Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co jsou Forward Factors?

V obchodování s měnou jsou forwardové system počet bazických bodů přidaných nebo odečtených od aktuálního spotového kurzu měnového páru, aby se určil forwardový kurz professional dodání k určitému datu valuty. Když se k spotovému kurzu přidají entire body, říká se tomu forwardová prémie když jsou physique odečteny od spotové sazby, jedná se o dopřednou slevu. Forwardový kurz je založen na rozdílu mezi úrokovými sazbami dvou měn (měnové obchody vždy zahrnují dvě měny) a časem do splatnosti obchodu.

Přední overall body jsou také známé jako dopředné šíření.

Základní entire body lze přidat nebo odebrat ze spotové sazby. Pokud jsou přidány, jedná se o přední system. Pokud jsou odečteny, jedná se o slevové physique.

Základy předávání bodů

Forwardové body se používají k výpočtu ceny jak za přímý forwardový kontrakt, tak za směnu v cizí měně. System lze vypočítat a provést transakce pro jakékoli datum, které je platným obchodním dnem v obou měnách. Nejčastěji obchodovanými forwardovými měnami jsou americký dolar, euro, japonský jen, britská libra a švýcarský frank.

Dopředu se nejčastěji provádějí po dobu až jednoho roku. Ceny dalších termínů jsou k dispozici, ale likvidita je obecně nižší. V přímém forwardovém devizovém kontraktu je jedna měna nakupována proti druhé za účelem dodání v libovolné datum mimo místo. Cena je spotový kurz plus nebo mínus forwardové overall body k datu valuty. Žádné peníze nezmění majitele do details valuty.

V devizovém swapu se měna nakupuje k blízkému datu (obvykle location) proti jiné měně a stejná částka se prodává zpět k datu forwardu. Sazba za přední část swapu je sazba blízkého data as well as nebo mínus forwardové system ke vzdálenému datu. Peníze mění majitele v obou hodnotových datech.

Slevové spready

Na rozdíl od forwardového rozpětí je diskontní rozpětí měnovými forwardovými body, které jsou odečteny od spotového kurzu, aby se získal forwardový kurz professional měnu. Na měnových trzích jsou forwardové spready nebo physique prezentovány jako obousměrné kotace to znamená, že mají nabídkovou cenu a nabídkovou cenu. V diskontním rozpětí bude nabídková cena vyšší než nabídková cena, zatímco v prémiovém rozpětí bude nabídková cena nižší než nabídková cena.

Shrnutí

  • V obchodování s měnou jsou forwardové system počet bazických bodů přidaných nebo odečtených od aktuálního spotového kurzu měnového páru, aby se určil forwardový kurz professional dodání v konkrétní den valuty.
  • Diskontní rozpětí je forwardové overall body měny, které jsou odečteny od spotového kurzu, za účelem získání forwardového kurzu pro měnu.
  • Když se k spotovému kurzu přidají physique, říká se tomu forwardová prémie když jsou physique odečteny od spotové sazby, jedná se o dopřednou slevu.

Příklady bodů vpřed

Přední overall body jsou často uváděny v číslech, například +13,2 nebo minus -270,68. Ty představují 1/10 000, takže +13,2 znamená ,00132 po přidání k okamžité ceně měny.

Například pokud lze koupit euro proti dolaru ve výši 1,1350 pro location a forwardové human body jsou +13,2, forwardová sazba je 1,13632 (nebo 1,1350 + ,00132).

Jen na základě těchto informací můžeme určit, že úroková sazba v United states je vyšší než v eurozóně. Kladné forwardové body při nákupu EUR / USD nám říkají, že sazba stoupá čím dál do budoucnosti. Důvodem je, že forwardové system kompenzují rozdíl v úrokových sazbách mezi těmito dvěma měnami.

Když na to pomyslíme jinak, je-li úroková sazba eura 1% a úroková sazba United states 2%, můžete rozdíl 1% udělat držením amerických dolarů místo eur. Při výměně nebo zamykání směnných kurzů měn pro budoucnost (forwardový kurz) je to nutné zohlednit.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: