[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Denní obchodování se zlatými ETF: Nejlepší tipy

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Day trading  > Denní obchodování se zlatými ETF: Nejlepší tipy

Denní obchodování se zlatými ETF: Nejlepší tipy

Fondy obchodované se zlatem (ETF) jsou jedním z nejjednodušších způsobů obchodování se zlatem. Existují zlaté ETF se spoustou likvidity a na rozdíl od futures ETF nevyprší. Zlaté ETF také nabízejí rozmanitost: obchodujte s cenou zlata nebo obchodujte s ETF spojenými s producenty zlata. Zlato se stejně jako ostatní aktiva pohybuje v dlouhodobých trendech. Tyto fashionable přitahují velký počet obchodníků v určitých okamžicích a poskytují nejpříznivější podmínky denního obchodování. Zde je návod, jak toho využít.

Shrnutí

  • Professional technické analytiky může obchodování se zlatem využívat několik typů cenných papírů sledujících zlato včetně ETF, podílových fondů podílových listů a akcií těžařů zlata.
  • Zatímco ETF sledují cenu zlata nepřímo prostřednictvím derivátových kontraktů držených fondem, podílové fondy jako GLD a IAU ve skutečnosti nakupují a drží fyzické zlato.
  • Pochopení cenového chování těchto různých nástrojů může pomoci identifikovat vstupní entire body a východy pro krátkodobé obchody a potvrdit stylish a obraty.

ETF vs. podílové fondy

Zatímco SPDR Gold Trust (GLD) a iShares Gold Believe in (IAU) se často nazývají ETF, ve skutečnosti jde o podílové fondy. Tyto podílové investiční fondy (UIT) vlastně vlastní fyzické zlato. ETF je na druhé straně fond, který obvykle investuje do produktů sledujících cenu zlata, jako jsou futures na zlato. ETF a trusty jsou přijatelné pro účely denního obchodování.

Výše uvedené jsou nejlikvidnější a nejaktivněji obchodovatelné investiční fondy se zlatem, které mají v průměru více než 5 milionů a 2 miliony akcií, které si denně vyměňují majitele. IShares Gold Have confidence in je zhruba jedna desetina ceny SPDR Gold Have faith in, a bude tedy mít menší vnitrodenní pohyb v absolutním vyjádření v dolarech, ale nižší cena znamená, že lze obchodovat s větším množstvím. Cena a objem SPDR Gold Have faith in je professional denní obchodování příznivější.

Populární zlatokopecké ETF – fondy, které nakupují akcie zlatokopů a odrážejí jejich výkonnost – jsou Industry Vectors Gold Miners ETF (GDX) a Market place Vectors Junior Gold Miners Fund (GDXJ).

(Související čtení viz: Využití technické analýzy v ETF Gold Miner)

Kdy obchodovat se zlatými trusty a ETF

Volatility je přítel denního obchodníka. Častý pohyb cen spojený s likviditou vytváří větší potenciál professional zisky (a ztráty) v krátké době.

Když se každodenní cena pohybuje nejméně o 2%, zaměřte se na zlaté ETF a trusty. Aplikujte indikátor 14denního průměrného skutečného rozsahu (ATR) na zlatý denní graf, poté vydělte aktuální hodnotu ATR aktuální cenou ETF nebo důvěryhodnosti a vynásobte výsledek 100. Pokud počet není vyšší než 2, pak trh není ideální pro denní obchodování se zlatými ETF nebo trusty.

ETF Gold Miner a Junior Gold Miner jsou obvykle volatilnější než zlaté trusty. Pokud je cena zlata stabilní, mohou těžaři zlata kvůli své větší volatilitě nabídnout o něco více denních obchodních příležitostí.

Obrázek 1. Tržní vektory Gold Miners ETF s ATR (14denní) denní graf. Zdroj: FreeStockCharts.com.

Během sestupného trendu vlevo na obrázku 1 je každodenní pohyb obvykle více než 2% (čtení ATR děleno cenou). Vzhledem k tomu, že se cena na konci roku 2013 posouvá do více bočního období, denní pohyb klesá s poklesem ATR pod 2%. V tomto prostředí bude pravděpodobně méně vnitrodenních příležitostí as menším potenciálem zisku, než když bude ETF volatilnější.

Denní obchodování se zlatem těžařem ETF a zlatými trusty

Když se zlatá důvěra SPDR pohybuje více než 2% denně, zaměřte se na to. Pokud se důvěra pohybuje méně než 2%, vyměňte jeden z ETF zlatokopů. Jedná se o doporučené podmínky professional denní obchodování, ačkoli se zlatými fondy a ETF lze obchodovat následující metodou i v energeticky nezávislých (méně než 2% denních pohybech) časech.

Obchoduje se pouze ve směru trendu. U vzestupného trendu se cena musela nedávno vyšvihnout vysoko a vy se snažíte vstoupit zpět. V určitém okamžiku během odvolání se cena musí pozastavit alespoň na dva nebo tři cenové pruhy (jednominutový nebo dvouminutový graf). Pauza je malá konsolidace, kdy cena přestane postupovat směrem dolů a pohybuje se více do strany.

Jakmile nastane pauza, kupte, když se cena zlomí nad výškou pauzy, protože předpokládáme, že cena bude i nadále stoupat. Pauza musí mít vyšší bare minimum než dřívější houpačka. Pokud tomu tak není, jedná se o varování, že uptrend může být v ohrožení a žádný obchod se neuskuteční. Po vstupu umístěte halt reduction těsně pod nízkou hodnotu pullback:

Obrázek 2. Denní obchod se zlatou důvěrou SPDR. Zdroj: FreeStockCharts.com.

Taktika je u klesajícího trendu stejná cena musela v poslední době klesnout nízko a vy se snažíte vstoupit do pullbacku (v tomto případě bude pullback vzhůru). V určitém okamžiku během odvolání musí cena pozastavit alespoň dva nebo tři cenové pruhy (jedno- nebo dvouminutový graf). Jakmile dojde k pauze, krátký prodej, když cena klesne pod minimum amount pauzy, protože předpokládáme, že cena bude i nadále klesat. Pauza musí mít nižší výšku než předchozí vysoká. Pokud tomu tak není, jedná se o varování, že downtrend může být v nebezpečí, a žádný obchod se neuskuteční. Po vstupu umístěte halt reduction těsně pod nízkou hodnotu pullback.

Cíle a úskalí denního obchodování se zlatem

Tato strategie se pokouší zachytit trendové pohyby v ETF a trustech souvisejících se zlatem. To by mělo být v ideálním případě provedeno, pokud existuje přiměřená volatilita trhu. Jinak je pravděpodobné, že trendy nedojdou a nedosáhnou našeho cíle zisku.

Cíl zisku je založen na násobku našeho rizika. Když se denní volatilita blíží 2%, zaměřte se na cíl zisku dvakrát vyšší než vaše riziko. Když se volatilita blíží 4% a v denním grafu a na denním grafu je silný development, zaměřte se na cíl zisku, který je trojnásobek nebo dokonce čtyřnásobek vašeho rizika.

Na obrázku 2 je dlouhý obchod oceněn na 122,33 USD a halt je umístěn na 122,25 USD, což vede k riziku 8 centů na akcii. Cíl je tedy umístěn 16 centů (2 x 8 centů) nad vstupní cenu, což dává cíl 122,49 $. Během volatilnějších podmínek by mohl být cíl rozšířen na 24 nebo 32 centů nad vstupní cenu (trojnásobné a čtyřnásobné riziko).

Strategie není bez úskalí. Jedním z hlavních problémů je, že pauza v rámci pullbacku může být docela velká, což zase způsobí zastavení a riziko docela velké. V rámci odvolání může být také několik pauz zvolit, který z nich bude obchodovat, může být docela subjektivní. Pokud nedojde k žádné pauze – stačí jen prudký návrat a prudký pohyb zpět trendovým směrem – strategie vás ponechá bez obchodu.

Cíl zisku je fixován na mnohonásobné riziko, aby kompenzoval obchodníky za převzetí tohoto rizika. Cena však může vykazovat známky obrácení, než bude dosaženo cíle.

Volitelným krokem je přesunutí zastávky těsně pod nová minima, jak se vytvářejí během uptrendu, nebo posunutí zastávky dolů na těsně nad nové maxima, jak se tvoří během klesajícího trendu. Zastavení se pohybuje s trendem – funguje jako koncová zastávka – a slouží k zablokování části zisku nebo ke snížení ztráty, pokud se pattern obrátí.

Závěr

Zlato není vždy populární, takže když se cena zlata stěží pohybuje, denní obchodníci by měli nechat zlaté ETF a trusty na pokoji. Když se však volatilita zvýší, je zaručeno denní obchodování. Zaměřte se na obchodování s trendem. Počkejte na stažení a pauzu v ceně. Pauza poskytuje spouštěč professional vstup do obchodu. Když cena vyprchá z pauzy / konsolidace zpět trendovým směrem, použijte obchod. Umístěte zastávku hned za pauzu v ceně. Váš cíl by vám měl kompenzovat riziko, které podstupujete proto stanovte cíl dvojnásobného rizika – nebo potenciálně více v nestálých podmínkách.

(Viz také návod Investopedia, „Nejlepší ETF a co sledují„a náš článek“The Gold Showdown: ETFs vs. Futures. “)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: