Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Ekonomika druhého života

Ekonomika druhého života

Co je ekonomika 2nd Life?

Živé tržiště, kde se virtuální zboží a služby nakupují a prodávají v trojrozměrném herním světě zvaném Next Life. Ekonomika Next Lifetime simuluje ekonomiku volného trhu, kde hráči mohou nakupovat a prodávat virtuální zboží za virtuální nebo skutečné peníze.

Pochopení ekonomiky druhého života

Digitální technologie výrazně zlepšuje způsob, jakým podniky interagují se svými klienty. Jednou z rychle se rozvíjejících forem technologií je virtuální realita, což je způsob, jak pomocí technologie změnit způsob, jakým lidé interagují s jejich prostředím. Tuto technologii používají společnosti professional učení založené na scénářích, školení na pracovišti a zážitkové učení. Společnosti, které investují do programů virtuální actuality, doufají, že svým zákazníkům lépe porozumí a zároveň ušetří náklady na provoz. Hra s virtuální realitou, která do své ekonomiky zapojila mnoho společností a podnikatelů, je Second Daily life.

Next Lifestyle je virtuální svět vytvořený společností Linden Labs a spuštěn v roce 2003. Hra simuluje skutečný svět v tom, že uživatelé (známí jako rezidenti) se mohou volně pohybovat po světě, setkávat se a stýkat se s ostatními obyvateli, zapojovat se do společných aktivit, stavět obytné komerční nemovitosti, vlastnit pozemky a provádět transakce s virtuálním zbožím a službami pomocí skutečné nebo virtuální měny. Virtuální zboží obchodované v ekonomice sahá od uměleckých děl a oděvů po domy a auta. Některým jednotlivcům a podnikům se v ekonomice daří, zatímco jiní bojují a mohou být nuceni k bankrotu, stejně jako reálná ekonomika. Odhaduje se, že Next Daily life má přibližně 1 milion aktivních uživatelů měsíčně. V roce 2015 se HDP ekonomiky Second Lifetime odhadovalo na přibližně 500 milionů dolarů s hrubým příjmem rezidentů v průměru 60 milionů dolarů.

Zboží na tržišti Second Life se kupuje a prodává s centralizovanou virtuální měnou nazvanou Linden Bucks (L $.) Aby si obyvatelé Linden Dollars získali své obyvatele, převádějí své skutečné peníze, např. Eura, na Linden Income na oficiálním serveru směnárny hry známém jako LindeX. Stejně jako tradiční burzovní platforma se i tržní a limitní objednávky nákupu a prodeje provádějí mezi obyvateli. Linden Bucks jsou samy o sobě bezcenné a jejich hodnota může potenciálně podléhat manipulaci s měnou nebo jiným úpravám měnové politiky vývojáři z Linden Labs, kteří měnu vydávají. To znamená, že plovoucí směnný kurz mezi Linden $ a USD zůstal po celou dobu Next Daily life poměrně nevýrazný a za posledních několik enable se obecně pohyboval kolem 250 $ / 1LD $.

Protože lipové dolary mají na reálném trhu stanovitelnou hodnotu, společnost Economic Crimes Enforcement Network (FinCen), úřad ministerstva financí United states of america, uznala Linden Dollars jako konvertibilní centralizovanou virtuální měnu v roce 2013. To znamená, že existují daně důsledky professional každou transakci zahrnující Linden Bucks. Virtuální měna není vnímána jako skutečné peníze, ale jako majetek professional daňové účely. Na transakce Linden Greenback se proto vztahují zákony o dani z nemovitosti. Daňový poplatník je povinen při výpočtu svého hrubého příjmu zahrnout spravedlivou tržní hodnotu všech Lindenových peněz získaných. Pokud daňový poplatník používal virtuální měnu výhradně pro investiční zisky, jsou veškeré kapitálové zisky nebo ztráty z provedených investic náležitě zdaněny.

Virtuální zboží v ekonomice lze také zakoupit pomocí zákonného platidla, jako jsou americké dolary. Obyvatel, který si chce postavit dům nebo firmu, si musí koupit pozemky od Linden Labs. Například 65 356 metrů2 země v ekonomice stojí 1 675 USD v amerických dolarech. Rezidentovi, který má více pozemků, může společnost Linden Labs účtovat měsíční poplatek za používání virtuální země. Tento poplatek se používá k platbě za pronájem prostoru na herním serveru a zvyšuje se s tím, jak si obyvatel koupí více půdy.

Second Life Financial system je centralizované tržiště. To znamená, že Linden Labs, správce ekonomiky, si ponechává pravomoc vydávat více své měny, stahovat měnu z oběhu, udržovat hlavní knihu transakcí prováděných rezidenty a měnit dynamiku hry. V roce 2007, po vyšetřování FBI ohledně praktik hazardních her v ekonomice Next Lifetime, Linden Labs změnila svou dynamiku her tím, že zakázala všechny formy hazardu na svém trhu. Tento krok vedl k tomu, že majitelé kasin zrušili své smlouvy o virtuálním využívání půdy professional provoz a provoz kasin, což významně přispělo k HDP ekonomiky a obrovským výnosům z měsíčních poplatků professional Linden Labs. Ovlivněny byly i banky v ekonomice Next Lifetime, protože některé z nich měly v hlavních kasinech spoustu bankomatů. To vedlo k vyčerpání bankovních rezerv a výsledné platební neschopnosti, která následovala s množstvím žádostí o výběr a běhy virtuálních bank.

Jednotliví uživatelé 2nd Lifestyle nashromáždili obrovské bohatství provozováním v ekonomice Next Everyday living. Nejvíce propagovaným příkladem je Anshe Chung, avatar 2nd Life skutečného jednotlivce, který prostřednictvím Avatar Anshe Chung založil v rámci Second Daily life prosperující virtuální realitní podnikání. Počínaje prodejem virtuálního nábytku, módy a návrhů nemovitostí Chung reinvestovala své zisky do nákupu virtuálního majetku a nakonec se stala magnátem v oblasti nemovitostí. Příklad ilustruje způsoby, jakými ekonomika Second Lifetime odráží aktivity ekonomiky obchodující s fiat měnou. Jednotlivec stojící za Anshe Chungem je dnes multimilionář a zaměstnává desítky virtuálních návrhářů a programátorů, aby podporovali jejich aktivity Next Lifetime.

Kromě toho je známo, že společnosti z reálného světa využily výhody trojrozměrného virtuálního trhu dostupného v Second Daily life. Některé společnosti působí ve virtuální ekonomice na podporu charitativních aktivit, jiné ji používají jako náborovou platformu a další ji používají k propagaci své značky. Společnost Kraft představila své nové produkty prostřednictvím virtuálního supermarketu v Second Existence. IBM a Intel uspořádaly virtuální schůzky. Prostřednictvím platformy bylo propagováno nové vydání parfému Calvin Klein. Společnosti a školy využívají trh jako vzdělávací nástroj pro své zaměstnance a studenty ve světě virtuální reality.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web