platforma, ale také programovací jazyk (Turing entire) běžící na blockchainu, který pomáhá vývojářům vytvářet a publikovat distribuované aplikace.

Shrnutí

  • Etherium je výpočetní platforma a operační systém s otevřeným zdrojovým kódem.
  • Má také vlastní přidruženou kryptoměnu, ether.
  • Jedním z velkých projektů kolem Etherea je partnerství společnosti Microsoft se společností ConsenSys.

Zakladatel Ethereum Joe Lubin vysvětluje, co to je a proč je to důležité

Porozumění ethereum

Aplikace spuštěné na Ethereu běží na kryptografickém tokenu specifickém pro platformu, ether. V průběhu roku 2014 zahájilo Ethereum předprodej etheru, který získal drtivou odezvu. Ether je jako prostředek pro pohyb po platformě Ethereum a je většinou vyhledáván vývojáři, kteří chtějí vyvíjet a spouštět aplikace uvnitř Ethereum. Ether se používá široce pro dva účely: obchoduje se jako digitální směnárna jako jiné kryptoměny a uvnitř Ethereum se používá ke spouštění aplikací a dokonce ke zpeněžení práce.

Podle Ethereum jej lze použít k „kodifikaci, decentralizaci, zabezpečení a obchodování téměř s čímkoli.“ Jedním z velkých projektů kolem Ethereum je partnerství Microsoftu se společností ConsenSys, která nabízí „Ethereum Blockchain jako služba (EBaaS) v Microsoft Azure, takže klienti a vývojáři Company mohou mít cloudové vývojářské prostředí založené na cloudovém cloudu jediným kliknutím.“

V roce 2016 bylo Ethereum rozděleno na dva samostatné blockchainy, Ethereum a Ethereum Traditional, poté, co zlomyseľný herec ukradl finanční prostředky v hodnotě více než 50 milionů dolarů, které byly získány na DAO, sadě chytrých kontraktů pocházejících ze softwarové platformy Ethereum. Nové Ethereum bylo pevnou součástí původního softwaru určeného k ochraně před dalšími útoky malwaru. Od září 2019 bylo Ethereum druhou největší virtuální měnou na trhu, hned za bitcoinem. Je mnohem rychlejší získat etherovou měnu než bitcoin (přibližně 14 nebo 15 sekund na téměř uniformních 10 minut bitcoinu) a v oběhu je mnohem více etherových jednotek než bitcoinů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: