Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Erste Bank Hungary poskytuje platby typu „pay-to-pay“ pomocí platební platformy valantic

AkciePrůvodce.cz > Zprávy  > České akcie  > Akcie Erste Bank  > Erste Bank Hungary poskytuje platby typu „pay-to-pay“ pomocí platební platformy valantic

Erste Bank Hungary poskytuje platby typu „pay-to-pay“ pomocí platební platformy valantic

Erste Bank Hungary, dceřiná společnost rakouské skupiny Erste, začala od roku 1997 nabízet vlastní systém pro zpracování požadavku na platbu (R2P) prostřednictvím partnerství s valantic.

Možnosti platby byly rozšířeny o tento nový standard, aby bylo možné zaslat aktivní požadavek na platbu od příjemce k plátci. Díky přizpůsobenému řešení založenému na platebním modulu Real Time Payment Engine (RTPE) společnosti valantic nyní Erste Bank Hungary poskytuje modulárně strukturované řešení platebního centra.

Kromě funkce okamžitých plateb systém poskytuje možnost odesílat žádosti o platby, které musí být spuštěny do pěti sekund. Předpisy Maďarské národní banky dokonce překračují katalog pokynů pro model SEPA R2P, který však nebude dohodnut dříve než v listopadu 2020.

Zpočátku byly možné pouze interní žádosti o platbu banky, ale od července 2020 se služba R2P používá ve dvou dalších velkých bankách v Maďarsku. Během prvních měsíců bylo provedeno více než 500 interních žádostí o platbu. Platební centrum valantic za tímto účelem podporuje nejen identifikaci IBAN: je možná identifikace pomocí čísla mobilního telefonu a jako ID lze použít i e-mailovou adresu.

Platební centrum valantic podporuje všechny příslušné standardy SWIFT a ISO 20022 ve formátu pain, pacs a camt a je kompatibilní s více klienty i více kanály. Platební pokyny lze tedy zpracovávat různými kanály, například elektronickým bankovnictvím nebo podnikovým bankovnictvím.

Souvisí s akcií Erste Bank

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web