Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Digitální transakce

Co je digitální transakce?

Digitální transakce je bezproblémový systém zahrnující jednoho nebo více účastníků, kde jsou transakce prováděny bez potřeby hotovosti. Digitální transakce zahrnují neustále se vyvíjející způsob, jak dělat věci, kde společnosti zabývající se finančními technologiemi (fintech) spolupracují s různými sektory ekonomiky za účelem uspokojení stále sofistikovanějších požadavků rostoucích uživatelů technicky zdatných.

Vysvětlení digitálních transakcí

Jak se potřeby investorů a uživatelů finančních služeb stávají složitějšími, existuje poptávka po účinných nástrojích professional zjednodušení procesů a transakcí prováděných koncovými uživateli. Je nevyhnutelné, že by finanční instituce musely vzhledem k nárůstu využívání automatizovaných služeb zvýšit počet digitalizovaných služeb a nabídek. Implementace technologie ve finančním průmyslu je nutností pro přežití podniků, protože zákazníci hledají levnější alternativy k tradičním finančním službám. Společnosti Fintech vedly revoluci v transformaci finančního sektoru digitalizací transakčního ekosystému koncového klienta.

Digitální transakce v praxi

Digitální transakce převádí tradiční hotovostní společnost na bezhotovostní. Může to být cokoli, od platby za zboží v kamenném obchodě, přes on-line převod peněz až po investiční obchody. Podívejme se na každodenní transakci, která vypadá docela jednoduše, ale ve skutečnosti je v každém kroku vložena do digitálních složitostí:

Jane platí hotovost pokaždé, když jde do obchodu s potravinami (Refreshing Chain). To znamená, že pokaždé, když jí dojde hotovost, musí podniknout výlet do své banky (Potential Financial institution), aby si doplnila peněženku. Bohužel, pokud potřebuje nějaké peníze po zavírací době nebo o víkendu, bude si muset počkat do dalšího pracovního dne, kdy bude Foreseeable future Bank otevřena pro podnikání. Aby mohla Jane zahrnout do světa digitálních financí, dává Foreseeable future Lender Jane debetní kartu automaticky spojenou s jejím běžným účtem. Až příště Jane nakupuje v obchodě Fresh new Chain, přejde kartou přes ruční zařízení professional zpracování plateb známé jako POS (Position of Sale). Platba proběhne během několika sekund a Jane odchází spokojená domů. Nyní se podívejme na zákulisní digitální transakce.

Debetní karta vydaná Jane je karta Visa. Visa vytváří karty jako Jane, které mají magnetický proužek, který ukládá informace digitálně. Když Jane potáhne magnetický proužek proti POS nebo platebnímu procesoru, informace o transakci se přenesou do Visa. Zpracovatel plateb funguje jako prostředník mezi společnostmi Visa a New Chain. Společnost Visa zaznamenává informace přijaté od zpracovatele plateb a předává je Foreseeable future Financial institution ke schválení. Potential Financial institution potvrzuje, že Jane má na svém běžném účtu potřebné prostředky k dokončení nákupu, a autorizuje transakci. Společnost Visa poté předává tyto informace prostřednictvím automatu POS jako autorizovanou transakci. Přesná částka transakce je odečtena z běžného účtu Jane a procento z této částky, řekněme 98%, je připsáno na účet Contemporary Chain. Zbývající 2% jsou rozdělena mezi Potential Lender a Visa jako jejich poplatek. Ačkoli se proces zdá zdlouhavý, ve skutečnosti k němu dojde během několika sekund.

Výhody digitální transakce

Výše uvedený příklad digitální transakce ukázal, jak výhody přizpůsobení technologie převažují nad náklady professional podniky, finanční instituce a koncové uživatele. Přesto existují digitální iniciativy, které naruší předchozí nastavení digitálních transakcí. Stejně jako kreditní karty narušují používání hotovosti, procesy jako on the net transakce a kryptoměny narušují režim, kde je pro transakce vyžadována fyzická přítomnost a kreditní karty. Portál elektronického obchodu poskytl prostředky, kterými se kupující a prodávající mohou zapojit do digitálních transakcí platformy cloudových služeb poskytly digitální proces professional ukládání dat brány crowdfunding poskytly prostředky, kterými mohou jednotlivci a začínající podniky získat přístup k fondům fóra o půjčování typu peer-to-peer poskytla jednotlivcům způsob, jak si navzájem půjčovat a půjčovat si navzájem bez potíží s tradiční bankovní regulací roboadvisingové nástroje poskytly jednotlivcům způsob, jak naplánovat svou důchodovou fázi atd. To vše představuje digitální transakce, které mohou být postupem času narušeny novými vynálezy.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: