Průvodce » Recenze » DEGIRO recenze – návod, poplatky a zkušenosti v 2021

DEGIRO recenze – návod, poplatky a zkušenosti v 2021

Degiro recenze nejlepší brokeři broker akcie makléř návody registrace nízké poplatky
Uživatelské hodnocení22 hodnocení
8.4
9.3
Hodnocení

Tato DEGIRO recenze vám ukáže, zda je DEGIRO podvod nebo důvěryhodný broker, jak to funguje s dividendy, zkušenosti dalších obchodníků, představí vše důležité o brokerovi DEGIRO vhodného zejména pro středně pokročilé a profesionální obchodníky na obchodování (trading). 

V této DEGIRO recenzi také popisujeme jaký je minimální vklad a výběry, případné poplatky brokera, danění dividend z amerických (formulář W-8BEN) nebo evropských akcií, typy účtů, mobilní aplikace a obchodní platforma, zda se dájí s DEGIRO brokerem obchodovat Forex, kryptoměny, akcie, komodity, indexy, CFD, opce a další. Recenze je zakončena shrnutím výhod a nevýhod DEGIRO brokera. Máte s DEGIRO brokerem zkušenosti? Nechte nám komentář na konci této DEGIRO recenze.

DEGIRO broker je několikrát oceněný a regulovaný online broker s velmi nízkými poplatky a širokou škálou produktů pro obchodování na 50 burzách, které se rozprostírají ve 30 různých zemích. Mají komplexní škálu obchodních nástrojů a vzdělávacích materiálů.

DEGIRO je jeden z nejoblíbenějších evropských brokerů díky nízkým poplatkům a dobré funkcionalitě. Doporučujeme zejména pro pasivní investování do zahraničních akcií a ETF (lze snížit daň pomocí formuláře W-8BEN-E a to jednoduše přímo v nastavení) nebo do US dividendových akcií. České dividendové akcie ovšem daníte srážkovou daní 35%, na ty doporučujeme spíše brokera LYNX níže.

Shrnutí DEGIRO recenze

Obsah recenze

Společnost DEGIRO, která byla zahájena v roce 2013 z Nizozemska, je online broker poskytující více než 600 000 soukromých investorů z více než 18 zemí s nízkými sazbami za obchodování s produkty a trhy po celém světě na investiční platformě vhodné pro všechny typy investorů. Umožňují soukromým investorům pohodlně spravovat své podnikání online prostřednictvím jedné intuitivní a uživatelsky přívětivé obchodní platformy.

Posláním společnosti DEGIRO je „poskytnout přidanou hodnotu rozvojem cenově dostupných finančních služeb na míru pro investory po celém světě.“ Jejich vizí je „kombinace technologie a finančních znalostí k vytvoření vysoce kvalitních a nákladově efektivních finančních služeb pro každého.“

Společnost DEGIRO poskytuje klientům obchodní nástroje a možnosti, jak investovat, jak a kdy chtějí, s přístupem ke globálním burzám poskytovaným kdykoli a kdekoli z jakéhokoli zařízení.

Funkce DEGIRO:

 • Investujte na globálních trzích s velmi nízkými sazbami
 • Komplexní sada obchodních nástrojů, funkcí a služeb
 • Přístupný kdykoli a odkudkoli
 • Bezpečné obchodní prostředí
 • Několik mezinárodních ocenění
 

Věří v transparentnost, povzbuzují uživatele k porozumění rizikům obchodování a zobrazování poplatků v rozpisu poplatků a nabízejí kalkulačku nákladů, která vám umožňuje vypočítat náklady předem, než začnete obchodovat. Publikují pravidelné zprávy, aby informovali trh o pokroku společnosti. Nejnovější údaje a výsledky jsou veřejně zobrazeny na webových stránkách společnosti DEGIRO.

Společnost DEGIRO byla uznána jako jeden z nejlevnějších a nejlepších online brokerů v Evropě, která získala více než 57 mezinárodních ocenění, včetně toho, že byla zvolena za nejlepšího nízkonákladového obchodníka s cennými papíry 2017 a 2018 od vysoce respektované Financial Times a Investors Chronicle (UK).

DEGIRO broker recenze oceněný broker 2018 akcie

DEGIRO recenze: oceněný online broker

Mezi další pozoruhodná ocenění patří Best Mobile Share Dealing 2017 (Financial Times and Investors Chronicle UK), Best Stock Broker 2019 (Rankia Portugal), Best Broker 2018, 2017 & 2016 (Rankia Spain), Best Online Broker 2018, 2017 & 2015 (Golden Bull Awards Netherlands), Best Broker 2018 (Danish Shareholders Association Denmark) a mnoho dalších.

Akciový broker DEGIRO mezinárodní ceny a ocenění

DEGIRO recenze: mezinárodní ocenění

DEGIRO má online vzdělávací centrum určené k pomoci obchodníkům zlepšit jejich obchodní znalosti. Jsou také partnery společnosti CME Group, aby poskytli investorům další vzdělávací obsah, aby mohli dále zlepšovat své chápání finančních produktů a služeb.

DEGIRO je inovativní broker, kteří implementují nejnovější technologie, aby zajistili, že zůstanou v čele obchodního průmyslu. Kromě konkurenceschopných cen a velkého výběru trhů mají vlastní vývojový tým, který vyrábí inovativní obchodní nástroje přizpůsobené potřebám klientů.

Klienti mají přístup na globální trhy, včetně Austrálie, Japonska, Hongkongu, ve srovnání s některými jinými brokery, kteří poskytují přístup pouze na evropské a americké burzy. To dává obchodníkům příležitost vytvořit v rámci svého portfolia větší rozmanitost.

DEGIRO recenze: regulace

DEGIRO je multiregulační broker pod dohledem chování Německého úřadu pro finanční trhy Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (BaFin). DEGIRO broker je také registrován u Financial Conduct Authority (FCA) ve Velké Británii pod registračním číslem 595455.

Společnost DEGIRO se zavázala poskytovat klientům bezpečné prostředí pro obchodování. Ochrana dat a úschova aktiv klientů má zásadní význam.

Společnost DEGIRO zajišťuje, aby investice klientů byly chráněny a bezpečně drženy. K držení klientských aktiv na oddělených účtech odděleně od společností využívají samostatnou entitu uschovatele. To znamená, že nemohou použít vaše prostředky k žádným jiným účelům a v nepravděpodobném případě, že by se něco pokazilo, nelze klientské prostředky použít jako zpětně získatelná aktiva pro věřitele společnosti DEGIRO.

DEGIRO recenze obchodní platformy

Společnost DEGIRO nabízí interně vyvinutou proprietární obchodní platformu, ze které můžete přistupovat ke svému portfoliu, streamovat nabídky v reálném čase, novinky z trhu a provádět širokou škálu možností objednávek.

Obchodní platformy na DEGIRO brokerovi mobilní aplikace

DEGIRO recenze: obchodní platformy

Obchodní platforma DEGIRO WebTrader

Platforma DeEGIRO WebTrader je velmi uživatelsky přívětivá s komplexní řadou nástrojů. Spouští se přímo ve většině moderních webových prohlížečů a nevyžaduje žádné další stahování ani instalaci softwaru.

Rychlé obchodování

Platforma reaguje okamžitě, takže můžete rychle a snadno zadávat objednávky pomocí tlačítka QuickOrder, které se nachází v horní části každé stránky.

DEGIRO obchodní platforma rychlé obchodování fast trader

DEGIRO recenze: obchodní platforma – rychlé obchodování

Ceny akcií v reálném čase

Platforma zobrazuje živé přenosové rychlosti všech hlavních světových trhů a burz v reálném čase.

Obchodní platforma streaming ceny v reálném čase

DEGIRO recenze: obchodní platforma real-time ceny

Kniha objednávek Bid/Ask spread

Platforma zobrazuje živé přenosové rychlosti všech hlavních světových trhů a burz v reálném čase.

Kniha objednávek na DEGIRO brokerovi Bid/Ask spread u akcií

DEGIRO recenze: obchodní platforma nabídka spread kniha objednávek

Částka zadaných objednávek ("Orders placed")

Objednávky lze pohodlně a rychle zadávat podle počtu zásob nebo celkové hodnoty objednávky. Tím je zajištěno, že znáte přesné množství akcií, které můžete koupit nebo prodat.

Degiro Recenze: Obchodní platforma Objednávky Uložená částka

DEGIRO recenze: obchodní platforma objednávky

Seznam oblíbených položek

Na platformě můžete snadno vytvořit seznam svých oblíbených produktů, na které můžete kdykoli snadno odkazovat.

Seznam oblíbených akcií a finančních instrumentů na DEGIRO

DEGIRO recenze: seznam oblíbených aktiv

DEGIRO mobilní aplikace

DEGIRO mobilní aplikace investování obchodování akcie
DEGIRO mobilní aplikace investování obchodování akcie
DEGIRO mobilní aplikace investování obchodování akcie
DEGIRO mobilní aplikace investování obchodování akcie
DEGIRO mobilní aplikace investování obchodování akcie
DEGIRO mobilní aplikace investování obchodování akcie

Oceněná mobilní obchodní aplikace DEGIRO je volně dostupná pro zařízení Android a iOS z příslušných obchodů s aplikacemi. Je vhodný pro začátečníky i pokročilé obchodníky s velmi dobrými recenzemi a vysokým skóre od tisíců uživatelů.

Mobilní aplikace je užitečná pro ty, kteří potřebují sledovat své portfolio a možnosti obchodování na cestách. Zobrazuje nabídky v reálném čase, zprávy o akciových trzích a udržuje všechny stejné možnosti objednávek, jaké jsou k dispozici na platformě WebTrader.

Ocenění získaná mobilní aplikací DEGIRO zahrnují Best Mobile Share Dealing 2017 (Financial Times & Investors Chronicle) a Best Mobile Trading App 2018 (Investment Trends).

DEGIRO mobilní aplikace obchodování trading
DEGIRO mobilní aplikace obchodování trading

DEGIRO nástroje k obchodování

Široká škála obchodních nástrojů poskytovaných společností DEGIRO se pohodlně implementuje v rámci obchodní platformy a lze je použít při provádění analýzy trhu, umisťování obchodů, správě pozic, nastavování oznámení a dalších.

DEGIRO kalkulačka nákladů

DEGIRO nabízí bezplatnou kalkulačku nákladů, která vám pomůže připravit vaše pozice. Náklady na obchodování mohou mít významný dopad na návratnost, takže je důležité si uvědomit všechny náklady, které vám vzniknou při investování.

Degiro Recenze: Kalkulačka nákladů

DEGIRO recenze: kalkulačka nákladů

DEGIRO vzdělávání

DEGIRO má obchodní akademii, která se věnuje pomoci klientům dozvědět se více o investování, různých trzích, obchodních strategiích, obchodních nástrojích, řízení rizik a dalších.

Lekce investování a obchodování

Lekce obchodování poskytované společností DEGIRO zahrnují finanční produkty, typy objednávek, určování cen, různé strategie pro různé typy investorů a mnoho dalšího. Pro všechny úrovně obchodníků existuje dobrá škála témat.

Degiro Recenze: Obchodní lekce

DEGIRO recenze: obchodní lekce

Vzdělávací videa k investování a obchodování

Jakmile projdete lekcemi obchodování a budete připraveni aplikovat získané znalosti, máte DEGIRO sadu video tutoriálů, které vám pomohou naučit se používat obchodní platformu DEGIRO. Podívejte se také na jejich investiční akademii a manuál ohledně investičních rizik.  

Degiro Recenze: Obchodování Výuková videa

DEGIRO recenze: obchodování výuková videa

Nabídka aktiv na DEGIRO

Společnost DEGIRO nabízí přístup k celosvětovým investicím na více než 50 burzách ve 30 různých zemích. To zahrnuje akcie, akcie, ETF, dluhopisy, opční listy, opce, futures, pákové produkty a investiční fondy (nejsou uvedeny).

Degiro Recenze: Obchodní nástroje

DEGIRO recenze: aktiva

Obchodní účty a poplatky

DEGIRO nabízí soukromým investorům šanci obchodovat za profesionální ceny. Na svých webových stránkách mají užitečný srovnávací nástroj, který vám umožňuje vidět úspory, které byste mohli dosáhnout ve srovnání s jinými online brokery.

Poplatky se liší v závislosti na trhu a obchodovaných aktivech a také na tom, zda jste zákazníkem se základním, aktivním nebo obchodním účtem. Úplný aktuální seznam sazeb DEGIRO najdete na jejich webových stránkách v rozpisu poplatků.

Držitelům účtů nejsou účtovány žádné poplatky za nečinnost ani minimální obchodní limit. Neexistují také žádné roční poplatky za údržbu, servis nebo úschovu.

Neposkytují demo účty, protože otevření účtu u nich je velmi rychlé a nevyžaduje minimální vklad.

Vzhledem k tomu, že poplatky za zprostředkování se mohou lišit a měnit, mohou existovat další poplatky, které nejsou uvedeny v této recenzi společnosti DEGIRO. Před otevřením broker účtu DEGIRO pro online obchodování je bezpodmínečně nutné zkontrolovat a porozumět všem nejnovějším informacím.

Zákaznická podpora na DEGIRO

Společnost DEGIRO poskytuje zákaznickou podporu prostřednictvím e-mailu a telefonu. Service desk je k dispozici pro přijímání hovorů od pondělí do pátku od 7:00 do 21:00 GMT. Mají také archiv často kladených otázek (FAQ), který obsahuje řadu nejčastěji kladených otázek s podrobnými odpověďmi. To vám může poskytnout okamžité odpovědi na některé otázky, které byste mohli mít.

Vklady a výběry na DEGIRO

Společnost DEGIRO nabízí bankovní převody a Trustly pro vklad a bankovní převody pro výběr prostředků z vašeho obchodního účtu. Za výběr nebo vklad peněz prostřednictvím manuálního převodu peněz neúčtují žádné poplatky. Po provedení ručního převodu peněz budou prostředky na vašem účtu obvykle k dispozici po 2–4 pracovních dnech.

Společnost DEGIRO striktně nepřijímá platby třetích stran. Všechny prostředky vložené na váš obchodní účet musí být pod stejným jménem jako váš obchodní účet DEGIRO.

Účty lze otevřít v EUR, USD, GBP, CHF, SEK, NOK, DKK. Možnosti různých měn jsou výhodné, protože poplatky za převod měny se při používání účtu ve vlastní měně neplatí.

Otevření DEGIRO účtu

Otevření účtu u společnosti DEGIRO lze dokončit zcela online, do 10 minut. Proces registrace je rychlý a jednoduchý bez nutnosti minimálního vkladu.

Vyplňte krátký formulář, po kterém budete muset ověřit svou e-mailovou adresu. Poté musíte nahrát doklad totožnosti, například pas nebo řidičské průkazy, a doklad o adrese, například účet za služby, který není starší než 3 měsíce.

Jakmile bude váš účet ověřen týmem interních účtů, budete jej moci financovat a zahájit obchodování.

Pokud budete mít během procesu registrace nějaké dotazy, zákaznická podpora vám ráda pomůže.

Degiro Recenze: Registrační formulář účtu

DEGIRO recenze: registrační formulář

DEGIRO recenze závěr - nejlepší broker na akcie a ETF?

DEGIRO je zavedený a multiregulační online broker s velmi konkurenčními poplatky a širokou škálou aktiv pro obchodování na intuitivní interní obchodní platformě. Získali několik ocenění a nadále rostou a slouží soukromým investorům po celém světě. Na webových stránkách společnosti DEGIRO je volně k dispozici dobrý výběr vzdělávacích materiálů, několik obchodních nástrojů zabudovaných do platformy a užitečný nástroj pro kalkulaci nákladů.

Investování zahrnuje rizika. Můžete přijít o svůj vklad. Společnost DEGIRO vám doporučuje investovat pouze do finančních produktů, které odpovídají vašim znalostem a zkušenostem.

Tip: Rozmyslete si, zda jste aktivní investor nebo spíše pasivní investor (jednou za čas vložíte peníze a nakoupíte konkrétní akcii/indexový fond. Pokud jste aktivní investor, LYNX broker provás bude vhodnější volba. Platí se u něj sice větší poplatky, ovšem máte přístup k více investičním produktům a hlavně můžete investovat/obchodovat v premarket a after hours, což je pro aktivní investování dost důležité.

DEGIRO recenze: často kladené dotazy

DEGIRO broker segmentuje váš účet tak, aby byl oddělen od aktiv DEGIRO. V nejhorším případě (např. bankrot) se věřitelé vašich investic nemohou dotknout. Nizozemský systém ochrany investorů se vztahuje také na účty DEGIRO.

Ačkoli DEGIRO broker není regulovaný broker ve Švýcarsku, entita je regulovaná v Nizozemsku orgánem NL pro finanční trhy (AFM) a nizozemskou centrální bankou (DNB).

Ne, musíte si vytvořit účet a vložit svůj první vklad.

Objednávky na DEGIRO lze zadávat jednoduše vyhledáním produktu, který chcete provést, kliknutím na tlačítko Koupit a definováním částky. Další podrobnosti najdete v celé recenzi.

Ano, DEGIRO broker je k dispozici obyvatelům České republiky a proces otevření účtu je rychlý a snadný. Jednoduše si otevřete účet podle postupu v této recenzi a začněte vložením vkladu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 31 Průměrné hodnocení: 4.8]
Degiro recenze broker hodnoceni investování do akcií nízké poplatky
Degiro broker
Degiro recenze
DEGIRO nabízí obchodování s akciemi za rekordně nízké poplatky a investování do ETF s nulovou provizí, což z brokera dělá skvělou volbu pro investory plánující držet akcie po delší dobu.Velká nabídka produktů a trhů (NYSE zpožděno o 15 min). Jednoduchá webová platforma a mobilní aplikace. Degiro používáme a je vhodné i na US dividendové akcie daněny srážkovou daní 15% díky použití formuláře W8BEN, české akcie jsou daněny srážkovou sazbou 30% takže u CZ akcií spíše doporučujeme Fio nebo jiné brokery.
Otevření účtu
9
Vklady a výběry
9
Nabídka trhů a produktů
9
Poplatky za obchodování
10
Platforma a aplikace
9.5
Zákaznická podpora
9
Uživatelské hodnocení22 hodnocení
8.4
Výhody
Velice nízké poplatky za obchod (jedny z nejnižších v porovnání s ostatními brokery)
Poměrně velká nabídka produktů a akciových titulů
Při zvolení trader účtu možné obchodovat na margin až 100% peněžního vkladu
Jednoduchá webová platforma a mobilní aplikace
Nevýhody
Omezené možnosti financování (pouze bankovní převod, trvá cca 2 dny)
Nelze sledovat výkonost portfolia, může být někdy zmatečné
Omezená zákaznická podpora (pouze v EN)
Není k dispozici demo účet
9.3
Hodnocení
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

35 komentářů

 1. 9.7
  Nejlevnější broker, super zkušenost

  Degiro používám už asi 3 roky, mám tam trader profil tzn. možnost 50% margin z peněz co tam mám. Musím říct, že opravdu jeden z nejlepších brokerů co jsem našel, poplatek za obchod třeba 0,50 EUR což je super třeba na averging down když děláte více nákupů akcií a můžete tím tak snížit průměrnou cenu. Jediná nevýhoda je asi že nemůžete moc dobře sledovat výkonost portfolia ale to je maličkost. Za mě určitě top broker!

  Detailní hodnocení
  Leave A Review

  Otevření účtu
  9.6
  Vklady a výběry
  9.9
  Nabídka trhů a produktů
  9.5
  Poplatky za obchodování
  9.8
  Platforma a aplikace
  9.6
  Zákaznická podpora
  10
  46
  0
 2. Zkouším najít nějaký způsob jak dostat hlavní holdings ETFek co má Degiro. Nechci už po X-té držet třeba FB nebo AAPL v dalším ETF. Našel jsem na Redditu tohle (https://docs.google.com/…/1P1TQ4A0ZfvWArmL5U…/edit…) Nejsou tam holdingy, ale možná to někomu pomůže vybrat ETFko, které na Degiru je, a vyhovovalo by jeho potřebám.
  Nevíte jak automatizovaně najít holdingy ETFek z degira (bych si na to napsal skript)? Teď se mi zdá jako jediná cesta jít jedno ETF po druhém a přes ty různé stránky providerů to hledat a vykopírovávat…

  1. UCITS ETFka povinně zveřejňují výroční a pololetní zprávu. Stačí zadat do vyhledávače ISIN fondu a semi-annual/annual report, rozsekat stažené PDFko do více dílů, kde je společná zpráva pro více fondů, vyparsovat tabulku největších pozic, kde se používá zkrácený název investičního nástroje podle ISO 18774 FISN vedle kterého je uvedená absolutní a relativní velikost pozice ve fondu.
   Pár let zpátky větší evropští správci pozice ve stažitelných excelech na denní bázi (stejně se ta data musela reportovat, takže se házela i veřejně spotřebitelům), ale pak u fondů, které měly omezené obchodní dny zkoušeli lidi frontrunning a tato praxe přestala komplet. IB má ETF analyser.

   1
   0
 3. Mám Degiro, řeším prodej akcií před časovým testem, abych nepřekročil 100 k kvůli danění. Tohle je jeden z minulých výkazů. Chápu to správně, že vlastně každý nákup mi jde i do příjmové složky, tzn. v níže uvedeném případě bych mohl reálně prodat už pouze za cca. 33 k? Systém FPT využívají i jiní brokeři nebo je to specialita/slabina jen Degira?

  1. ano, je to tak … FPT je jako každý jiný fond a je potřeba při danění na to brát ohled, bohužel

   1
   0
 4. Degiro – vklad
  posíláte czk přímo na degiro a čekáte až se převedou na eur, nebo třeba přes revolut? Jak to vychází líp?

  1. Musíš to posílat v CZK. Jinak se ti to vrátí zpět. Stejně jako výběry jsou jen v CZK. Na převod nemusíte čekat, CZK-EUR je bez poplatku.

   1
   0
 5. Ahoj, používáte někdo Degiro (jako platforma, jako psolečnost a co se týká zdaňování)? Nebo byste doporučili něco jiného? Mám u nich účet, poslal jsem is tam peníze, ale než zainvestuji, chtěl bych znát názor Vás co tomu rozumíte, abych si případně poslal peníze zpět a šel jinam. FIO mi nevyhovuje (hrozné UI brokera, ale jako banku je mám rád), LYNX jsou od 100k CZK (chci investovat pod 100k). Děkuji za názory.

  1. IMHO do 100k bych o ničem jiném než Degiru asi neuvažoval. Pokud chcete akcie tak možná i revolut. Je to malá částka, tak se musí najít varianta, kde vám to všechno nesezerou poplatky.

   1
   0
 6. Teď to taky studuju. Když se podíváš tak u bacis/active není poplatek žádný. Výhoda u custody je, že cenné papíry jsou drženy odděleně a není umožněno jejich zapůjčení třetím stranám. Ale není umožněno shortovat, využívat službu Debit money, nebo obchodovat finanční deriváty. U účtu Custody jsou navíc účtovány poplatky za zpracování dividend a kupónů. U těch akumulačních nevím. https://www.degiro.cz/helpcenter/faq/poplatky/974

 7. Na Xetre se zdaní dividenda ze stejného ETF německou daní (cca 26.5%), na Londýnské burze 0%, na Amsterdamske burze 15%. Co se týká daňového přiznání, tak při nákupu v německu lze strzenou daň uplatnit v plné výši a už se nic nedodani, ale vtatka je komplikovana a v našich objemech nerentabilni. Z Londýna není co uplatnit takže v daňovém přiznání zdanit dividendu 15%. Z Amterdamu je možné uplatnit 10% z těch stržených 15% takže se dodaňuje dalších 5%, celkove to udělá tedy 20%. Ještě vychází myslim dobře Paříž, tam se strhne myslím 15 a i 15 se dá uplatnit. Nicméně na etf určitě doporučuju Londýn, dividenda přijde ve 100% výši a pak se jen udělá přiznání a zaplatí se. Co se týká akcií, co jde tak nakupujte v Americe na Nyse a Nasdaq, hlavně samozřejmě americké firmy, ale já tam mám i ADRka z Evropy a některé kanadské společnosti; další volbou na akcie je pro mě opět Londýn.

 8. Ve smluvních podmínkách Degiro stojí, že může až 30% vašich pozic “půjčovat” třetím stranám nebo si je sama jako společnost vypůjčit. Zůstatek na účtu se nezmění, akcie vám vrátí, dle smlouvy je vše zajištěno apod., ale s něčím takovým jsem se ještě nesetkal. Přijde vám to OK? Trochu teď váhám, jestli tam účet vůbec otevřít, zdá se mi to takové nějaké podezřelé, ale rád se nechám poučit.

  1. Co si pamatuju, kdyz jsem to cetl, tak:
   – pujcuji akcie tem, kteri spekuluji na pokles (prodaji draho vypujcene akcie -> klesne to -> nakoupi za levno -> vrati akcie -> profit)
   – co si pujci, tak zase musi zpatky nakoupit. pokud to nezvladnou nakoupit, tak se za to zarucuje degiro
   – kdyz s tim souhlasite, muzete delat to same a muzete obchodovat na margin
   – v podstate je to win-win situace

   0
   0
  2. Je to naprosto bežná praxe, nemělo by se tě to nějak dotknout, pokud má broker kvalitní risk managment a dokáže ty krátké pozice včas násilně likvidovat, dokud ti shortaři ještě mají čím to krýt. V extrémním případě by teoreticky mohlo dojít k situaci, kdy nejen spekulant nemá prostředky, aby ty akcie koupil zpátky, ale nemá je ani broker, aby je koupil ze svého abys nic nepoznal a v takovém případě by zkrachoval. Je to ale díky všemožným regulacím velmi velmi nepravděpodobné.
   Neptej se tedy zda broker nechává ostatní tvé akcie shortovat, ano nechává. Tebe to neovlivňuje, když se je náhle rozhodneš prodat, tak zkusí alokovat jiné akcie pro shortaře nebo mu násilně zavře pozici (closing call), to je prostě riziko shortu.
   Ptej se spíš, co z toho máš. Interactive Brokers ti dává polovinu příjmů z úroků, které účtuje za takové vypujčení akcií. To u některých extrémně shortovaných akcií, které nemají dostatečnou základnu hodlerů může být i přes deset procent ročně, které ti přistávají na účtu prakticky jen za to, že ty ty akcie držíš

   1
   0
 9. Ahojte. Máte prosím na Degiro nějaké alternativy k ETF SPHD, VYM, VIG, VTI, VOO? A další otázka, kde prosím hledáte dividendové výnosy akcií a ETF a další informace? Používáte dividend.com, nebo nějakou jinou stránku? Díky moc za rady!

  1. aletrnativy k usa etf hledam na justetf.com
   jen je treba nahore prepinat mezi domicilem investora, protoze nabidka a vysledky vyhledavani se nekdy dost lisi pro napr nemeckeho a holandskeho investora (nejpsis to filtruje podle burz dle domicilu investora a z ostatnich evropskych to nenabizi, tak je treba nahore prepinat)

   0
   0
  2. Já mám třeba SPPW a SPYY, což jsou trochu alternativy k tomu VTI. A k tomu VOO mám CSPX/CSSPX (iShares Core S&P500)

   0
   0
  1. ETF kupuju 10AJ a přímo Deutsche wohnen, ProLogis, Vonovia, Innovative properties, American Tower, Welltower, Digital Realty … Mam store capital a riocan a jsem s nema spoko

   0
   0
  1. Jsem tím poměrně masivně zasažen, protože jsem klientem Degiro od 2013. Mám některé pozice aktuálně 70% down, což by mi nevadilo, kdyby mě nenutili to prodat ?. U jiných jsem v plusu, ale není splněn časový test, takže je budu muset danit.
   Pak taky mám některé ETF, které mají stejný název, ale jiný ISIN podle seznamu. Předpokládám, že určující je u zavírání právě ISIN.
   Psal jsem na podporu, jestli by to mohli nějak zdůvodnit, protože regulatorní důvod k tomu podle mě žádný není

   0
   0
  2. Jde nějak jednoduse najit kterych mych produktu se to tyka? Ten seznam zrusenych je velky… zaroven nevidim jednoduchy zpusob jak vyexportovat ISINy (a udelat kontingencni tabulku) tech co drzim. Nebo jiny zpusob (myslel jsem si, ze kdyz nejdou nakoupit, uz neuvidim tlacitko N k nakupu, ale vidim ho u vseho co drzim)… jak to delate prosim?

   0
   0
 10. Zdravím,
  otázka na koupi akcií, které jsou součástí PX indexu (myšleno obchodují se na CZ burze), ale mají zahraniční ISIN. Jedná se mi o Avast. Přes kterého brokera nakupujete? Je výhodnější použít Fio e-broker nebo Degiro? (používám jen tyto dvě platformy) Jelikož i na Degiru je Avast veden v CZK, tak mě trochu mate případná měnová konverze.
  Díky za rady

  1. Já ho kupoval přes Londýn, protože dostávám nezdaněnou dividendu (daním v UK a do 2000£ neplatíme daň z dividend).

   1
   0
 11. Víte prosím někdo, jestli je možné u Degiro mít otevřený zároveň Custody i Basic účet?

  1. Ano. Je třeba si udělat druhou registraci a pokud hodláte posílat peníze na oba účty z Vašeho stejného bankovního účtu pak je nutné v poznámce pro platbu uvést název toho účtu-login na který se to má připsat. Jinak Vám platbu zastaví a nebudou vědět co s ní a kontaktuje Vás tech. podpora. Vyřešeno za den – osobní zkušenost. Od té doby jsem si udělal šablony.

   0
   0
 12. Zdravím! Nastavoval někdo na Degiru dvoufaktorové ověření a pak se mu podařilo někde sehnat backup kódy (pro případ, že ztratíte telefon)? Nemůžu to nikde najít, Degiro by mělo backup kódy pro 2FA ověření nabídnout, ale neděje se tak. Nebo je to skutečně tak, že vás Degiro staví do pozice, kdy jste se zapnutým 2FA bez backup kódů se ztraceným telefonem úplně v pytli? Zkrátka a dobře – s nastaveným 2FA hledám backup kódy, které zadám místo kódu z Google Authenticator, ale nemůžu to najít a na Googlu to nikde neřeší. Neřešil tohle někdo už? Díky předem!

 13. Zdravím!

  V mém nedávném příspěvku jsem úspěšně dostal odpověď na otázku ohledně volby brokera (nakonec vybrána kombinace DEGIRO + IB) pro svůj dlouhodobý (horizont 20-40 let) investiční záměr. Nyní se přesouvám k tomu nejpodstatnějšímu, tedy k výběru samotných indexových fondů, do kterých budu investovat.

  Nejlépe se mi asi zatím jeví tato kombinace:

  – 60% Investice do Vanguard S&P 500 UCITS ETF (kopíruje S&P 500, na DEGIRO možnost nákupu bez poplatků)

  – 30% Investice do Vanguard FTSE All-World UCITS ETF Distributing (kopíruje de facto celý businessový svět, na DEGIRO opět možnost nákupu bez poplatků)

  – 10% Investice do iShares Core Global Aggregate Bond UCITS ETF EUR Hedged (Acc) (pouze pro trochu lepší diverzifikaci a větší “jistotu”)

  Zpočátku měsíční investice kolem 2.000 – 3.000 EUR, rovnoměrně rozdělena mezi DEGIRO a Interactive Brokers.

  Můj investiční cíl (nebo spíš taková aspirace ? ), je dosáhnout v dlouhodobém horizontu 20-40 let zúročení 7-8% ročně. Rád bych měl portfolio co nejvíce konzervativní a časem dosud co nejvíce ověřené.

  Myslíte, že pro tento investiční cíl je zamýšlené složení ETFek optimální? Přemýšlím, jestli to zbytečně nekomplikuji a nebylo by lepší hodit celých 100% např. do S&P 500, na druhou stranu se mi nechce být kompletně závislý na US ekonomice, protože v dlouhodobém horizontu je možné, že již nebude tak dominantní, jako dosud.

  Díky moc za tipy a postřehy! ?

  1. Vzal bych rovnou All-World nebo bych si jej poskladal sám, at si můžeš případně lépe upravovat zastoupeni kontinentu v portfoliu. (SP500/Euro Stoxxx/MSCI Asia/Japan/…).
   Připadá mi zbytečné držet sp500 a k tomu all World, protože v nem je 60% USA, tudíž budeš mít i tak USA dost nadvazenou a to jsem pochopil, ze zase nechceš

   0
   0
  2. Mám stejně dlouhej investiční horizont a jsem all in Vanguard FTSE All-World. Akorát narozdíl od tebe v akumulační formě a ne distribuční, nepotřebuju dividendy, raději je reinvestuji. Dluhopisy jsou za mě v tak dlouhým horizontu k ničemu, minimální výnos.

   0
   0
  3. jestli chces pravidelne investovat, tak nevidim duvod nechat si vyplacet dovidendu a platit dane, proc jsi zvolil dist variantu?

   0
   0
  4. Uprimne bych nez do SP500, investoval do par firem, ktery ten samotny index tahnou… na co kupovat cely index, kdyz se na rustu podili par firem? Zrovna resim tu samou situaci jako ty .. ? Z pocatku jsem se o portfolio nechtel starat, a proto jsem zvolil Portu.cz, nicmene tedka postupem casu mi dochazi, ze je to nejspise hloupost, clovek se o ty sve investice starat musi tak jako tak… Nahlodal me fakt, ktery jsem nasel na netu, ze kdyz se clovek podiva, co se kdysi stalo s Nikkei 225, tak to same se muze stat s SP 500 pripadne jinymi indexy. Proto radsi volim, vyber par kvalitnich firem, u kterych vim, ze tu dlouhdobe budou, a tam budu prikupovat pozice + prubezne samozrejme analyzovat jak to vypada ?

   0
   0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Otevření účtu
Vklady a výběry
Nabídka trhů a produktů
Poplatky za obchodování
Platforma a aplikace
Zákaznická podpora
Celkové hodnocení

 • Obsah článku

 • Přihlásit se k odběru novinek o investování