Držitel bloku

Co je to Blockholder?

Držitel bloku je vlastníkem velkého bloku akcií a / nebo dluhopisů společnosti. Pokud jde o držbu akcií, tito vlastníci jsou často schopni ovlivnit společnost hlasovacími právy udělenými jejich podíly.

Shrnutí

  • Držitel bloku označuje osobu nebo organizaci, která vlastní podstatnou část akcií nebo dluhů společnosti.
  • Není stanoven počet akcií, aby se někdo stal blokátorem, přestože SEC vyžaduje, aby jakýkoli vlastník akcií s 5% nebo větším podílem podal papírování s uvedením tolik.
  • Kvůli velkému počtu držených akcií mohou držitelé bloků ovlivňovat směrování společnosti prostřednictvím výkonu svých hlasovacích práv a hrozeb prodat své akcie, což negativně ovlivní cenu.

Porozumění držitelům bloků

Blokový vlastník je vlivným akcionářem z důvodu významného bloku akcií nebo dluhopisů společnosti, které vlastní. Obecně neexistuje konkrétní počet sdílených položek, který definuje držitele bloku. Společnosti mohou být upozorněny na významné blokátory prostřednictvím formuláře 13D. Akcionáři musí podat formulář 13D u Komise pro cenné papíry (SEC), když jejich vlastnický blok dosáhne 5% nesplacených akcií společnosti.

Korporace obvykle sledují úrovně vlastnictví akcionářů, aby si byly vědomy toho, jak se akcie obchodují na otevřeném trhu a kdo je jejich vlastníkem. Povědomí o vlastnictví je důležité z důvodu ovlivňování práv spojených s vydáváním akcií.

Společnosti vydávají běžné a preferované akcie s různými ustanoveními a výsadami. Nejběžnější akcie přicházejí s hlasovacími právy, což dává akcionáři právo hlasovat o určitých aspektech společnosti. Akcionáři obvykle hlasují o věcech, jako jsou volby do představenstva, nová emise cenných papírů, podnikové akce a podstatné provozní změny. Mnoho akcionářů hlasuje prostřednictvím zmocněnce, avšak akcionáři se mohou také zúčastnit valných hromad společnosti, aby hlasovali.

Akcionáři obvykle obdrží jedno hlasovací právo na jednu společnou akcii a mohou mít další hlasovací práva s jinými typy akcií. Preferovaní akcionáři obvykle nemají hlasovací práva. Pokud je akcionář blokátorem, mají jeho hlasovací práva větší vliv. V mnoha případech mohou akcionáři akumulovat více akcií, aby zvýšili svá hlasovací práva a vyjádřili obavy ohledně problémů, které vidí ve společnosti. Tito držitelé bloků jsou známí jako aktivisté. Vedoucí pracovníci společnosti ve společnosti se také mohou snažit držet významné pozice v akciích za účelem kontroly hlasovacích práv.

Aktivističtí akcionáři

Aktivističtí investoři obvykle vlastní 5% nebo více akcií společnosti, což z nich činí blokáře. Využívají svá hlasovací práva k lobování za změnu ve společnosti. Píšou vedení společnosti otevřené dopisy a upozorňují na oblasti, které podle nich nedosahují dobrých výsledků. Jedním z nejdůležitějších způsobů, jak usilují o zahájení změn ve společnosti, je představenstvo. Aktivističtí investoři často žádají, aby se místa v představenstvu více podílela na rozhodnutích vedení společnosti.

Držitelé bloků a aktivističtí investoři mohou mít také vliv na hodnotu obchodování s cenami akcií společnosti. Velcí blokáři jako Warren Buffett a Berkshire Hathaway často chválí vedení společnosti nebo podporují rozhodnutí společnosti, což pomáhá zvýšit cenu akcií. V ostatních případech může mít otevřená analýza aktivistovy finanční výzvy a problémů společnosti negativní dopad na cenu akcií.

Mezi příklady velkých držitelů bloků, které mají často vliv na ovlivňování veřejně obchodovaných společností, patří Warren Buffett, Starboard Value, Pershing Square Cash Administration, ValueAct Cash Companions a ThirdPoint Companions.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.