Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Erste Financial institution: Rakouská skupina Erste plánuje únorovou dividendu, ale nebude se vzpírat ECB

AkciePrůvodce.cz > Zprávy  > České akcie  > Akcie Erste Bank  > Erste Financial institution: Rakouská skupina Erste plánuje únorovou dividendu, ale nebude se vzpírat ECB

Erste Financial institution: Rakouská skupina Erste plánuje únorovou dividendu, ale nebude se vzpírat ECB

VÍDEŇ 15. října (Reuters) – Rakouská banka Erste Group Bank plánuje vyplatit dividendu na rok 2019 v únoru příštího roku za předpokladu, že Evropská centrální banka (ECB) do té doby zruší doporučení proti těmto výplatám, uvedla ve čtvrtek Erste.

Začátkem tohoto roku ECB řekla bankám https://www.reuters.com/short article/us-ecb-banking companies-idUSKCN24T0MA, aby zastavily zpětné odkupy akcií a výplaty dividend, protože hluboká recese vyvolaná pandemií by vyčerpala většinu jejich dostupného kapitálu.

Erste navrhuje výplatu dividend ve výši 75 centů na akcii na své výroční valné hromadě 10. listopadu, uvedla ve svém prohlášení po uzavření akciového trhu.

„Tato výplata odpovídá přibližně 22% konsolidovaného čistého zisku v roce 2019 a je podmíněna tím, že regulační orgány upraví své současné doporučení, aby upustily od rozdělování akcionářům, a nebudou platit žádná další zákonná omezení zakazující takové rozdělování,“ uvedla společnost.

„Tato platba je naplánována na 15. února 2021, pokud budou 8. února 2021 splněny všechny podmínky,“ doplnila.

Člen bankovní rady ECB Yves Mersch minulý měsíc řekl https://www.reuters.com/article/uk-eurozone-banking institutions-ecb/ecb-may possibly-allow-some-banking institutions-spend-dividends-just after-december-idUKKBN2621BK centrální bankou přezkoumá své doporučení v prosinci a může přejít k pružnějšímu přístupu od případu k případu. (Zpráva Francoise Murphyho střih: Mark Potter)

Souvisí s akcií Erste Lender

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web