Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

eIDV (Electronic Identity Verification)

eIDV (Electronic Identity Verification)

Co je to eIDV (Electronic Identity Verification)

eIDV (Electronic Identification Verification) využívá veřejně dostupné údaje i soukromé databáze k rychlému ověření id jednotlivce. eIDV mimo jiné datové pole používá osobní údaje, jako je jméno, datum narození, číslo sociálního zabezpečení a adresa. Výsledkem hledání eIDV na identitě jednotlivce může být shoda, neshoda nebo částečná shoda.

Shrnutí

  • eIDV je zkratka pro Electronic Identification Verification, která se obecně týká počítačových systémů pro individuální ověřování ID.
  • eIDV využívá veřejné i soukromé zdroje dat k párování jednotlivců na základě několika kritérií, včetně jména, pohlaví, adresy, information narození atd.
  • eIDV se ve finančním průmyslu stále častěji využívá v oblasti vymáhání práva k odhalování a prevenci finančních trestných činů ak boji proti terorismu. Používá ho také soukromý sektor mezi pojišťovnami, realitními agenty a zprostředkovateli pronájmu.

Rozebrat eIDV

eIDV používají banky, makléřské společnosti, finanční poradci a účetní k minimalizaci podvodů a dodržování zákonů o vašich zákaznících, zákonů na ochranu soukromí, zákonů proti praní peněz a zákonů o boji proti financování terorismu (CFT). eIDV používají také pojišťovny, vlády, maloobchodníci, kasina, právníci, zaměstnavatelé, náboráři a realitní agenti jako součást svých procesů náležité péče.

Používá se eIDV

Elektronické ověření identity odpovídá údajům poskytnutým jednotlivcem, jako je jméno, datum narození, adresa a SSN, s různými databázemi, aby se zjistilo, zda existuje shoda.

  • Mezi osobní dokumenty, které mohou sloužit jako zdroje dat pro ověřovací službu, patří řidičské průkazy, pasy, rodné listy a osvědčení o občanství.
  • V eIDV lze použít různé typy veřejných i proprietárních databází, včetně údajů o úvěrové kanceláři, policejních údajích a historii vozidel.
  • Mezi údaje, které lze použít jako zdroje ověření, patří údaje o změně adresy, poštovní údaje, údaje o vlastnictví nemovitosti, údaje o přímém marketingu, údaje o úvěrové kanceláři, údaje o volbách, údaje o veřejných službách (např. Telefon, zemní plyn, elektřina nebo voda) ), telekomunikační záznamy a vládní údaje (například řidičský průkaz, cestovní pas, národní identifikační číslo a číslo národního pojištění).

Výhody eIDV

I když existují náklady spojené s ověřováním identification jednotlivce, může to být z dlouhodobého hlediska levnější, vyhnout se podnikání s jednotlivci, kteří předstírají, že jsou někým, kým nejsou. Například eIDV může detekovat potenciální podvody, pokud se číslo sociálního zabezpečení poskytnuté potenciálním zákazníkem vrátí jako příslušející zesnulému jednotlivci. eIDV lze také použít k identifikaci potenciálních zákazníků, kteří jsou na mezinárodních seznamech sledovaných jako jednotlivci, kteří jsou politicky exponovaní, na vládních sankčních seznamech nebo podezřelých nebo odsouzených za finanční trestné činy.

eIDV lze použít nejen k ověření nových zákazníků, ale také k udržení aktuálních informací o stávajících zákaznících. Je možné, že podniky budou muset dodržovat různé postupy ověřování zákazníků v závislosti na jejich oboru podnikání a zemi jejich působení. Podniky platí za služby eIDV peníze na základě počtu a typů prohledávaných databází za účelem ověření id jednotlivce.

Další úvahy

Aby byla služba eIDV účinná, musí se spoléhat na nejaktuálnější a nejkvalitnější možnou databázi. Některé databáze mohou být přesnější než jiné v závislosti na tom, zda jsou aktualizovány denně, týdně, měsíčně nebo čtvrtletně. Úspěch vyhledávání dále bude částečně záviset na tom, jak rozsáhlá je databáze. I v nejlepším případě může databáze pokrýt pouze asi 80% populace země.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: