Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Dow vs. Nasdaq: Jaký je rozdíl?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Americké finanční trhy  > Dow vs. Nasdaq: Jaký je rozdíl?

Dow vs. Nasdaq: Jaký je rozdíl?

Dow vs. Nasdaq: Přehled

Kvůli způsobu, jakým lidé často používají fráze „Dow“ a „Nasdaq“, se v některých případech oba tyto výrazy staly synonymem professional „trh“ nebo „ekonomika“. To však může poskytnout nepřesný dojem o tom, na co každý z těchto výrazů ve skutečnosti odkazuje. Zatímco Dow i Nasdaq jsou indexy, které mohou investoři sledovat, žádný z těchto indexů ve skutečnosti neodkazuje na trh nebo ekonomiku obecně. Místo toho jsou to teoretické snímky trhu, které mohou investorům poskytnout představu o tom, jak si vede trh nebo ekonomika.

Shrnutí

  • „Dow“ i „Nasdaq“ odkazují na tržní indexy.
  • Nasdaq také odkazuje na burzu, kde mohou investoři nakupovat a prodávat akcie.
  • I když může být zavádějící na základě toho, jak se termíny často používají, ani Dow ani Nasdaq neodkazují na „trh“ nebo „ekonomiku“.
  • Investoři nemohou obchodovat s indexy Dow nebo Nasdaq, protože jsou reprezentacemi výkonu seskupení akcií ve formě matematického průměru.
  • Investoři však mohou nakupovat indexové fondy nebo fondy obchodované na burze (ETF), které tyto indexy sledují.

Jaký je rozdíl mezi Dow a Nasdaq?

The Dow

„The Dow“ ve skutečnosti odkazuje na Dow Jones Industrial Typical (DJIA), důležitý index, kterému mnoho lidí věnuje pozornost, aby získali informace o tom, jak dobře funguje celkový akciový trh. DJIA není totéž jako společnost Dow Jones and Corporation, která je vlastněna společností News Corp. a vydává časopis The Wall Street Journal.

Index je spíše jedním z mnoha indexů vlastněných společností S&P Dow Jones Indices LLC, společným podnikem společností S&P World-wide (SPGI), CME Team Inc. a Information Corp...

DJIA je cenově vážený průměr 30 významných akcií obchodovaných na newyorské burze cenných papírů (NYSE) a Nasdaq. DJIA vynalezl Charles Dow v roce 1896. Měří výkonnost některých z největších amerických „blue chip“ společností. Průmyslová část názvu je převážně historická jen velmi málo společností z indexu, které mají něco společného s těžkým průmyslem...

Nasdaq

Nasdaq je také termín, který může odkazovat na dvě různé věci: zaprvé je to burza National Association of Securities Dealers Automated Quotations, první elektronická burza, která investorům umožnila nakupovat a prodávat akcie na počítačovém, rychlém a transparentním systému, bez nutnosti fyzického obchodování..Druhý odkaz je na index. Když slyšíte lidi říkat, že „Nasdaq je dnes na vzestupu“, mají na mysli kompozitní index Nasdaq, který je stejně jako DJIA statistickým měřítkem části akciového trhu...

Jak Dow, tak Nasdaq jsou tedy výrazy, které odkazují na index, nebo průměr hromady čísel odvozených z cenových pohybů určitých akcií. Nasdaq obsahuje všechny společnosti, které obchodují na Nasdaq. Většina z nich souvisí s technologiemi a internetem, ale existují také finanční, spotřebitelské, biotechnologické a průmyslové společnosti. Nasdaq sleduje více než 3 300 akcií. DJIA je složena převážně ze společností na newyorské burze cenných papírů a má jen pár akcií kótovaných na burze Nasdaq, jako jsou Apple (AAPL), Intel (INTC), Cisco (CSCO) a Microsoft (MSFT).

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: