Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

ETF marihuany: klady a zápory

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > ETF marihuany: klady a zápory

ETF marihuany: klady a zápory

Ve Spojených státech probíhala legalizace konopí přírůstkovým tempem, přičemž jednotlivé státy přijaly různé přístupy k marihuaně buď pro lékařské nebo rekreační účely, nebo professional obojí. Přestože se obhájci nadále snaží prosazovat celostátní legalizaci, i postupná cesta k legálnímu konopí, která se již vyvinula, vytvořila značný nový průmysl.

Professional mnoho investorů myšlenka regulovaného a legálního odvětví marihuany naznačuje spoustu nových příležitostí pro investice a růst. Přestože na začátku letošního léta se objevily zprávy o tom, že Kanada provedla zásadní změnu své politiky v oblasti konopí, která umožňuje legalizaci v celé zemi, Spojené státy se dosud nevydaly podobnou cestou. Existuje mnoho politických a regulačních změn a zmatků a investoři nebyli schopni využít potenciál tohoto prostoru tak, jak by chtěli.

Fondy obchodované na burze (ETF) zaznamenaly v posledních letech obrovský růstový proud, pokud jde o aktiva a celkovou popularitu. Z tohoto důvodu bylo možná jen otázkou času, kdy se prostor ETF a začínající legální konopný průmysl setkají. Dnešní investoři si možná říkají, zda jsou ETF marihuany v tuto chvíli užitečné využít svůj čas a peníze, nebo zda je lepší počkat, až bude prostor plně rozvinutější. Níže prozkoumáme některé výhody a nevýhody ETF zaměřených na marihuanu.

Základy ETF marihuany

ETF marihuany fungují v podstatě stejným způsobem jako ostatní ETF. To znamená, že marihuana ETF je fond, který sleduje koš různých jmen souvisejících s legálním konopným průmyslem, stejně jako videohry ETF by sledovaly videohry společnosti nebo energetické ETF sledovaly portfolio energetických oblečení.

V únoru 2017 podala ETF Administrators Group se sídlem v New Jersey plány Emerging AgroSphere ETF. Na konci března pak Horizons ETFs oznámila, že její Horizons Professional medical Marihuana Existence Sciences ETF (HMMJ.TO) bylo podmíněně schváleno professional zařazení na torontskou burzu. Začalo obchodovat 5. dubna 2017 a sledovalo výkon severoamerického indexu lékařské marihuany. Oba tyto ETF byly vyvinuty s přihlédnutím konkrétně k odvětví marihuany pro léčení, podmnožině širšího prostoru konopí.

Obecně však ETF marihuany čelily četným neúspěchům při zahájení. Regulace je velkým problémem, protože mnoho bank váhá s podporou společností sledujících ETF v podnikání, které na federální úrovni ještě není legální. Část důvodu k obavám souvisí se strukturou ETF. V United states of america musí být aktiva ETF zajištěna v americké bance, která drží podkladové cenné papíry. Mnoho lender není ochotno podstupovat toto riziko vzhledem k regulatorní nejistotě.

Na začátku tohoto roku byla spuštěna další konopná ETF s názvem ETFMG Alternativní sklizeň ETF (MJ), ale narazila na potíže, když její správce US Bancorp (USB) odmítl držet svá aktiva. Alternativní sklizeň dokázala obejít své depozitářské problémy tím, že vyměnila index konopí za referenční hodnotu stávajícího fondu a poté znovu spustila. Další úspěšná ETF, AdvisorShares Vice ETF (ACT), začala jako fond nabízející expozici konopí, která není čistá.

Jak investovat do ETF marihuany

Investoři, kteří mají zájem zúčastnit se marihuanové hry ETF, prozatím čelí poněkud omezeným možnostem. ETF Horizons Health-related Marihuana Lifetime Sciences ETF, jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších ETF marihuany, zůstává uvedena pouze na burze v Torontu, i když do svého koše holdingů běžně zahrnuje některé americké společnosti. Američtí investoři, kteří mají zájem o nákup do tohoto ETF, by museli pracovat se službami, které jim umožňují přístup na kanadské trhy.

Pro AdvisorShares Vice ETF a ETFMG Alternate Harvest ETF je proces o něco přímočařejší. Američtí investoři mohou k těmto ETF přistupovat stejným způsobem, jako by chtěli jakékoli jiné americké ETF.

Zaslouží si ETF marihuany místo ve vašem portfoliu?

Pro většinu investorů zůstává největší otázkou ohledně marihuanových ETF, zda stojí za čas a potíže. V této fázi je těžké říci. Navzdory silnému výkonu v některých případech čelí ETF marihuany problémové a nejisté budoucnosti. Vzhledem k tomu, že banky nadále odmítají převzít potenciální právní rizika a rizika spojená s reputací, která přicházejí s podporou ETF, která obchoduje v odvětví, které není na národní úrovni legální, bude pravděpodobně mnoho ETF marihuany, které se nedostanou vůbec. Dokonce i ti, kteří úspěšně projdou procesem spuštění, jako ACT a MJ, pravděpodobně zažijí těžké časy, s velmi napjatými jednáními s regulačními orgány a depozitními institucemi z toho prostého důvodu, že museli dosáhnout svých cílů nekonvenčním způsobem prostředek.

Obchodování se také týkalo ETF marihuany. V polovině května zaznamenala společnost MJ zdravé objemy obchodování a měla aktiva ve výši přibližně 366 milionů dolarů, což z ní professional tento rok představuje úspěšný příběh v oblasti marihuany ETF v Usa. ACT měl na druhé straně aktiva jen 12,5 milionu dolarů, díky čemuž je jeho budoucnost mnohem méně stabilní, a to i pouze z pozice obchodní životaschopnosti. Oba fondy zaznamenaly od začátku roku také celkový pokles, což je professional mnohé investory, kteří se již obávají regulačních obav, ještě méně jistou věcí. Tento pokles výkonu odráží celkový pokles akcií zaměřených také na marihuanu.

Závěr

Investoři, banky, regulační orgány a další jsou znepokojeni budoucností akcie marihuany. Prozatím je těžké říci, jak bude ta budoucnost vypadat. Ačkoli mnozí věří, že existuje důvod k optimismu ohledně případného úspěchu prostoru, pro mnoho dnešních investorů je prostě příliš velká bolest hlavy držet karty s marihuanovými ETF v měnící se krajině. To znamená, že pokud a kdy se legální marihuanový průmysl v United states of america rozběhne, jak předpovídají někteří nadšenci, mohou být nejšťastnější ze svých rozhodnutí ti investoři, kteří se dostali brzy. (Další informace najdete v části „Nejlepší akcie marihuany ke sledování“.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web