Průvodce » Kryptoměny » Kryptoměny strategie » Důkaz aktivity (kryptoměna)

Důkaz aktivity (kryptoměna)

DEFINICE dokladu o činnosti (kryptoměna)

Důkaz aktivity je jedním z mnoha blockchainových konsenzuálních algoritmů používaných k zajištění toho, aby všechny transakce probíhající v blockchainu byly skutečné a všichni uživatelé dospěli ke konsensu o přesném stavu veřejné účetní knihy. Důkazem aktivity je smíšený přístup, který spojuje další dva běžně používané algoritmy – jmenovitě proof of function (POW) a proof of stake (POS).

ROZDĚLOVÁNÍ Důkaz aktivity (kryptoměna)

Nejoblíbenější kryptoměna, bitcoin, používá algoritmus POW, který má vlastní vlastnost zvyšování úrovně obtížnosti těžby, jak plyne čas. Ačkoli tato metoda brání spamovým a hackerským útokům na bitcoinovou síť, vede k tomu, že k těžbě bude stále více výpočetního výkonu, což také zvyšuje náklady na spotřebu energie a náklady na používání hardwarových zařízení new-age. Osoba může těžit nebo ověřovat blokové transakce v závislosti na tom, jak efektivní práci na blockchainu přispěla.

Vzhledem k tomu, že náklady na energii a components spirálovitě stoupaly se zvyšující se obtížností těžby v sítích POW, se jako alternativa ukázal POS. Přiděluje větší váhu účastníkovi, aby těžil nebo ověřoval blokové transakce v závislosti na tom, kolik kryptocoinů má. Ačkoli POS dosahuje účelu snižování účtů za elektřinu a používá nízkonákladový hardware, místo toho podporuje hromadění kryptoměn nebo výdaje.

POW i POS zabraňují šanci na 51% útok – hypotetická situace, kdy skupina účastníků může získat více než polovinu těžebního výpočetního výkonu sítě. To by jim pak umožnilo plnou kontrolu nad sítí, včetně moci zastavit potvrzování nových transakcí, zastavit platby mezi různými uživateli blockchainu a dokonce zvrátit transakce dokončené v minulosti během jejich kontroly nad sítí, což jim umožní zdvojnásobit útratu kryptocoiny.

Zadejte Proof of action (POA), což je hybrid POW a POS, a pokuste se přinést to nejlepší z obou. V POA začíná proces těžby jako standardní proces POW, kdy se různí těžaři snaží překonat jeden druhého s vyšším výpočetním výkonem a najít nový blok. Když je nalezen (těžen) nový blok, systém se přepne na POS, přičemž nově nalezený blok obsahuje pouze záhlaví a adresu odměny horníka.

Na základě podrobností záhlaví je vybrána nová náhodná skupina validátorů ze sítě blockchain, kteří jsou povinni nový blok ověřit nebo podepsat. Čím více kryptocoinů validátor vlastní, tím větší je šance, že bude vybrán jako podepisovatel.

Jakmile všichni validátoři podepíší nově nalezený blok, získá status úplného bloku, identifikuje se a přidá do blockchainové sítě a začnou se na něm zaznamenávat transakce.

V případě, že někteří z vybraných signatářů nejsou k dispozici k podepsání bloku k dokončení, proces se přesune na další vítězný blok s náhodným výběrem nové sady validátorů v závislosti na jejich vkladu mincí a proces pokračuje, dokud vítězný blok neobdrží požadovaný počet podepisujících a stane se úplným blokem. Poplatky / odměny za těžbu jsou rozděleny mezi horníka a různé validátory, kteří přispěli ve svých rolích k odhlášení z bloku.

Vzhledem k tomu, že se POA ožení s POW a POS, kritizuje částečné využití obou. K těžbě bloků během fáze válečných zajatců je stále zapotřebí příliš mnoho energie, a hromádky mincí mají stále větší šanci dostat se na seznam signatářů a hromadit více odměn za virtuální měnu.

POA také brání šanci na 51% útok, jako v POW a POS, protože je nemožné předpovědět, kdo by v budoucnu byl podepisujícím partnerem, a konkurence mezi signatáři v úsporách mincí neumožňuje akumulaci výpočetního výkonu ve skupině .

Decred je autonomní kryptoměna, která využívá mechanismus konsensu POA.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.