Desk Trader

DEFINICE Desk Traderu

Desk trader je finanční obchodník, který je omezen na zahájení obchodů professional klienty firmy a který není schopen obchodovat s vlastními účty své firmy. Stolní obchodník bude nakupovat a prodávat finanční produkty jménem investorů.

ROZDĚLÁVÁNÍ Desk Trader

Pokud zavoláte zprostředkovatelské firmě a objednáte akcie ve společnosti, s největší pravděpodobností nakonec budete mluvit s obchodníkem, který objednávku převezme a odešle na trh. Stolní obchodníci musí být registrováni u příslušných regulátorů cenných papírů, například u Komise pro cenné papíry a burzy. Jsou považováni za entrance-business profesionály, kteří pracují s investičními analytiky.

Stolní obchodníci hledají příležitosti analýzou finančních i ekonomických údajů. Někdy musí činit velmi včasná rozhodnutí o tom, kdy nakupovat a prodávat cenné papíry nebo jiné finanční produkty na základě cenových výkyvů na trhu. Obchodníci chtějí svým klientům přinést významný zisk s minimálním rizikem. Mohou se specializovat na akcie, dluhopisy, opce a / nebo devizové (Currency trading) trhy.

Rozdíl mezi obchodníkem a investorem

Stolní obchodníci obecně analyzují a dívají se na trh, zatímco investoři analyzují základy společnosti. Obchodníci jsou krátkodobější se svými investicemi a zaměřují se na trendy a emoční reakce trhu. Investoři naopak obvykle nakupují dlouhodobě a zajímají se o finanční zdraví veřejně obchodovaných společností. Jednání obchodníků někdy ovlivňuje aktivitu investorů a naopak.

Druhy obchodníků

Obchodník s pevným příjmem

Obchodník s pevným výnosem obchoduje s produkty s pevným výnosem nebo s dluhopisy, jako jsou státní pokladny a krátkodobé směnky s pevnou sazbou. Jejich klienty mohou být drobní nebo institucionální investoři. Obchodníci s pevným výnosem pracují professional banky, makléře a podobné instituce.

Noise Trader

Obchodník s hlukem provádí krátkodobá rozhodnutí o koupi a prodeji na základě ekonomických trendů. Tito obchodníci nepoužívají ve své obchodní strategii zásadní analýzu. Obchodníci s hlukem jsou reakční, což může vést ke ztrátám, ale tento typ obchodníků je ve skutečnosti velmi běžný.

Sentiment Trader

Stejně jako obchodník s hlukem se obchodník s sentimentem pokouší identifikovat fashionable. Chtějí cenné papíry, které se pohybují na trhu. Na rozdíl od obchodníka s hlukem budou ve své obchodní praxi používat některé základní analýzy.

Obchodník s arbitrážemi

Obchodník s arbitrážemi bude současně nakupovat a prodávat aktiva, aby profitoval z nerovnováhy v ceně. Mohou koupit cenný papír na jednom trhu a prodat ho na jiném trhu za vyšší cenu. Tento typ obchodování je stále obtížnější, protože díky technologickému pokroku bylo obtížné profitovat z cenových chyb.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování