Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definována velikost nabídky

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Psychologie obchodování  > Definována velikost nabídky

Definována velikost nabídky

Co je velikost nabídky?

Velikost nabídky představuje množství cenného papíru, které jsou investoři ochotni koupit za stanovenou nabídkovou cenu. Pro většinu investorů, kteří si na svých obchodních obrazovkách prohlížejí nabídky úrovně 1, představuje velikost nabídky množství akcií, které jsou investoři ochotni koupit za nejlepší dostupnou nabídkovou cenu.

Shrnutí

  • Velikost nabídky představuje množství cenného papíru, které jsou investoři ochotni koupit za stanovenou nabídkovou cenu.
  • Velikost nabídky je uvedena v loteriích představujících 100 akcií. Velikost nabídky čtyři tedy představuje 400 akcií.
  • Velikost nabídek je důležitá, protože odráží poptávku a likviditu cenného papíru.
  • Citace úrovně 1 zobrazí pouze velikost nabídky za nejlepší dostupnou nabídkovou cenu. Nabídky úrovně 2 ukazují hloubku tržních informací v mnoha vrstvách nabídkových cen a velikostí nabídek.

Jak funguje velikost nabídky

Velikosti nabídek se obvykle zobrazují v loteriích představujících 100 akcií. Pokud tedy nabídka na úrovni 1 ukazuje nabídkovou cenu 50 $ a velikost nabídky pět, znamená to, že nejlepší dostupná nabídka od investorů, kteří chtějí koupit cenný papír, je 50 $ za akcii na nákup 500 akcií. Investor, který tyto akcie vlastní, by proto mohl prodat až 500 akcií za 50 $ za akcii.

Velikost nabídky je opakem velikosti požadavku, kde velikost požadavku je částka konkrétního cenného papíru, který investoři nabízejí k prodeji za stanovenou cenu požadavku. Investoři interpretují rozdíly ve velikosti nabídky a velikosti poptávky tak, že představují vztah nabídky a poptávky pro toto zabezpečení.

Kromě nejlepší dostupné nabídkové ceny bude často k dispozici mnohem více nabídkových cen za nižší ceny, každá s vlastní velikostí nabídky. Tyto dodatečné informace lze zobrazit pomocí tržních nabídek úrovně 2.

Příklad velikosti nabídky v reálném světě

Například v souladu s výše uvedeným zabezpečením může existovat velikost nabídky 10 (1 000 akcií) za nabídkovou cenu 49 USD. V tomto scénáři by investor, který by chtěl prodat 1 500 akcií, mohl prodat za kombinovanou cenu 74 000 $ (25 000 $ z prvních 500 akcií as well as 49 000 $ za zbývajících 1 000 akcií).

K zobrazení údajů o nabídkových cenách a nabídkových cenách pod nejlepší dostupnou nabídkou jsou vyžadovány nabídky úrovně 2. Tyto informace jsou obvykle k dispozici jako prémiová funkce ve většině zprostředkovatelských účtů.

Účelem této informace o „hloubce trhu“ (DOM) je poskytnout pohled na velikost a strukturu likvidity professional cenný papír. Například v našem příkladu výše se může stát, že po prodeji 1 500 akcií bude další nejlepší nabídková cena mnohem nižší, řekněme 40 USD.

V tomto scénáři by trader, který prodá významně více než 1 500 akcií, způsobil, že tržní cena cenného papíru prudce poklesla. Takový investor se může rozhodnout zpozdit nejen získání lepší ceny, ale také zabránit tomu, aby způsobil pokles ceny jejich zbývajících akcií.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: