Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definováno skartování pásky

AkciePrůvodce.cz > Brokeři  > Brokeři na investování  > Definováno skartování pásky

Definováno skartování pásky

Co je skartace pásky?

Ve financích se termín „skartace pásky“ týká praxe provádění jediné nákupní nebo prodejní objednávky pomocí řady menších transakcí.

Termín pochází z doby před přijetím plně počítačových obchodních platforem, kdy makléři dostávali své obchodní příkazy na tištěnou kompozitní pásku, známou také jako ticker tape.

Shrnutí

  • Skartace pásky je postup rozdělování velkých objednávek na několik menších objednávek.
  • To bylo běžné mezi lidskými makléři před automatizací většiny činností provádění obchodu.
  • V minulosti bylo možné drcení pásky použít jak professional benigní, tak professional hanebné účely.

Pochopení skartace pásky

Skartování pásky je praxe, kdy se rozdělí jedna objednávka nákupu nebo prodeje na řadu menších objednávek. Historicky by to makléři dělali, kdyby věřili, že by jim to umožnilo rychleji vyplnit celou objednávku. Dnes však tato praxe většinou zmizela, protože drtivá většina obchodů je nyní prováděna počítači.

Ačkoli skartace pásky lidskými makléři je nyní vzácností, základní koncept skartace pásky je i nadále široce používán. Ve skutečnosti počítače nyní běžně rozdělují elektronické obchodní příkazy na několik menších transakcí, aby professional zúčastněné účastníky trhu dosáhly co nejefektivnějšího provedení.

Zatímco počítačové drcení pásky je považováno za logickou a nekontroverzní strategii provádění obchodu, bezohlední lidští makléři někdy používali tuto techniku, aby měli prospěch na úkor svých klientů. Protože makléři jsou často kompenzováni za každou objednávku, kterou vyplní, neetičtí makléři by někdy rozdělili velké objednávky na několik menších objednávek, jednoduše kvůli generování dalších provizí. Protože počítačové obchodní platformy fungují spíše ve prospěch všech účastníků trhu než konkrétních klientů, dochází dnes k tomuto typu činnosti jen zřídka.

Příklad skartování pásky v reálném světě

Předtím, než se provádění elektronického obchodu stalo běžnou záležitostí, by lidští makléři přijímali objednávky svých klientů na fyzických strojích, které by tyto objednávky tiskly na kompozitní pásku. Tyto záznamy byly přezdívány „ticker tape“ kvůli tikajícímu zvuku vydávanému stroji, které je tiskly.

I když se tyto stroje již nepoužívají, vidíme jejich vliv v různých pojmech, například „skartace pásky“, „ticker tape“ a „ticker symbol“. Například stále používáme termín „ticker tape“ pro označení horizontálně se pohybujícího pásma cen akcií, které se často objevují na burzách cenných papírů a ve finančních médiích. Podobně se termín „symbol tickeru“ stále používá k označení kódů označujících různé akcie, například „FB“ professional Fb (FB) nebo „TSLA“ pro Tesla (TSLA).

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web