Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definována národní burza

AkciePrůvodce.cz > Brokeři  > Brokeři na investování  > Definována národní burza

Definována národní burza

Co je národní burza?

Národní burza cenných papírů, lépe známá pod zkratkou „NSX“, byla první burzou cenných papírů ve Spojených státech, která přešla na 100% elektronické obchodování. V roce 2017 získala společnost NSX New York Stock Trade (NYSE) a nyní je známá jako NYSE National.

Shrnutí

  • Národní burza, původně založená v roce 1885, byla burzou známou svými železničními a finančními firmami.
  • Byla to první osvojitelka počítačových obchodních technologií.
  • Národní burza je dnes součástí NYSE, kde je známá jako NYSE Nationwide.

Pochopení národní burzy

NSX byla založena v Ohiu v roce 1885, kdy byla známá jako burza v Cincinnati. Pro hodně z jeho rané historie, to bylo známé professional jeho výpisy železničních společností, bank a pojišťovacích firem.

Burza v Cincinnati byla jedním z prvních, kdo přijal počítačové obchodní technologie, a v roce 1976 ukončil svou fyzickou obchodní základnu ve prospěch plně elektronického obchodování. V roce 1995 se přestěhovala do Chicaga ve státě Illinois a v roce 2003 změnila svůj název na národní burzu. V roce 2006 se znovu přestěhovala, tentokrát do New Jersey.

V květnu 2014 společnost NSX ukončila obchodování kvůli nízkým objemům transakcí, ale byla schopna znovu otevřít rok a půl později. Tyto problémy však přetrvávaly, když NSX v prosinci 2016 oznámil, že bude muset znovu pozastavit obchodování.

V době oznámení v roce 2016 představoval NSX zhruba ,01% objemu na akciových trzích Spojených států. Ve snaze získat zpět podíl na trhu se NSX spojila s NYSE a přejmenovala se na NYSE National.

Dnes NYSE Nationwide funguje jako součást obchodní platformy NYSE Pillar, která se snaží spojit několik trhů přidružených k NYSE do komplexního systému plnění objednávek. Prostřednictvím této nové platformy NYSE Nationwide obnovila obchodování ve druhém čtvrtletí roku 2018.

Příklad národní burzy cenných papírů v reálném světě

Pojem „národní burza cenných papírů“ může také odkazovat na akciové trhy v Indii nebo Austrálii. V Indii je národní burza cenných papírů (NSE) nejvýznamnější burzou v zemi.

V Austrálii je národní burza cenných papírů druhou největší burzou cenných papírů v zemi. Známý také jako NSX, specializuje se na růstové společnosti.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web